1994.VIII.8. ZTE – Ferencváros 1-3

W_zte-ftcAz első félidőben nagyon megilletődötten játszott az újonc, és megérdemelten szerzett megnyugtató előnyt a Ferencváros. Fordulás után a fővárosiak láthatóan visszavettek az iramból, és a hazaiak is többször eljutottak Szeiler kapujáig. A találkozó összképe alapján a Ferencváros megérdemelten vitte el a három pontot.

Zalaegerszegi TE – Ferencváros 1-3 (0-3)
Zalaegerszeg, 10.000 néző, V: Vágner

Zalaegerszegi TE: Tóth – Kovács Z., Szabó I. Zs., Balogh, Halápi (Varga 75.), Sztipánovics, Horváth A., Lendvai, Németh – Preisinger, Szabó II. Zs.

Ferencváros: Szeiler – Szekeres, Telek, Keller – Simon, Páling, Lipcsei, Albert (Lisztes 83.), Czéh – Christiansen (Zavadszky 75.), Neagoe

Gól: Kovács Zs. (61.) illetve Lipcsei (12.), Páling (25.), Neagoe (39.)
Sárga lap: Horváth A. (15.), Sztipánovics (47.) illetve Páling (60.), Szekeres (66.), Simon (76.)
Jók: Tóth, Szabó I. Zs. illetve Neagoe, Christiansen, Lipcsei, Keller

A mérkőzés előtt hatalmas show-t rendeztek a ZTE-stadionban: hőlégballonról ejtették le a labdát a kezdéshez, sőt, egy labdarúgó-palánta végezte el a kezdőrúgást is. A ZTE túl óvatosan kezdett, tisztelte ellenfelét. Ennek megfelelően a Ferencváros mezőnyfölényt harcolt ki, az első lövést is ők eresztették kapura Lipcsei révén. Ezután kétszer is Tóth tisztázott bravúrral, majd a 12. percben Páling lesgyanús helyzetben ment el a jobb oldalon, beadását Lipcsei 6 méterről helyezte a kapuba (0-1). Nem sokkal később Lipcsei 22 méteres szabadrúgását védte Tóth. A ZTE továbbra is megilletődötten játszott, főleg védelme jött könnyen zavarba. A 24. percben Neagoe 13 méteres lövését ütötte bravúrral a léc fölé Tóth. A 25. percben ismét rezgett a hazai csapat hálója: egy szögletet követően Christiansen elé került a labda, az ő beadását Páling négy méterről fejelte a jobb alsó sarokba (0-2). Továbbra is szorongatta újonc ellenfelét a fővárosi csapat, az egerszegiek csak elvétve lépték át a félvonalat. A 39. percben tovább növelte előnyét a Ferencváros. A bizonytalankodó védők közül Neagoe lépett ki, és 11 méterről biztosan lőtt a bal alsó sarokba (0-3). A félidő végéig tartotta a labdát a Ferencváros.

A 47. percben az első nagy hazai lehetőségnek tapsolhatott a közönség, Lendvai 22 méteres lövését azonban Szeiler bravúrral szögletre ütötte. Az 50. percben Lipcsei szép szóló végén 17 méterről durrantott a kapu fölé. Továbbra is a Ferencváros irányí­totta a játékot, de közel sem játszottak akkora lendülettel a zöld-fehérek, mint az első félidőben. így a hazaiak előtt is adódtak lehetőségek. Az 53. percben Páling a gólvonalról emelte ki a labdát. A 61. percben szépí­tettek a hazaiak: Lendvai a bal oldalról í­velt be egy szabadrúgást, és Kovács Zs. a bal alsó sarokba fejelt (1-3). A másik kapunál Szekeres öt méterről fejelt tiszta helyzetből a kapu fölé. A hajrára változatossá vált a játék, mindkét csapat nyí­lt sisakkal játszott, de ekkor is inkább a fővárosiak előtt adódott több lehetőség, ám Tóth kétszer is bravúrral hárí­tott. Az utolsó öt percre aztán irreálissá vált a játék, mert hatalmas felhőszakadás zúdult a pályára, de Vágner játékvezető kitartott és 90 percig játszatta a csapatokat.

14. PMSC-Fordan 1 – – 1 1-6 0

A Stadler FC – Parmalat FC találkozót október 26-án játsszák.

3 gólos: Kovács K. (Kispest-HFC)
2 gólos: Bognár (BVSC-Dreher), Vidóczi (Nagykanizsai Olajbányász), Egressy (UTE-Novabau)