1993.V.2. Diósgyőr – Ferencváros 0-4

A kiesés ellen hadakozó diósgyőriek elszántan kezdtek, lendületük azonban csak félórányi ellenállást tett lehetővé. A bajnok ritmusváltásaival valósággal felőrölte sokat hibázó ellenfelét.

Diósgyőr – Ferencváros 0:4 (0:2)
Diósgyőr, 20.000 néző, V: Nagy L.

Diósgyőr: Dohot – Bém (Kiser 82.), Leskó, Dancs, Szabó Zs. (Tóth 46.) – Farkas, Szvisztun, Máriási, Csizi – Subin, Adzsojev

Ferencváros: Balogh – Kuznyecov (Szűcs M. 71.), Telek, Szekeres – Páling, Lipcsei, Fodor, Albert, Keller – Gregor, Wukovics (Nagy Zs. 87.)

Gól: Páling (31.), Gregor (36.), Fodor (75.), Wukovics (86.)
Sárga lap: Páling (15.)
Jók: Máriási, Csizi illetve Albert, Keller, Lipcsei, Páling, Telek

A diósgyőriek igen lelkesen kezdtek, s a 3. percben Leskó közeli fejesét csak a kapufa mentette. Ezt követően is a hazaiak maradtak támadásban, de a vendégvédelem megfelelően zárt. Wukovics fejelt fölé, aztán Szvisztun bólintott estében a bal sarok mellé. Váratlanul hatott, hogy a 31. percben megzörrent a diósgyőriek hálója: Páling a jobbösszekötő helyéről, 10 m-ről emelt a kapu jobb oldalába (0:1). Öt perc múlva Lipcsei indí­totta Gregort, akit a védők nem tudtak szerelni, a csatár 9 m-ről, ballal a kifutó Dohot fölött a kapu közepébe emelt (0:2).

Szünet után mérséklődött az iram, a szinvonal is visszaesett. A bajnokcsapat tartotta az eredményt, a hazaiak görcsösen erőlködtek. A 69. percben Szvisztun fejesét a felső léc mentette. Hat perc múlva Fodor egyedül lépett ki a védők közül, majd Farkas dí­szkí­séretét élvezve, nagy vágta után 14 m-ről a kapu közepébe lőtt (0:3). A Diósgyőr beletörődött sorsába, de hátravolt még a kegyelemdöfés. A befejezés előtt négy perccel Albert elvette a labdát Leskótól, önzetlenül Wukovics elé passzolt, aki a bal alsó sarokba helyezett (0:4).

9 gólos: Horváth F. (Videoton-Waltham)
8 gólos: Sallói, Takács (mindkettő Videoton-Waltham), Kámán, Kovács J. (mindkettő Siófok)
7 gólos: Kulcsár (Békéscsaba), Balog T. (MTK), Füle (Vác FC-Samsung), Wukovics (Ferencváros)
6 gólos: Lipcsei (Ferencváros), Bognár Gy. (BVSC-Dreher), Szabó T., Zsivótzky (mindkettő MTK)
5 gólos: Fodor (Békéscsaba), Szvisztun (Diósgyőr), Illés, Plókai (mindkettő Kispest-Honvéd), Medgyes (PMSC-Fordan), Lehota (Veszprém LC)