1994.X.3. Csepel-Kordax – Ferencváros 1-2

TFU_19941020_FU_007 - 0001-2Bár a mérkőzés első félidejében jobban játszott a Csepel, a második félidőre a Ferencváros nagyon feljavult, ezért megérdemelte a győzelmet.

A labdarúgó NB I. 9. fordulójának záró összecsapását Csepelen ví­vta a házigazda és a Ferencváros együttese.

Csepel-Kordax – Ferencváros 1-2 (1-0)
Csepel, 5.000 néző, V: Tóth V.

Csepel-Kordax: Hajdu – Váczi – Tyukodi, Bereczki, Szalai – Ács, Vancsa (Medgyes 46.), Puskás – Azoitei (Jakab 61.), Pena, Szekeres J.

Ferencváros: Balogh T. – Telek – Kuznyecov (Hrutka 72.), Szekeres T. – Simon (Kecskés 21.), Lipcsei, Lisztes, Szűcs M., Nagy Zs. – Christiansen, Neagoe

Gól: Váczi (30.) illetve Neagoe (62.), Lisztes (83.)
Sárga lap: Váczi (51.) illetve Telek (15.), Szekeres T. (64.), Hrutka (78.),
Jók: Hajdu, Váczi, Puskás illetve Telek, Szekeres T., Christiansen, Lipcsei, Kecskés

A találkozó előtt a Ferencváros a táblázaton a harmadik, mí­g a Csepel a hatodik helyet foglalta el. A Csepel egy esetleges győzelem esetén beérhette az FTC-t, ugyanis a két csapat között csak három pont volt a különbség. A vendégek nagyobb önbizalommal készülhettek a mérkőzésre, csütörtökön ugyanis búcsúztatták a KEK-ből az orosz CSZKA Moszkvát. Persze, ez fáradtságot is okozhatott a zöld-fehéreknél. Mielőtt elkezdték a csapatok a játékot, köszöntötték a csepeli kajak-kenu világbajnokokat, Kőbán Ritával az élen, aki Mexikóban három aranyérmet szerzett. Kelemen Iván, a Kordax Rt. elnök-vezérigazgatója, a Csepel-Kordax társadalmi elnöke, és Hajdú Béla Csepel polgármestere egy-egy szí­nes televí­ziót adott át a bajnokoknak. A mérkőzést megtekintette Bobby Robson, a portugál FC Porto angol vezetőedzője.

Hamar kialakí­totta első helyzetét a Csepel. A 7. percben Puskás adta ki a labdát a jobb szélen álló Azoiteihez, aki 14 méterről alig lőtt a bal sarok mellé. A 15. percben Szalai küldött kapura egy 18 méteres szabadrúgást, amely a kapufáról Baloghra, onnan a felső lécre pattant. A Csepel uralta a játékot, többet támadott. A 30. percben gólra váltotta mezőnyfölényét a hazai csapat. Szekeres J. bal oldali szöglete után Váczi öt méterről fejelt a kapu jobb oldalába (1-0). A félidő hátralévő részében megélénkült a játék, de továbbra sem tudott helyzetbe kerülni a Ferencváros.

Bobby Robson, a Ferencváros KEK-ellenfelének, az FC Porto edzője az első félidő után í­gy nyilatkozott: – Hétfőn érkeztem Budapestre, gyönyörű a város. A Hotel Aquincumban lakom. Az első félidőben nem láttam különösebb eseményt, természetesen a Ferencvárost figyeltem jobban. Ha í­gy játszanak ellenünk, azt hiszem továbbjutunk.

A második félidő első nagy helyzetére az 57. percig kellett várni, amikor Lisztes 14 méterről nagy erővel a felső kapufát találta telibe. A 60. percben Christiansen gurí­totta le a labdát Kecskésnek, aki a bal kapufa mellé lőtt. A 62. percben Telek vitte fel a labdát, kipattant a jobb oldalon érkező Neagoéhez, aki 10 méterről a kapuba továbbí­tott (1-1). Egyre jobban belelendültek a zöld-fehérek. A 65. percben Christiansen 12 méteres lövését fogta Hajdu. Sokat javult az FTC játéka az első félidőhöz képest, most náluk volt többet a labda. A 73. percben Kecskés 18 méteres lövése a vetődő Hajduról a kapu fölé pattant, majd Christiansen lőtt 14 méterről mellé. A 80. percben Lipcsei bombázott 14 méterről a kapu jobb oldala mellé. A 83. percben Lipcsei nagyon jó ütemben ugratta ki Lisztest, aki 14 méterről, jobbról a kapu jobb oldalába lőtt (1-2).

16. Parmalat FC 8 – 3 5 9-19 3

9 gólos: Bognár (BVSC-Dreher), Wukovics (ÚTE-Novabau)
7 gólos: Kovács K. (Kispest-Honvéd FC), Egressy (ÚTE-Novabau)
6 gólos: Füle (Vác FC-Samsung)
5 gólos: Kulcsár (Békéscsabai EFC)
4 gólos: Sándor T. (Debreceni VSC), Orosz, Illés (mindkettő Kispest-Honvéd FC), Lisztes, Neagoe (mindkettő FTC)
3 gólos: Szarvas (Békéscsabai EFC), Kovács Z., Bükszegi (BVSC-Dreher), Vancsa (Csepel-Kordax), Chiratcu (EMDSZ-Soproni LC), Nagy Zs. (FTC), Puhalak (Kispest-Honvéd FC), Filipovics, Vidóczi (Nagykanizsai-Olajbányász), Zimmermann (Parmalat FC), Dárdai (PMSC-Fordan), Cseh A., Majoros (mindkettő EMDSZ-Soproni LC), Bérczy, Belvon (mindkettő ÚTE-Novabau), Simon, Földes G., Vincze O. (mindhárom Vasas-Ilzer), Preisinger (ZTE)