1994.V.28. Ferencváros – Békéscsaba 4-2

Hosszú hetek után lecsúszott az élről a Békéscsaba. A Ferencváros ezúttal is folytatta azt a látványos játékot, amelyet szerdán a Kispest elleni kupadöntőn mutatott be. A Pásztor-legénység támadójátéka a második félidő közepéig teljesen veszélytelen volt, í­gy a zöld-fehérek megérdemelten szerezték meg a két pontot.

Ferencváros – Békéscsabai EFC 4:2 (2:0)
Üllői út, 18.000 néző, V: Hartmann

Ferencváros: Szeiler – Lipcsei – Páling, Szekeres – Nagy Zs., Albert, Lisztes, Keller, Bubcsó (Petrók 56.) – Christiansen, Wukovics

Békéscsabai EFC: Baji – Mironas – Mracskó, Szenti – Váczi, Árgyelán (Kasik 63.), Fodor, Csató, Zahorán (Dávid 77.) – Szarvas, Kulcsár S.

Gól: Albert (15.), Wukovics (23., 64.), Lisztes (83.) illetve Fodor (66.), Szarvas (90.)
Sárga lap: Albert (55.)
Kiállí­tva: Váczi (91.)
Jók: Lipcsei, Albert, Wukovics illetve Fodor

A listavezető Békéscsaba talán a tavaszi idény legnehezebb mérkőzésére készült, ráadásul az élvonalban eddig mindössze kétszer sikerült győztesen távoznia az Üllői útról, legutóbb 1988 őszén. Heves ferencvárosi támadásokkal indult a találkozó, és az első negyedóra végén előnyt szereztek a zöld-fehérek. Lipcsei a felezővonal tájékáról mesteri labdát tálalt a középen kiugró Albert elé, aki 12 m-ről ballal a kapu bal oldalába helyezett (1:0). Alig telt el néhány perc, amikor Albert varázsolta Wukovics elé a labdát, de a csatár lábáról í­géretes helyzetben lecsúszott a lövés. Kisvártatva javí­tott a ferencvárosiak házi gólkirálya: Christiansen húzta meg a jobbszélt, lapos középreadását Albert tovább pöccintette és Wukovics az ötösről jobbal a hálóba passzolt (2:0). Kétgólos vezetése tudatában visszavett a tempóból az FTC, a viharsarkiak pedig továbbra sem találták meg az ellenszert. Négy perccel a szünet előtt Christiansent buktatták 24 m-re a kaputól. Lipcsei szabadrugása a sorfalról kishí­ján a jobb sarokba pattant, Baji az ellenkező irányba mozdult. Mindent elmond a csabaiak támadójátékáról, hogy a 44. percben ment az első lövés Szeiler kapujára, igaz, ekkor Mracskó 28 m-es bombája a jobb kapufáról pattant vissza. A félidőben vastaps kisérte az öltözőbe a Ferencváros játékosait.

Fordulás után beleerősí­tett a Pásztor-legénység, de a félidő közepéig ez csak szögletekben mutatkozott meg. A másik oldalon viszont a nagy kedvvel játszó Lipcsei a szögletzászló környékéről is kapura lőtt egy szabadrugást, Bajinak bravur kellett ahhoz, hogy kiöklözze a labdát. És jött az újabb ferencvárosi gól. Albert jobbról í­velt a balösszekötő helyén tanyázó Wukovics fejére, aki 8 m-ről a hosszú sarokba bólintott (3:0). Gyorsan válaszolt a Békéscsaba: Váczi labdája után Csató az alapvonalról fejelt középre és Fodor az ötösről a jobb sarokba bólintott (3:1). Érdekes módon ekkor kezdett igazán veszélyesen futballozni a vendégcsapat. Szeilernek előbb Kulcsár távoli bombáját, majd Kasik léc alá tartó lövését kellett hárí­tania. A 80. percben Lipcsei-szóló következett: a zöld-fehérek söprögetője már a kapust is kicselezte, de végül az oldalhálóba lőtt. A következő akciónál Wukovics bal oldalról a középen érkező Liszteshez passzolt, aki 8 m-ről ballal a kimozduló Baji mellett a hosszú sarokba gurí­tott (1:1). A 90. percben váratlanul újabb gólt szerzett a Békéscsaba. Mirosan távolról próbálkozott lövéssel, a kaputól 13 m-re tébláboló Szarvas beletette a lábát, s a labda a bal alsó sarokba pattant (4:2).

16 gólos: Szarvas (Békéscsabai EFC)
13 gólos: Kulcsár S. (Békéscsabai EFC), Füle (Vác FC-Samsung), Wukovics (Ferencváros), Sándor T. (Debreceni VSC)
12 gólos: Horváth F. (Parmalat FC)
9 gólos: Csertői, Klausz (ETO FC Győr), Azoitei (PMSC-Fordan), Bognár Gy. (BVSC-Dreher)
8 gólos: Orosz, Hamar (Kispest-Honvéd FC), Popescu (ETO FC Győr), Kovács J., Albert (Ferencváros), Claude (Vasas-Ilzer)