1994.IV.16. Ferencváros – Siófok 1-3

A siófokiak kilencedszer látogatottak bajnoki keretében az Üllői útra, s most először nyertek. A látottak alapján rászolgáltak a váratlan sikerre.

Ferencváros – Siófoki Bányász 1:3 (1:2)
Üllői út, 12.000 néző, V: Juhos

Ferencváros: Szeiler – Hrutka – Simon, Szekeres – Szűcs M., Lisztes (Vanicsek 46.), Albert (Balogh G. 65.), Keller – Zavadszky, Kovács J., Wukovics

Siófoki Bányász: Bí­ró – Keszeg, Bimbó, Olajos, Meksz – Tóth, Sallai, Varsányi (Dukon 77.), Király – Földes (Kirchmayer 68.), Szabó

Gól: Kovács J. (32.) illetve Földes (15., 45.), Dukon (86.)
Sárga lap: Hrutka (24.) illetve Földes (32.), Sallai (54.)
Kiállí­tva: Hrutka (65.)
Jók: Simon illetve Bimbó, Földes, Olajos

A 9. percben Szűcs ügyetlenkedett el egy kí­nálkozó lehetőséget a siófokiak 16-osán belül. Hat perccel később vezetést szereztek a vendégek: a lesre játszó ferencvárosi védők között Szabó lépett ki, Földest hozta játékba, ő mintegy nyolc méterről a kapuba emelte a labdát, Hrutka megpróbált a gólvonalnál menteni, de már nem tudott segí­teni (0:1). Utána Zavadszky hí­vta fel magára a figyelmet, előbb lábbal, majd fejjel célozta meg a kaput, Bí­ró mindkétszer szépen hárí­tott. Igencsak akadozott a hazaiak összjátéka, sem Lisztes, sem Albert nem volt képes irányí­tani. A nézőtérről többször be is kiabáltak, ébresztőt követeltek. A 32. percben egy jobbról beí­velt labda nagy kavarodást okozott a siófokiak büntetőterületén belül, Kovács eszmélt a legkorábban, s 11 méterről a jobb alsó sarokba lőtt (1:1). A gól után is többet pattogott a labda a vendégek térfelén, de a ferencvárosi támadások nem sok veszélyt jelentettek a kapura. A 44. percben Lisztes jobboldali szögletrúgása után Albert 10 méterről küldte kapu fölé a labdát. Rá egy percre Varsányi cselezgetett a16-oson belül, Szeiler nem tudott közbeavatkozni, a labda Földes elé pattant, ő a késlekedő védők között a hálóba gurí­tott (1:2).

Szünet után egyértelműen Albert kezébe került a karmesteri pálca, a gyengélkedő Lisztes helyére ugyanis Vanicsek állt be. A ferencvárosi védők feltünően sokat bizonytalankodtak, produkciójukat nem egyszer füttykoncerttel jutalmazták a zöld-fehér szurkolók. Hosszú perceken keresztül a kapusoknak sem itt, sem ott nem akadt dolguk. Aztán a 60. perc tájékán Szabó nem volt elég határozott a kapu előtt, í­gy odalett a kecsegtető lehetőség, a másik oldalon Szűcs hagyott ki egy nagy helyzetet. A 65. percben emberhátrányba kerültek a hazaiak, az ezúttal indiszponált Hrutka ugyanis egy szabálytalan szerelés után begyűjtötte második sárga lapját, í­gy idő előtt mehetett zuhanyozni. Egyre többször hangzott fel a füttykoncert, valóban gyengén, elképzelés nélkül játszottak a ferencvárosiak. A 72. percben Balogh G. próbálkozásai nem jártak sikerrel, a labda Keller elé pattant, azonban az ő távoli lövését is dokkolták a védők. Négy perc múlva Balogh G. csúsztatott fejese kerülte el a kaput. A hajrában a kiesés ellen küzdő vendégek nagy-nagy elszántsággal, időnként önfeláldozóan védekeztek, igyekeztek megtartani a számukra kedvező eredményt. A 86. percben sakk-matt helyzetbe került a fellazult Fradi-védelem, a volt ferencvárosi Dukon egy szép csel után 16 méterről adta meg a kegyelemdöfést (1:3).

16. Haladás VSE 22 3 6 13 20-40 12

12 gólos: Kulcsár S., Szarvas (Békéscsabai EFC), Sándor T. (DVSC)
11 gólos: Füle (Vác-FC Samsung)
10 gólos: Wukovics (Ferencváros), Horváth F. (Parmalat FC), Illés (Kispest HFC)
8 gólos: Csertői, Klausz (ETO FC Győr), Orosz (Kispest-HFC)
7 gólos: Azoitei (PMSC-Fordan), Fischer (Siófok), Pena (Csepel-Kordax), Szenes (Vasas)
6 gólos: Árgyelán (Békéscsabai EFC), Somogyi (Csepel-Kordax), Répási (Vác FC-Samsung), Ördög (Soproni LC), Claude (Vasas), Véber (UTE), Kovács J. (Ferencváros), Popescu (ETO FC Győr), Csehi, Hamar (Kispest HFC)