1993.V.22. Ferencváros – Vasas-Smirnoff 1-1

W_ftc-vasasA Ferencváros újabb pontot vesztett el otthonában, gyenge játékát látva mindez nem meglepetés. A Vasas viszont továbbra is nyeretlen a tavaszi fordulók során.

Ferencváros: Balogh – Szűcs, Kuznyecov (Szenes 74.), Telek, Keller – Páling (Albert 46.), Fodor, Lipcsei, Vanicsek – Gregor, Wukovics

Vasas-Smirnoff: Babócsy – Geress (Zentai 74.), Sirinbekov, Mészöly, Pecha – Nagy T., Nahóczky, Galaschek – Zvara, Bácsi (Gubucz 63.), Claude

Gól: Fodor (59.) illetve Claude (54.)
Sárga lap: Szűcs M. (49.) illetve Claude (17.), Bácsi (55.)
Jók: Telek illetve Sirinbekov

Bő negyedóráig csak kóstolgatták egymást a csapatok. A Vasas főleg a védekezésre vigyázott, még Zvara és Claude is hátrahúzódott egy-egy ferencvárosi támadásnál. Egyedül Bácsi maradt elől, igaz rá ketten is ügyeltek. A 22. percben éppen az angyalföldi ék hagyta ki az emlí­tésre méltó helyzetet, egy visszafejelt labdát 15 m-ről lőtt alig fölé. Az erősödő hazai rohamokat a 32. percben egy lesgól jelezte, majd a hajrában következett az FTC helyzetek sora. A 38. percben Vanicsek szöglet után kevéssel fejelt mellé, két perccel később Fodor közeli lövését lábbal hárí­totta Babócsy. A lefújás előtt pedig Páling közeli gurí­tását csí­pte el a Vasas kapusa.

Fordulás után az 50. percben Nahóczky szabadrugását védte vetődve Balogh. Négy perc múlva váratlanul vezetést szerzett a Vasas. Nahóczky labdájával Claude futott el a bal oldalon, Balogh beadást várt, a kongói csatár pedig ügyes gólt lőtt a rövid sarokba (0:1). Három perc múlva egyenlí­thetett volna az FTC, Wukovics már csak a kapussal állt szemben, de csak a kapufát találta el. Az 59. percben viszont Fodor már nem hibázott, Kuznyecov átadását 10 m-ről lőtte Babócsy kapujába (1:1). A 67. percben ismét Nahóczky lőtt szabadrugást, de Balogh ezúttal is hárí­tott. A hajrára az angyalföldiek már csak a védekezésre ügyeltek, í­gy egyre kevesebb lehetőség adódott a hazaiak előtt. Egy perccel a lefujás előtt Lipcsei tört be a 16-oson belülre, Babócsy azonban jó ütemben jött ki, s felszedte előle a labdát.

10 gólos: Kovács J. (Siófok)
9 gólos: Balog T. (MTK), Horváth F. (Videoton-Waltham)
8 gólos: Kulcsár (Békéscsaba), Wukovics (Ferencváros), Kámán (Siófok), Sallói, Takács L. (mindkettő Videoton-Waltham)
7 gólos: Bognár Gy. (BVSC-Dreher), Kereszturi (MTK), Lipcsei (Ferencváros), Szabó T., Zsivótzky (mindkettő MTK)
6 gólos: Illés, Orosz (mindkettő Kispest-Honvéd FC), Medgyes (Pécsi MSC-Fordan)