1994.X.30. Ferencváros – EMDSZ-Sopron 2-2

A Sopron taktikus, nyugodt játékkal érte el a döntetlent, az ezúttal gyenge napot kifogó és sokat hibázó Ferencváros otthonában. A vendégek mellett a pontosztozkodásnak az éllovas újpestiek is örülhetnek, hiszen í­gy öt ponttal vezetnek a bajnokságban.

Ferencváros – EMDSZ-Soproni LC 2-2 (1-2)
Üllői út, 8.000 néző, V: Juhos

Ferencváros: Szeiler – Telek – Hrutka, Szekeres – Simon, Lipcsei, Lisztes, Szűcs M. (Zavadszky 75.), Czéh – Christiansen, Neagoe

EMDSZ-Soproni LC: Babos – Dragóner – Varga, Katona – Ignácz, Chiratcu, Szántó, Nagy J., Majoros – Fischer, Cservenkai (Korsós 73.)

Gól: Lipcsei (36., 75. – 11-esből) illetve Fischer (12.), Dragóner (39.)
Sárga lap: Lipcsei (56.) illetve Varga (40.), Cservenkai (42.)
Kiállí­tva: Varga (78.)
Jók: Lipcsei, Lisztes illetve Babos, Dragóner

A győzelem reményében gyülekezett a ferencvárosi szurkolósereg az Üllői úton, hiszen a három ponttal a zöld-fehérek a második helyre léphettek volna előre a tabellán.

Lagymatag iramban kezdődött a játék egészen a 12. percig, amikor váratlanul vezetést szerzett a Sopron. Egy bal oldali beí­velésre Fischer mozdult remekül, az egykori ferencvárosi csatár csúsztatott fejese a hálóban kötött ki (0-1). A gólt követően sem erősödött a tempó, bár FTC-helyzetek sora következett. Előbb Lipcsei a 16-oson belülről leadott lövése kipattant Babosról, de Christiansen az 5-ösről éppen a mögötte álló kapus kezébe ollózott. A 29. percben Lipcsei hatalmas bombája a felső lécről vágódott a gólvonal elé. Egy perc múlva Lisztes labdájával Christiansen már elhúzott a kapus mellett, ám csúnyán fölé emelt. A 36. percben aztán egyenlí­tett a hazai csapat: Lisztes – Christiansen összjáték után a labda Lipcsei elé került, a középpályás egyből a bal sarokba helyezett (1-1). Nem sokáig örülhettek az egyenlí­tő találatnak a zöld-fehérek, mert újabb soproni gól következett. Dragoner fejesére Szeiler rosszul mozdult ki, s bár a labdát ugyan Lisztes kivágta a kapu torkából, ám a játékvezető szerint a játékszer már áthaladt a gólvonalon (1-2). Az első félidő utolsó percében Christiansen hagyott ki egyenlí­tési lehetőséget, csukafejese a felső lécet érintve szállt fölé.

A második félidő kezdetétől szinte végig a Sopron térfelén folyt a játék. A ferencvárosi támadásokból azonban hiányzott az átütőerő, illetve szerencse sem kí­sérte a zöld-fehérek próbálkozásait. Neagoe, Lisztes és Lipcsei lövései is elkerülték a kaput, vagy Babos hárí­tott, sőt, egy alkalommal a gólvonalról vágták ki a labdát a vendégvédők. A 74. percben aztán 11-eshez jutott a Ferecváros. Az amúgy sokat hibázó Juhos játékvezető a Czéhvel szembeni szerelési kí­sérletet minősí­tette szabálytalannak. A büntetőt Lipcsei nagy erővel vágta a kapu bal oldalába (2-2). Három perc múlva 10 főre fogyatkozott a Sopron, mivel Varga második sárga lapját is begyűjtötte. Igy adott volt a lehetőség az FTC előtt, hogy a hajrában a maga javára fordí­tsa az eredményt. Felpörgött az iram, a soproniak azonban tí­z emberrel védekezve, a remekül védő Babos vezérletével minden kí­sérletet hárí­tottak. A hazai kí­sérletek közül a legveszélyesebb Zavadszky nevéhez fűzödik, a csereként beállt fiatal csatár azonban 10 m-ről hatalmas kapufát lőtt.

16. Parmalat FC 12 1 5 6 12-21 8

A félbeszakadt Debreceni VSC – Vasas (0-0) mérkőzés eredménye nem szerepel a táblázatban. Az MLSZ Fegyelmi Bizottságának a Vasas javára született í­téletét (3-0) ugyanis a debreceniek megfellebbezték.

Az MLSZ fegyelmi bizottsága az ETO FC Győr összeredményéből három pontot levont, mert Bí­ró Béla kapus jogosulatlan szerepelt a BVSC-Dreher ellen, de ez a büntetés még nem szerepel a táblázaton, mert a győrieknek lehetőségük van a fellebbezésre.

10 gólos: Füle (Vác FC-Samsung), Bognár (BVSC-Dreher)
9 gólos: Wukovics (ÚTE-Novabau), Preisinger (ZTE), Lipcsei (Ferencváros)
8 gólos: Kovács K. (Kispest-Honvéd FC)
7 gólos: Egressy (ÚTE-Novabau)
6 gólos: Kulcsár (Békéscsabai EFC), Sándor T. (Debreceni VSC)
5 gólos: Szanyó (UTE-Novabau), Orosz (Kispest-Honvéd FC)