1993.III.20. Ferencváros – Kispest-Honvéd 1-0

NS-19930321-01-19930320Nagyon úgy festett, hogy a Kispest – tudatában annak, hogy az éllovas Vác megbotlott Veszprémben – beéri egy nyugalmas idegenbeli pontszerzéssel. Csaknem 70 percen keresztül kiviláglott, nem is lehet különös gondja a piros-fekete gárdának, mert a ferencvárosiak mind több alapvető technikai hibát követtek el. Egy jól sikerült kombináció azonban gólt hozott, majd az utolsó negyedóra szinvonalas, parázs csatával szórakoztatta a nézőket. A ferencvárosiak ebben a bajnokságban az ősz után másodszor is legyőzték a Kispestet, a zöld-fehérek négypontos rangadót nyertek ezuttal. Bár a játékosok egyéni képzettsége tekintetében mindenképpen a kispesti a jobb csapat, ezuttal az acélos akarat hazai diadalra vezetett.

Ferencváros – Kispest-Honvéd FC 1:0 (0:0)
Üllői út, 14.214 néző, V: Puhl

Ferencváros: Horváth – Szekeres, Telek, Lipcsei – Páling (Deszatnik 76.), Szenes (Szűcs M. 74.), Albert, Fodor, Keller – Gregor, Cigan

Kispest-Honvéd FC: Brockhauser – Csábi – Plókai, Szabados – Pisont, Halmai, Márton (Orosz 74.), Illés, Duró – Fischer, Negrau (Vincze 74.)

Gól: Fodor (68.)
Sárga lap: Gregor (62.), Páling (68.) illetve Szabados (12.), Plókai (74.)
Jók: Telek, Keller, Fodor illetve Csábi, Plókai, Pisont, Duró

Robogós tí­z perccel kezdtek a szuperrangadó résztvevői, különösen a pálya középső harmadában alakultak ki látványos, késhegyre menő egyéni párbajok. Amikor azok egyike túl keményre sikeredett, Puhl sárga lappal elkezdte a fegyelmezést. Érthetően inkább a hazaiak akciói voltak támadó szándékról tanuskodók, bár igazán komoly lehetőségig nem jutott el a zöld-fehér gárda. Azzal együtt is a kispesti védelmi fal védekezésre kényszerült. Ebben a nehéz helyzetben Pisont és Negrau hatékony fegyvert igyekezett alkalmazni, sokat tartották a labdát, cselezgettek – más kérdés, a kapu közelébe nem jutottak. A 21. percben Fodor remek cselek után áttörte a Honvéd jobboldali védelmét, 7 m-es lapos bombáját Brockhauser vetődve védte. A nyurga kapus jelezte, fájlalja az ujját, sokan cserére is gyanakodtak. Brockhauser azonban – le a kalappal előtte – folytatta. A percek múlásával egyre több hibát követtek el a ferencvárosiak, és ezzel egyenes arányban az addig viszonylag jó szinvonal a közepes felé süllyedt vissza.

Fordulás után a védekezésben jelest nyújtó, a támadójátékkal azonban nem sokat törődő kispestiek az 56. percben lehetőséghez jutottak. Illés a jobb oldalon kevert, beadását Negrau 6 m-ről fölé emelte, noha ott állt előtte a kapu. Rengeteg hiba rontotta a szí­nvonalat, ezek elkövetésében a ferencvárosiak jártak élen. És milyen a futball? Amikor a Honvéd már örülni kezdett, ébersége lankadt, a 68. percben az előretörő Telek labdájával Fodor ügyesen forgolódott, majd 15 m-ről a kapu bal oldalába bombázott (1:0). A 79. percben a cserejátékos Szűcs is helyzetig verekedte magát, de a lövéssel kivárt, Brockhauser mentett.

8 gólos: Sallói (Videoton-Waltham)
7 gólos: Füle (Vác FC-Samsung), Balog T. (MTK)
6 gólos: Lipcsei (Ferencváros), Horváth F., Takács (mindkettő Videoton-Waltham)
5 gólos: Szabó T. (MTK), Fodor T. (Békéscsaba), Lehota (Veszprém LC), Szvisztun (Diósgyőri FC), Kovács J. (Siófok)