1994.III.19. Ferencváros – EMDSZ-Sopron 1-0

A Sopron kishitűségének köszönheti, hogy nem tudott ponttal távozni az Üllői útról, ugyanis a Ferencváros ezúttal nem remekelt, gyengén játszott. A két pont sorsát végül is egy potyagól döntötte el.

Ferencváros – EMDSZ-Soproni LC 1:0 (1:0)
Üllői út, 12.000 néző, V: Kurmai

Ferencváros: Szeiler – Telek – Simon, Szekeres, Keller – Lisztes, Lipcsei, Vanicsek (Szűcs M. 80.) – Gregor (Albert 46.), Balogh G., Zavadszky

EMDSZ-Soproni LC: Babos – Varsányi, Nagy J., Katona, Varga – Szántó, Deák (Buzsáki 85.), Korsós, Kovács L. – Ördög (Horváth B. 25.), Borsos

Gól: Zavadszky (39.)
Jók: Szeiler illetve Nagy J.

Könnyű győzelem reményében látogattak ki a hazai nézők az Üllői útra, elvárásuk nem is volt alaptalan. A két csapatot ugyanis 11 pont és nyolc hely különbség választotta el a tabellán. A nagy szélben eléggé visszafogottan kezdtek az együttesek. A Ferencváros támadásai erőtlenek voltak, csak Lisztes megmozdulásai vittek némi szí­nt a játékba. A közönséget pedig az ETO – Kispest-Honvéd mérkőzés részeredményeinek folyamatos közlése tartotta izgalomban, majd két vendéghelyzet következett, mindkettő Szántó nevéhez fűződött. A másodiknál akár begyalogolhatott volna a kapuba a soproni játékos, de fejjel hosszan szöktette magát, ezzel odalett a helyzet. Az első félóra után a hazai közönség “Ébresztő, ébresztő” felszólí­tásának a zöld-fehérek engedelmeskedtek. A 39. percben Vanicsek már nem először indí­totta jó labdával Zavadszkyt, aki 14 méterről egy védőtől szorongatva célozta meg a kaput. A nem túl erős lövést Babos könnyen hárí­thatta volna, ám olyan szerencsétlenül nyúlt a labdához, hogy az a lába között bevánszorgott a kapuba, épphogy áthaladva a gólvonalon (1:0). A gól után sem változott a játék képe, csak néhány rossz megoldás bosszantotta a nézőket.

A szurkolók Albert becserélésétől várták, hogy hatékonyabbak lesznek az FTC támadásai, csakúgy, mint az ETO elleni szerdai kupatalálkozón. Bár valamivel nagyobb iramot diktált a hazai csapat, ám a helyzetek egyelőre várattak magukra. Az 58. percben Lipcsei 18 méteres szabadrúgása alig tévesztett célt, majd Simon került helyzetbe, de Babos ezúttal résen volt. A 71. percben Albert egyedül próbálkozott, 18 méteres lapos lövését azonban a soproni kapus gyors vetődéssel hárí­totta. Öt perc múlva Szekeres fejese után Zavadszky küldte kapura a labdát 10 méterről, de a lövés centiméterekkel mellé szállt. A 80. percben kétszer is egyenlí­thetett volna a Sopron: Szántó jól húzott el a jobboldalon, lövése kipattant Szeilerről, Nagy J. ismételhetett, de a ferencvárosi kapus újra beledobta magát a lövés útjába. Az utolsó percekben még Szeiler mutatott be egy szép védést, Zavadszky pedig egy rosszul sikerült lövést.

10 gólos: Wukovics (Ferencváros)
9 gólos: Horváth F. (Parmalat FC), Kulcsár S. (Békéscsabai EFC)
8 gólos: Csertői (ETO FC Győr)
7 gólos: Azoitei (PMSC-Fordan), Fischer (Siófok), Illés, Orosz (Kispest-Honvéd), Füle (Vác FC-Samsung), Szarvas (Békéscsabai EFC)
6 gólos: Árgyelán (Békéscsabai EFC), Somogyi, Pena (Csepel-Kordax), Répási (Vác FC-Samsung), Ördög (Soproni LC), Claude, Szenes (Vasas), Klausz (ETO FC Győr)