1993.IX.20. Ferencváros – Kispest-Honvéd 2-1

TFU_19940615_ZS - 0002-3A rangadóként kikiáltott Üllői uti összecsapás a legvisszafogottabb várakozásokat is alulmulta. A Ferencváros Lipcsei gólját Fortuna kegyeként is felfoghatja, bár a lényegen ez nem változtat, és Nyilasi Tibor együttese a tabella éllovasaként zárhatja a 6. fordulót.

Ferencváros – Kispest-Honvéd FC 2:1 (1:0)
Üllői út, 15.000 néző, V: Puhl

Ferencváros: Szeiler – Simon, Telek, Kuznyecov (Szekeres 25.), Keller – Páling, Nagy Zs., Détári, Lipcsei – Kovács J. (Cigan 73.), Wukovics

Kispest-Honvéd FC: Brockhauser – Csábi, Plókai (Duró 46.), Halmai, Bánfi – Szabados, Csehi, Illés, Vincze (Hamar 76.) – Stefanov, Orosz

Gól: Kovács J. (22.), Lipcsei (90.) illetve Orosz (53.)
Sárga lap: Simon (88.) illetve Szabados (36.), Orosz (82.)
Jók: Nagy Zs., Détári illetve Illés, Orosz

Az elmult héten egyaránt harmatos nemzetközi kupaszereplést produkáló két hazai élcsapat rangadóján a Honvéd-szurkolók csak meglepően kis számban foglaltak helyet a lelátón. A ferencvárosi publikum hangereje tehát már a mérkőzés kezdetekor sugallta, hogy a zöld-fehér csapatot övezi a szurkolók rokonszenve. A 3. percben Nagy Zs. tetszetős távoli lövéssel jelentett veszélyt Brockhauser kapujára, majd Kuznyecov ügyes kiugratása révén Kovács kerülhetett volna gólhelyzetbe, ha nem körülményeskedik a labdával. Nyilasi Tibor legénysége nagyobb támadókedvet mutatott a játékrész első felében, a kispesti gárda jószerével csak a védekezésre ügyelt. Brockhauser a 14. percben Telek távoli lövését tolta a kapu fölé, mí­g a másik oldalon az első valamirevaló vendégtámadás eredményeképpen Orosz 15 m-es bombája rezgette meg a felső lécet. A 22. percben a Ferencváros megszerezte a vezetést, miután a kispesti védők annyit körülményeskedtek, hogy Détári könnyedén í­velhetett a középen üresen álló Kovács fejére, aki a bal alsó sarokba bólintott (1:0). Az első fél órát záró percben Wukovics került gólhelyzetbe, de Bánfi bal lába az utolsó pillanatban közbenyúlt. A félidő hajrájában ismét a két 16-os között hullámzott a játék.

A második félidőben változtatott játékfelfogásán a vendégcsapat, igy a mérkőzés további perceiben a kispestiek ragadták magukhoz a kezdeményezést. Az 53. percben az akciózás meghozta az egyenlitő gólt is. Vincze lövésébe Szeiler ugyan belevetődött, de a kipattanó labdára a második hullámban érkező Orosz csapott le, és a kiszolgáltatott kapus mellett a gólvonal mögé pofozta a labdát (1:1). A másik oldalon Wukovics kisodródva próbálkozott meg a gólszerzéssel, de Brockhauser jó reflex-szel hárí­tott. A sok hibával tarkí­tott összjátékban egyik csapat sem tudott felülkerekedni a másikon, í­gy már az is felcsigázta a hazai nézők kedélyét, amikor egy-egy szép megmozdulást követően kavarodás támadt a kapuk közelében. A 79. percben Keller középre í­velését a csereként beállt Cigan értékesí­thette volna, de lövése fölé szállt. A ferencvárosi együttes egyre jobban küzdött a fáradtság ellen, de a mérkőzést hiába bí­rta jobban a fizikailag felkészültebb kispesti gárda, gólra nekik sem futotta az erejükből. Az utolsó percben már mindenki a rangadóhoz hű döntetlen tanulságait elemezte a nézőtéren, amikor Lipcsei a 90 perc minden bosszuságát összegyűjtve a 16-os vonaláról hirtelen elhatározásból nagy gólt lőtt a jobb felső sarokba (2:1). A középkezdés után már nem volt módja fordí­tani a vendégcsapatnak.

16. Haladás VSE 6 1 – 5 3- 9 2

5 gólos: Kulcsár (Békéscsaba), Sallói (Kispest-Honvéd)
4 gólos: Azoitei (PMSC-Fordan), Csertői (Rába ETO), Gregor, Kovács J. (Ferencváros), Sándor T. (Debrecen), Horváth Cs. (MTK)
3 gólos: Lipcsei, Wukovics (Ferencváros), Horváth F. (Videoton-Waltham), Hamar, Illés (Kispest-Honvéd FC), Mracskó (Békéscsaba), Somogyi (Csepel-Kordax), Szenes (Vasas SC)