1993.IV.10. Ferencváros – Siófok 2-1

A sokszor provokativ módon fellépő Siófok ugyan mindent megpróbált, ami erejéből telt, de a lendületes, s különösen a második félidőben jól is játszó hazaiak ellen még ugy sem boldogult, hogy egy félidőnyi emberelőnyt élvezett. A gyakori szikrázó jelenetek előidézéséért birálható Piller játékvezető is, aki feltünően későn kezdte el megtorolni a megengedett határokat tullépő belemenéseket. Erénytelensége nagyban közrejátszott abban, hogy mindvégig a kelleténél feszültebb hangulat uralkodott a gyepen.

Ferencváros – Siófok 2:1 (1:0)
Üllői út, 11.515 néző, V: Piller

Ferencváros: Horváth – Simon, Telek, Szekeres – Páling, Albert, Lipcsei, Fodor, Keller (Szűcs M. 6.) – Wukovics (Cigan 64.), Gregor

Siófok: Biró – Bimbó, Zare, Olajos – Elekes (Varsányi 18.), Marozsán (Meksz 34.), Keszeg, Jenei, Barna – Kovács J., Kámán

Gól: Barna (32. – öngól), Wukovics (57.) illetve Kovács J. (68.)
Sárga lap: Lipcsei (23.) illetve Bimbó (24.), Zare (36.), Meksz (44.)
Kiállí­tva: Albert (44.)
Jók: Szekeres, Szűcs, Wukovics illetve Keszeg

Viharos rohamokkal ijesztgette nehéz helyzetben lévő ellenfelét a Ferencváros. Albert fejese, majd Lipcsei huszméteres bombája jelezte, nem sok jó vár a vendégekre. A siófokiak feltünően kemény belemenésekkel igyekeztek elvenni a hazaiak kedvét a folyamatos mezőnyjátéktól. Sok volt a sérülés, egy idő után jöttek a sárga lapok, majd a sérülések miatti kényszerű cserék. A jó iramu első negyedórát követően kicsit csendesebb vizekre eveztek a csapatok. A 32. percben Szekeres remekül adott középre, Wukovics beleszurt a labdába, amely végül Barna közreműködésével került a bal alsó sarokba (öngól – 1:0). A kedélyek ezután sem nyugodtak meg, olykor kölcsönösen vadásztak egymásra a játékosok. Egy perccel a lefujás előtt a sportszerűtlenül törlesztő Albert megkapta a jogos piros lapot, kiállitották.

Az 54. percben Kovács figyelme hagyott ki, kecsegtető lehetősége volt, de 11 méterről csunyán fölé emelt. Rá három percre Szűcs futatta Wukovicsot, aki 11 méterről megtalálta a bal alsó sarkot (2:0). A Balaton partjáról érkezett vendég nem adta fel, a 67. percben Kovácsot ugratták ki középen, a siófoki csatár nagy nyugalommal guritott a kapuba (2:1). Ezután Lipcsei két veszélyes akciója deritette kedvre a hazai szurkolókat. Előbb Birót is ki akarta cselezni, ami nem sikerült, utóbb pedig 12 méterről keményen telibe találta a bal kapufát. A hajrában a Siófok mindent megtett, de a ferencvárosi védelem ellenállt.

13 gólos: Répási (Vác FC-Samsung)
8 gólos: Horváth F. (Videoton-Waltham), Sallói (Videoton-Waltham)
7 gólos: Balog T. (MTK), Füle (Vác FC-Samsung), Kovács J. (Siófok)
6 gólos: Lipcsei (Ferencváros), Takács (Videoton-Waltham)
5 gólos: Bognár (BVSC-Dreher), Fodor (Békéscsaba), Kámán (Siófok), Kulcsár (Békéscsaba), Lehota (Veszprém), Szabó (MTK), Szvisztun (Diósgyőr), Túri (PMSC-Fordan)