1993.IV.21. Ferencváros – Veszprém 1-0

W_ftc-veszpremHarmatos első félidő után izgalmasabb második félidőben szerezte meg otthonában a két pontot a Ferencváros. A második félidő mezőnyfölénye egyértelművé tette a zöld-fehérek győzelmét.

Ferencváros – Veszprém LC 1:0 (0:0)
Üllői út, 7.669 néző, V: Tóth V.

Ferencváros: Balogh T. – Lipcsei, Telek, Kuznyecov – Páling, Vanicsek, Fodor, Szűcs, Szekeres (Deszatnik 46.) – Balogh G. (Nagy Zs. 69.),
Wukovics

Veszprém LC: Rott – Gersics, Reichard, Csí­k, Perger – Csomai, Bognár, Kelemen – Rugovics, Gazsó (Horváth 83.), Lehota (Süle 63.)

Gól: Wukovics (69.)
Sárga lap: Balogh G. (59.) illetve Kelemen (58.), Gersics (70.)
Jók: Wukovics, Telek illetve Kelemen

A találkozó kezdete előtt Schupkégel Károly, a Ferencváros tornásza adott rövid izelí­tőt az Üllői út nézőközönségének a hétvégén befejeződött birminghami tornász világbajnokságon bronzérmet érő lólengés-gyakorlatából. Az ünnepélyes pillanatok után azonban álmosí­tó és ijesztő első félidő következett.

A Ferencváros – úgy tűnt – az önbizalmát is elveszí­tette a Győrben elszenvedett fiaskó alkalmával, mert a zöld-fehérek lehangoló teljesí­tménnyel rukkoltak elő. A veszprémieket is meglepte a visszafogott tempó, í­gy a 18. percben Kelemen még lövésre is elszánta magát. A meglepett Balogh kesztyűi között elcsúszó labda a jobb kapufán csattant. Az első játékrészben két helyzet adódott a veszprémi kapu előtt, de Balogh Gábor lövését Rott bravúrral védte, mí­g Fodor nagy bombája – ha centiméterekkel is – fölé szállt.

Fordulás után egy felfogásban lényegesen megváltozott zöld-fehér csapat lépett a pályára. Már az első percben előnyt szerezhetett volna Wukovics, de addig körülményeskedett, mí­g a védők beérték. Lipcsei, aki az első félidőben meglepő poszton, a jobbhátvéd helyén kezdte a játékot, ezúttal már előre is merészkedett, és távoli lövésekkel veszélyeztette a vendégek kapuját. A veszprémiek beszorultak, helyenként megpróbálkoztak a kontratámadással, de az egyetlen valamirevaló lehetőséget Rugovics ügyetlenül elpuskázta. A 69. percben ért a ferencvárosi mezőnyfölény góllá érett. Páling tört be a tizenhatosra, majd a kifutó Rott mellett középre gurí­tott, í­gy az érkező Wukovics zavartalanul továbbí­thatott a hálóba (1:0). A vezetés még jobban felrázta a vendéglátókat, de a kialakí­tott helyzetek sorra kimaradtak.

8 gólos: Sallói (Videoton-Waltham)
7 gólos: Kulcsár (Békéscsaba), Balog T. (MTK), Kovács J., Kámán (mindkettő Siófok), Füle (Vác FC-Samsung)
6 gólos: Lipcsei, Wukovics (mindkettő Ferencváros), Takács (Videoton-Waltham)
5 gólos: Fodor (Békéscsaba), Bognár Gy. (BVSC-Dreher), Szvisztun (Diósgyőr), Illés, Plókai (mindkettő Kispest-Honvéd FC), Szabó T., Zsivótzky (mindkettő MTK), Medgyes (PMSC-Fordan), Lehota (Veszprém)