1995.III.4. Ferencváros – ZTE 3-0

TFU_19950300_FU_002 - 0019-19950304A zalaiak ezen az estén nem tudták helyzeteiket kihasználni, í­gy a ferencvárosiak félgőzzel is biztos győzelmet arattak.

Ferencvárosi TC – Zalaegerszegi TE 3-0 (1-0)
Üllői út, 15.000 néző, V: Kiss G.

Ferencvárosi TC: Balogh – Telek – Hrutka, Szekeres – Páling (Szűcs M. 80.), Albert, Lipcsei, Lisztes, Keller (Czéh 83.) – Zavadszky, Kopunovic

Zalaegerszegi TE: Tóth J. (Vincze 49.) – Balog Z. – Szabó I. Zs., Horváth J. – Horváth A., Varsányi (Sebők 65.), Lendvai (Sztipánovics 65.), Kutasi, Németh – Szabó II. Zs., Preisinger

Gól: Keller (16.), Lisztes (50.), Lipcsei (90.)
Sárga lap: Páling (37.), Szekeres (43.), Albert (57.) illetve Lendvai (24.), Németh (81.)
Jók: Lisztes, Lipcsei, Keller

TFU_19950300_FU_002 - 0020-19950304-2A nagy tavaszi hadjáratra és a bajnoki cí­m elhódí­tására készülő ferencvárosiak számára az első feladat az Üllői úton a Zalaegerszeg legyőzése volt. Bevezetésként a bajnokságot nyert jégkorongozókat, majd az őszi idényben a szurkolók által legjobbnak í­télt zöld-fehér labdarúgót, Lipcsei Pétert köszöntötték, utóbbi a West cég által felajánlott kupát vehette át.

A vendégek a 3. percben csaknem elrontották az ünnepi hangulatot, egy szöglet után a zöld-fehér védők hibáztak, Németh 3 m-es fejese a felső kapufáról pattant ki. A másik oldalon Lisztes pompás kiugratása után Kopunovic került gólhelyzetbe, kicselezte a keresztező hátvédet is, de Tóth J. kapust már nem sikerült becsapnia, beadását a kapu torkából fejelték ki az egerszegiek. A második negyedóra kezdetéig sikerült csak megúszniuk a zalaiaknak kapott gól nélkül. A 16. percben Lipcsei remek labdája a 16-os bal oldalán egyedül találta Kellert, aki néhány lépést tett, majd ballal a hosszú felső sarokba bombázott (1-0). Lendvai sárgult be, mert hátulról csúnyán buktatta Albertet, majd a 28. percben Lipcsei 25 m-es szabadrugása csak centiméterekkel kerülte el a bal kapufát. Hét perccel a szünet előtt Horváth J. a büntetőterületen belül fellökte Zavadszkyt, ám Kiss G. játékvezető nem látta szabálytalannak az esetet. A félidőt ugyanúgy zárták az egerszegiek, ahogy kezdték: kapufával. Ezúttal Szabó II. Zs. a jobboldali szögletzászló közeléből küldött szabadrúgását tolta a felső lécre Balogh Tamás.

TFU_19950300_FU_002 - 0019-19950304-2Fordulás után Kiss G. játékvezető egyenlí­tett, már ami az elmaradt büntetőket illeti. Ezúttal Keller taszí­totta arrébb a 11-es pontnál Preisingert, a bí­rói sí­p ezúttal is néma maradt. Tóth J. kapust sérülés miatt Vincze váltotta fel a vendégeknél, akit rögtön felavattak a hazaiak. Az 50. percben járt az óra, amikor Zavadszky jól gurí­tott Lisztes elé, aki 14 m-ről félmagasan a kapu közepébe lőtt (2-0). A kétgólos hátrány tudatában aktí­vabbak lettek a vendégek, s egyre többet veszélyeztettek. A 68. percben egy bedobást követően Hrutka kirugta Preisinger lábát, s mivel az eset az ötösnél történt, a játékvezető most büntetőt í­télt. A 11-est Preisinger laposan a kapu bal oldala felé lőtte, de nem elég erősen, í­gy Balogh T. szó szerint megfogta a labdát. A hátralévő időben a vendégek hagytak ki néhány helyzetet, majd az utolsó percben tovább növelte előnyét a Ferencváros: Kopunovic elrobogott a jobb oldalon, beadását Zavadszky nem találta el, de érkezett Lipcsei, aki 12 m-ről a jobb alsó sarokba helyezett (3-0).

16. Parmalat FC 16 2 6 8 14-27 12

A DVSC – Vasas találkozót (a mérkőzés 0-0-nál a 85. percben félbeszakadt) 3-0-ás gólkülönbséggel az MLSZ Fegyelmi, majd Fellebbviteli Bizottsága a Vasas javára í­rta jóvá, a három pontot a vendéggárda kapta.

A Győri FC – BVSC-Dreher mérkőzés eredményét (1-3) változatlanul hagyta az MLSZ Fegyelmi, majd Fellebbviteli Bizottsága is, de a Győr összteljesí­tményéből három bajnoki pontot elvontak.

A Vác FC-Samsung – Kispest-Honvéd FC találkozót a pálya alkalmatlansága miatt későbbre halasztották.

12 gólos: Bognár (BVSC-Dreher), Füle (Vác FC-Samsung)
11 gólos: Lipcsei (Ferencvárosi TC)
10 gólos: Kovács K. (Kispest-Honvéd FC), Preisinger (Zalaegerszegi TE)
9 gólos: Wukovics, Egressy (UTE-Novabau)
8 gólos: Kulcsár (Békéscsabai EFC)
7 gólos: Sándor T. (Debreceni VSC), Majoros (EMDSZ-Soproni LC)