1993.X.22. Újpesti TE – Ferencváros 1-0

W_ute_ftcEgy küzdelmes, kemény összecsapáson veszitette el veretlenségét az éllovas Ferencváros. Az ujpestiek teljesen megérdemelten győzték le a zöld-fehéreket, mivel sokkal szervezettebben játszottak, s erőnlétileg is jobban birták a vendégeknél.

Újpesti TE – Ferencváros 1:0 (0:0)
Megyeri út, 15.000 néző, V: Nagy L.

Újpesti TE: Praj – Szőnyi (Egressy 31.) – Tomka, Molnár, Füzesi – Kecskés, Véber (Turi 77.), Kozma, Szlezák – Kovács L., Belvon

Ferencváros: Szeiler – Hrutka – Szekeres, Kuznyecov (Szűcs M. 11.) – Páling, Albert, Détári, Lipcsei, Keller – Cigan, Kovács J. (Wukovics 74.)

Gól: Belvon (53.)
Sárga lap: Belvon (44.), Kozma (50.), Molnár (65.) illetve Lipcsei (41.), Keller (70.)
Jók: Praj, Molnár, Kecskés illetve Szeiler

Tizenötezer néző és némi görögtűz előtt Détári 17 méteres lövése jelentette az első helyzetet, Praj vetődve háritott. A következő fontos esemény egy kényszerű csere volt a Ferencvárosnál. A 11. percben Kuznyecov sántikált le a pályáról, feladatát Szűcs vette át. A 27. percben egy ujpesti védő hibájából Détári került helyzetbe, lövése kipattant Prajról, majd Cigan sem tudott az üres kapuba találni, a védők szögletre tisztáztak. A sarokrugás után ujabb nagy helyzet kinálkozott az FTC előtt, Praj aláfutott a labdának, de szerencséjére Hrutka fölé lőtt. A 31. percben az Ujpest is kihasználta első cseréjét, Szőnyi megsérült, helyére Egressy jött be. A 38. percben következett az első komoly UTE-helyzet: Véber szöktette Egressyt, aki középre ivelt, a labda az ötösre érkező Kovács L. melléről pattant a kapu mellé. Egy perc mulva ujabb kavarodás támadt a zöld-fehérek 16-osán belül, Szeiler kiejtette Kecskés beivelését, az érkező Kozma 12 méterről fejelt mellé.

Fordulás után az UTE kezdett jobban, s az 53. percben megszerezte a vezetést: Kecskés 16 méteres lövése Szeilerről kipattant, Kovács L. nem találta jól el a labdát, ám a védők sem tudtak felszabaditani, végül Belvon 8 méterről az üres kapuba lőtt (1:0). Öt perc mulva egy leguritott szabadrugás után Kecskés hatalmas lövését védte bravurral Szeiler. A 75. percben növelhette volna előnyét az Ujpest. Véber jó labdát kapott a 16-osnál, labdája alig kerülte el a bal felső sarkot. Egyre kétségbeesettebb ferencvárosi rohamok közepette ismét a hazaiak előtt kinálkozott gólszerzési lehetőség. Kovács L. keverte meg a Ferencváros védelmét, de lövésébe Szeiler belevetődött. A másik oldalon Détári hagyott ki óriási egyenlitési lehetőséget. Wukovics befejelte neki a labdát, ő pedig 8 méterről, tiszta helyzetből lőhetett, ám Praj lábbal háritott. A lefujás előtt ugyanő került helyzetbe, de a hazaiak kapusa ezuttal is szenzációsan háritott.

6 gólos: Horváth F. (Videoton-Waltham)
5 gólos: Kulcsár (Békéscsabai EFC), Sallói, Orosz (Kispest-Honvéd), Kovács J., Wukovics (Ferencváros), Azoitei (PMSC-Fordan), Csertői (Rába ETO)
4 gólos: Gregor, Lipcsei (Ferencváros), Horváth Cs (MTK), Szenes (Vasas), Kámán, Somogyi (Csepel-Kordax), Fischer (Siófok), Illés (Kispest-Honvéd), Árgyelán, Szarvas (Békéscsaba), Claude (Vasas), Füle (Vác FC-Samsung)