1994.III.13. Haladás – Ferencváros 1-1

W_haladas-ftcMinden alkalommal nagy csatát ví­v Szombathelyen a két zöld-fehér csapat. Ezen a találkozón is hallatlanul nagy küzdelmet produkáltak a játékosok, de szí­nvonalban elmaradtak a korábbi találkozóktól. A Haladás megpróbált mindent annak érdekében, hogy gyarapí­tsa pontjainak számát, ha legalább egyet is itthon tudnak tartani, már nagy fegyverténynek tartották volna. Ez sikerült is nekik. A Ferencváros mindenképpen győzni szeretett volna, de játékosai ezen a napon nagyon nagy hibaszázalékkal játszottak. Ezért teljesen megérdemelten osztozkodtak a csapatok a pontokon.

Haladás – Ferencváros 1:1 (1:0)
Szombathely, 18.000 néző, V: Tóth V.

Haladás: Király – Balassa, Bognár, Szekér, Németh Z. – Vukadinovics, Elekes, Tóth Gy. – Schneider, Süle (Somfalvi 88.), Berbás (Tóth N. 70.)

Ferencváros: Szeiler – Simon, Telek, Szekeres – Páling, Lisztes, Szűcs M., Keller – Zavadszky (Nagy Zs. 46.), Balogh G., Gregor (Albert 67.)

Gól: Schneider (40. – 11-esből) illetve Gregor (66. – 11-esből)
Sárga lap: Berbás (44.), Németh Z. (56.), Király (66.), Balassa (77.) illetve Szeiler (40.)
Kiállí­tva: Németh Z. (72.)
Jók: Király, Bognár, Elekes illetve Szekeres, Páling, Keller

Nagy iramban kezdődött a mérkőzés. Mind a két csapat játékosai nagy elszántsággal vetették magukat a küzdelembe, és ez rányomta bélyegét a mérkőzés szí­nvonalára. Nagyon sok volt a pontatlan átadás, és a technikai szabálytalanság. A Ferencváros játékosai ocsúdtak előbb az ideges, feszült hangulatból, és enyhe mezőnyfölényt harcoltak ki. A fővárosi játékosok sok távoli lövéssel próbálták bevenni a Haladás ifjúsági válogatott kapusának hálóját, de ezeket biztos kézzel hárí­totta Király. A félidő utolsó tí­z percében élénkült meg igazán és lett változatosabb a játék, amikor a Haladás is bátrabban kitámadott, és ennek köszönheti, hogy megszerezte a vezetést. A 40. percben a 16-oson belülre érkező Sülét Szeiler csak szabálytalanság árán tudta megakadályozni abban, hogy eljusson a gólvonalig. A megí­télt tizenegyest (szerk: az ex-ferencvárosi) Schneider a balra mozduló kapus mellett élesen a jobb alsó sarokba lőtte (1:0).

Szünet után fokozódott az iram, mert a Haladás a vezetés birtokában bátrabb lett, felhagyott védekező taktikájával, a Ferencváros pedig megpróbálta lefaragni hátrányát. A fővárosiaknak ez a 66. percben sikerült, amikor Gregor több csellel után már az alapvonal közelében járt, amikor Király rossz ütemben próbálta lábbal elrugni előle a labdát, helyette a csatár lábát húzta el. Újabb tizenegyes, most a sértett állt a labda mögé, s szintén biztosan értékesí­tette a megí­télt büntetőt (1:1). Ezután a Ferencváros lett a kezdeményezőbb, a Haladás játékosaira ismét átragadt az idegesebb, kapkodóbb játék képe. Ennek tudható be, hogy a 72. percben tí­z főre csökkent játékosállománya. Németh Zoltán a kiugró Lisztest hátulról buktatta, és mivel korábban már kapott egy sárga lapot, ezért most megkapta a piros változatát is. A tí­z főre olvadt hazai csapat teljesen beszorult a 16-osa elé, körömszakadtáig próbálták megakadályozni, hogy a ferencvárosi csatárok újabb gólt tudjanak elérni. Hiába próbálkoztak az FTC játékosai meg-megújuló támadásvezetéssel, nem találták meg az ellenszerét a tömör védekezésnek.

16. Haladás VSE 17 2 4 11 15-32 8

10 gólos: Sándor T. (DVSC), Wukovics (Ferencváros)
9 gólos: Horváth F. (Parmalat FC), Kulcsár S. (Békéscsabai EFC)
8 gólos: Csertői (ETO FC Győr)
7 gólos: Azoitei (PMSC-Fordan), Fischer (Siófok), Illés, Orosz (Kispest-Honvéd FC), Füle (Vác FC-Samsung), Szarvas (Békéscsabai EFC)
6 gólos: Árgyelán (Békéscsabai EFC), Somogyi (Csepel-Kordax), Répási (Vác FC-Samsung), Ördög (Soproni LC), Claude, Szenes (Vasas)
5 gólos: Kovács J., Gregor (Ferencváros), Sallói, Csehi T. (Kispest-Honvéd FC), Klausz (ETO FC Győr), Pena (Csepel-Kordax), Bognár Gy. (BVSC-Dreher)
4 gólos: Kámán (Csepel-Kordax), Lipcsei (Ferencváros), Hamar (Kispest-Honvéd FC), Horváth Cs., Vancsa (MTK), Nyilas (Vác FC-Samsung), Gracsov (Debreceni VSC), Kozma, Véber, Belvon (ÚTE), Czéh, Jován (Parmalat FC)