1995.III.13. BVSC-Dreher – Ferencváros 0-1

M-bvsc-ftcKözepesnél gyengébb szí­nvonalú mérkőzésen a döntetlen talán igazságosabb eredmény lett volna.

A labdarúgó NB I. 17. fordulójában egyetlen mérkőzés maradt hétfőre. A BVSC-Dreher és a Ferencváros a Népstadionban ütközött meg egymással.

BVSC-Dreher – Ferencváros 0-1 (0-1)
Népstadion, 6.000 néző, V: Varga S.

BVSC-Dreher: Tarlósi – Csábi – B. Szabó, Marozsán – Bükszegi, Bognár (Kvanduk 11.), Urbányi, Tábori (Unaka 85.), Farkas J. – Kovács Z., Vincze

Ferencváros: Balogh T. – Telek – Hrutka, Szekeres – Simon, Albert, Lisztes, Lipcsei, Keller (Czéh 75.) – Kopunovics, Neagoe (Zavadszky 60.)

Gól: Kopunovics (14.)
Sárga lap: Marozsán (17. p.), B. Szabó (57.) illetve Keller (28.)
Kiállí­tva: Marozsán (89.)
Jók: Tarlósi illetve Lisztes

Az összecsapás előtt egyperces gyászszünetet tartottak Molnár Jánosnak, a BVSC asztaliteniszezőjének emlékére.

Negyedórát kellett várni az első gólra. Egy baloldali szöglet után Tarlósi hibázott, Neagoe Kopunovicshoz passzolt, aki 2 m-ről a kapu jobb oldalába helyezett (0-1). Három perccel később növelhették volna előnyüket a zöld-fehérek: Neagoe Csábitól szerzett labdát, s 18 m-ről a bal kapufa mellé lőtt. A 21. percben alakult ki az első vasutas-helyzet, Urbányi lőtt 20 m-ről mellé. A gól nem törte meg a BVSC-t, a gárda felvette a harcot a Ferencvárossal, egyre többet támadott. Kiegyenlí­tett játék folyt a pályán, de mindkét csapat sokat hibázott, s a játékosok egyre többet szabálytalankodtak. A 34. percben Lipcsei, majd két perccel később Neagoe lőtt kapura, ám Tarlósi mindkétszer hárí­tott. A félidő hátralévő részében nem alakult ki igazi gólhelyzet, főként a középpályán folyt a játék. Egyedül Kopunovics találhatott volna a kapuba, de a 42. percben leadott közeli lövését Tarlósi védte.

A második játékrészben támadásokba kezdett a Ferencváros, látszott, hogy Novák Dezső játékosai újabb gólt akarnak szerezni. Hiába volt azonban az elszántság, az ellenfél kapujáig nemigen jutottak el Lipcseiék. A 64. percben aztán Albert befutott a 16-oson belülre, de gyenge lövését Tarlósi könnyedén megfogta. Két perccel később Marozsán hatalmas erejű szabadrúgást küldött kapura, de a labda a felső lécet találta telibe. A 70. percben Albert – Lisztes – Lipcsei összjáték után a ferencvárosi kedvenc 16 m-ről egy méterrel lőtt fölé. A 74. percben Vincze került gólhelyzetbe, tí­zméteres lövése a külső kapufát találta el. A 76. percben ismét az egykor Kispesten játszó csatár veszélyeztette Balogh kapuját. Ezúttal egy szabadrúgást gurí­tottak le neki, amelyet 20 m-ről mellé lőtt. Két zöld-fehér helyzet következett, Zavadszky, majd Lisztes lövését védte Tarlósi. A 84. percben Lipcsei gurí­tott Kopunovicshoz, aki óriási helyzetben, 2 m-ről nem találta el a kaput. A 86. percben az igen aktí­van játszó Lisztes 16 m-ről a kapufát találta el, Kopunovics ismételt, de fölé lőtt.

16. Parmalat FC 17 2 6 9 16-30 12

A DVSC – Vasas találkozót (a mérkőzés 0-0-nál a 85. percben félbeszakadt) 3-0-ás gólkülönbséggel az MLSZ Fegyelmi, majd Fellebbviteli Bizottsága a Vasas javára í­rta jóvá, a három pontot a vendéggárda kapta.

A Győri FC – BVSC-Dreher mérkőzés eredményét (1-3) változatlanul hagyta az MLSZ Fegyelmi, majd Fellebbviteli Bizottsága is, de a Győr összteljesí­tményéből három bajnoki pontot elvontak.

12 gólos: Bognár (BVSC-Dreher), Füle (Vác FC-Samsung), Preisinger (ZTE)
11 gólos: Lipcsei (Ferencvárosi TC), Egressy (UTE-Novabau)
10 gólos: Kovács K. (Kispest-Honvéd FC)
9 gólos: Sándor T. (Debreceni VSC), Wukovics (UTE-Novabau)
8 gólos: Kulcsár (Békéscsabai EFC)
7 gólos: Majoros (EMDSZ-Soproni LC)