1993.II.20. Ferencváros – Csepel 0-1

NS-19930221-01-19930220A tabella második helyén állt Ferencváros támadott többet, Balogh kapus veszélyes labdaszerzésének köszönhetően azonban a vendéglátók nagy meglepetésre két pontot loptak az Üllői útról.

Ferencváros – Csepel SC 0:1 (0:0)
Üllői út, 13.148 néző, V: Bognár

FTC: Balogh – Simon, Telek, Kuznyecov – Páling, Lipcsei, Keller (Deszatnik 46.), Szenes (Fonnyadt 46.) – Gregor, Fodor, Balogh G.

Csepel: dr. Szieben – Nagy, Váczi, Ács – Somogyi, Mikler, Stefanov (Jakab 81.), Tyukodi – Süveges, Palacian (Gyimesi 77.), Szekeres

Gól: Váczi (57.)
Sárga lap: Balogh T. (55.), Kuznyecov (55.), Balogh G. (65.) illetve Somogyi (14.)
Jók: Telek, Fodor illetve Váczi

A tavaszi szezon nyitómérkőzését majdnem telt ház fogadta az Üllői úton. A játékosok mégsem mutattak hatalmas iramot az első percekben, amit a kapuralövések hiánya, a pontatlan játék, a lassú, körülményes mozgás bizonyí­tott. A 10. percben Fodor a bal oldalon indí­totta jó labdával Baloghot, aki azonban kisodródva már nem tudott pontosan kapura lőni. Két perccel később ismét Balogh 25 m-ről leadott lapos lövéssel tornáztatta meg dr. Sziebent. Öt perccel később a sokat mozgó Fodor a jobb szélről tört a 16-oson belülre, labdája megpördült a vendégek kapusán, és alig-alig kerülte el a bal kapufát. A Csepel szinte a felezővonalon sem tudott átjutni, de a hazaiak sem jelentettek túl sok veszélyt. A csepeliek egyetlen veszélyes megmozdulását Mikler akciója jelentette, amikor húsz m-ről nagy lövéssel célozta meg a jobb felső sarkot, sikertelenül. A félidőt jelző sí­pszó előtt még Szenes két gyengécske próbálkozása jelentett eseményt a vendégek kapuja előtt.

A fordulás után sem változott sokat a helyzet, a labda a közepes tempóban játszó két csapat játékosai között szinte csak a mezőnyben pattogott. A békés labdázgatásnak az 55. percben egy ártalmatlan csepeli akció vetett véget. Egy ferencvárosi 16-osra vezetett labdát Balogh könnyedén húzott le a feléje rontó román idegenlégiós, Palacian elől, de eközben a hazai kapus csúnyán beletalpalt a csatár arcába. Hatalmas kakaskodás és vita kezdődött a hazaiak büntetőterületén, Bognár játékvezető csak üggyel-bajjal tudott rendet teremteni. Balogh és a reklamáló Kuznyecov egyaránt sárgát kapott, mí­g a vendégek az ötösről végezhettek el közvetett szabadrugást. A ferencvárosi tizenegy felsorakozott a gólvonalon, de Váczi kegyetlen erővel zúdí­totta a labdát a bevetődő ferencvárosiak között a kapu közepébe (1:0). Nyilasi legénysége kétségbeesetten próbálta menteni legalább az egyik pontot az addig kapu közelbe sem kerülő csepeliekkel szemben, de valamirevaló helyzetet sem sikerült kiharcolniuk.

7 gólos: Füle (Vác FC-Samsung)
6 gólos: Lipcsei (Ferencváros), Kovács J. (Siófok), Horváth F. (Videoton-Waltham)
5 gólos: Fodor T. (Békéscsaba), Szvisztun (Diósgyőri FC), Szabó T. (MTK), Takács (Videoton-Waltham)
4 gólos: Illés, Fischer (mindkettő Kispest-Honvéd FC), Hámori, Zsivótzky (mindkettő MTK), Csí­k, Lehota (mindkettő Veszprém LC), Túri (PMSC-Fordan)