1994.IV.30. Ferencváros – PMSC-Fordan 3-0

A második félidő sokkal gyengébb játékot hozott. Az FTC előnye tartására törekedett, a pécsiek meddő támadásai viszont nem jelentettek igazi veszélyt. A hazaiak végre megmutatták, hogy képesek nagy akaraterővel, célratörően játszani, í­gy ezen az estén megérdemelten tartották otthon a két pontot.

Ferencváros – PMSC-Fordan 3:0 (2:0)
Üllői út, 6.000 néző, V: Bede

Ferencváros: Szeiler – Szűcs M., Hrutka, Simon – Keller, Lipcsei, Lisztes, Vanicsek (Nagy Zs. 71.) – Wukovics, Kovács J., Zavadszky

PMSC-Fordan: Csaban – Palaczky, Braun, Bódog, Csizi – Kocsis, Dárdai, Fehér, Ulveczki (Tököli 46.) – Azoitei, Dorobantu

Gól: Zavadszky (19.), Kovács J. (32., 86.)
Jók: Zavadszky, Kovács J. illetve Azoitei, Kocsis

A 74. élvonalbeli Ferencváros – PMSC találkozót mindkét együttes tapogatózással kezdte. Mí­g a vendégeknek az I. osztályban maradás a tét, addig a hazaiak az újabb vereségtől tartottak. A mérkőzés elején itt is, ott is adódtak helyzetek. Először a pécsiek előtt adódott nagy lehetőség: a szögletből érkező labdát Bódog alig fejelte a kapu mellé. Ekkor még senki sem gondolta, hogy a fejesek sorsdöntőek lesznek. A nagyobb sebességre kapcsoló zöld-fehérek ráijesztettek Csabanra, Kovács J. lőtt a kapu mellé. Nem kellett sokáig várni az első találatra: a 19. percben Wukovics baloldali beí­velését a jól helyezkedő Zavadszky a levegőben úszva fejelte a jobb alsó sarokba (1:0). A 24. perc is hazai helyzetet hozott. A jobboldali szögletből érkező labdáért folyó Csaban-Hrutka párharcból a ferencvárosi hátvéd került ki győztesen, de a idejében érkező védők kétségbeesetten, s csak nagy szerencsével tudtak felszabadí­tani. Az egyre lassabb iramú játékot a vendégek rázták fel. Csizi fejese néhány méterrel kerülte el Szeiler hálóját. Ezt a hazaiak figyelmeztetésnek vették, s ettől a pillanattól fogva az FTC uralta a mérkőzést. A 32. percben a jobb oldalon elhúzó Zavadszky beadását Kovács J. szép mozdulattal, elvetődve a rövid sarokba fejelte (2:0). Az egykapuzó ferencvárosiakat Szeiler nagy hibája lepte meg a 45. percben, de nem lett belőle gól.

A második félidő nem várt pécsi rohamokkal kezdődött. Az 50. percben előretörő Azoitei lőhetett kapura, de a labda a bal kapufán csattanva hagyta el a játékteret. A vendégek vérszemet kaptak. A ferencváros kapuja előtt Dorobantu harcolt ki magának tiszta helyzetet, Szeiler azonban bravúros védéssel tette jóvá előző hibáját. Az előnyét őrző Ferencváros egyre jobban behúzódott kapuja elé, ami csaknem megbosszulta magát. A pécsiek sorra dolgozták ki helyzeteiket, a 67. percben Azoitei fejelt veszélyesen kapura, a labda a felső lécet súrolva kerülte el a kaput. A PMSC egyre lelkesebben vette fel a harcot, s csak a szerencse mentette meg a hazaiakat a góltól. A 86. percben a jobb oldalon előretörő Zavadszky keresztbe adását a védő nélkül maradt Kovács J. 12 m-ről lőtte kapura, a késve kimozduló Csaban mellett a labda utat talált a hálóba (3:0).

13 gólos: Szarvas (Békéscsaba)
12 gólos: Kulcsár S. (Békéscsaba), Sándor T. (DVSC)
11 gólos: Füle (Vác FC Samsung), Horváth F. (Parmalat FC)
10 gólos: Wukovics (Ferencváros)
9 gólos: Csertői (ETO FC Győr)
8 gólos: Orosz (Kispest-Honvéd FC), Klausz (ETO FC Győr), Kovács J. (Ferencváros)
7 gólos: Árgyelán (Békéscsaba), Pena (Csepel-Kordax), Azoitei (PMSC-Fordan), Fischer (Siófok), Szenes, Claude (Vasas-Ilzer), Bognár Gy. (BVSC-Dreher)