1994.V.14. Ferencváros – Újpesti TE 0-1

TFU_19940615_ZS - 0004-4A ferencvárosiak feltűnően gyenge formát mutattak ez alatt a 90 perc alatt, amit az újpest kí­méletlenül kihasznált. A lila-fehérek akár több góllal is győzhettek volna, í­gy jogosan vitték haza a két pontot.

Ferencváros – Újpesti TE 0:1 (0:1)
Üllői út, 16.000 néző, V: Varga S.

Ferencváros: Szeiler – Hrutka, Páling – Keller, Szekeres, Lipcsei, Lisztes, Vanicsek (Petrók 71.) – Christiansen, Kovács J., Zavadszky (Wukovics 80.)

Újpesti TE: Praj – Aczél, Szlezák, Molnár Z., Kozma – Kecskés, Turi, Véber, Bérczy – Kovács L. (Szanyó 87.), Belvon (Horváth P. 74.)

Gól: Kozma (27. – 11-esből)
Sárga lap: Vanicsek (49.) illetve Aczél (15.), Bérczy (62.)
Jók: Praj, Véber, Kecskés

A fővárosi rangadó jó iramú játékkal kezdődött. Az ellenfelek felváltva vezették támadásaikat, de ezek sorra elakadtak a védelemben. A 26. percben Szekeres 25 m-es kapáslövése a bal kapufa mellett hagyta el a játékteret. A kidobás után a 27. percben Molnár óriási szólója és szép cselei után Páling a 16-oson belül buktatta, Varga játékvezető pedig 11-est í­télt. Az í­téletvégrehajtó Kozma a jobb alsó sarokba vágta a labdát (0:1). A gól tovább ösztönözte a csapatokat. A Ferencváros lendületes támadásaira az Újpest gyors kontrákkal válaszolt. A 38. percben Kozma szögletét Bérczy továbbí­totta néhány lépésről mellé. A Ferencvároson egyre jobban az idegesség lett úrrá. A szervezettebben játszó Újpest rendre vezette gyors rohamait. A 42. percben Kovács L. egy hosszú indí­tást átvéve a baloldalon tört kapura, de Szeiler biztosan védett. Nem sokkal később Lipcsei 20 m-es bombája ment alig mellé.

A második félidőt is a lilák kezdték jobban. Az 50. percben Kovács L. szép mozdulattal fordult le védőjéről és messziről vette célba a hazaiak kapuját, de a vetődő Szeiler még szögletre tudott menteni. Az 56. percben Szekeres tört be a vendégek 16-osára és ott az érkező védők közös erővel egyszerűen leterí­tették. A hazai játékosok nagy felháborodására a játékvezető nem látott szabálytalanságot. Ettől kezdve a Ferencváros játéka teljesen szétesett. Óriási hibákkal passzolgattak saját térfelükön, amit szerencséjükre az Újpest nem tudott kihasználni. A 62. percben az előre futó Lisztes 25 m-ről vette célba Praj kapuját, de lövése a léc fölé ment. A 76. percben Horváth P. és Véber okozott fejtörést a zöld-fehér védőknek: Horváth passzával Véber kisodródott helyzetben szánta el magát 15 m-ről lövésre, de a labda valamivel mellé szállt. A 83. percben Bérczy félpályáról látványosan indí­totta Vébert, aki a jobb oldali szögletzászlótól a felső kapufát találta el. Az egyre lelkesebben játszó ÚTE-val szemben az FTC nem talált ellenszert. A 90. percben még az utolsó egyenlí­tési lehetőséget is kihagyta Lipcsei, miután 20 m-es szabadrugása a sorfalban elakadt.

13 gólos: Kulcsár S. (Békéscsabai EFC)
12 gólos: Sándor T. (Debreceni VSC), Füle (Vác FC-Samsung)
11 gólos: Horváth F. (Parmalat FC)
10 gólos: Wukovics (Ferencváros)
9 gólos: Csertői, Klausz (ETO FC Győr), Azoitei (PMSC-Fordan)
8 gólos: Orosz, Hamar (Kispest-Honvéd FC), Popescu (ETO FC Győr), Kovács J. (Ferencváros), Claude (Vasas-Ilzer), Bognár Gy. (BVSC-Dreher)
7 gólos: Árgyelán (Békéscsabai EFC), Pena (Csepel-Kordax), Fischer (Siófoki BFC), Szenes (Vasas-Ilzer)