1995.IV.15. Kispest-Honvéd – Ferencváros 3-4

Az összecsapást, amely a második félidőben hozott izgalmas és jó játékot, megérdemelten nyerte a Ferencváros.

Kispest-Honvéd FC – Ferencváros 3-4 (0-1)
Népstadion, 10.000 néző, V: Piller

Kispest-Honvéd FC: Brockhauser – Bánfi – Plókai, Hahn (Orosz 56.) – Csikós (Hamar 46.), Forrai, Illés, Bárányos, Duró, Mátyus – Kovács K.

Ferencváros: Balogh – Telek – Hrutka, Kuznyecov – Simon, Albert, Lisztes (Czéh 81.), Lipcsei, Szekeres – Nagy Zs., Neagoe (Kopunovic 8.)

Gól: Kovács K. (74. – 11-esből), Bárányos (79.), Hamar (87.) illetve Kopunovic (14.), Nagy Zs. (50.), Hrutka (65.), Lipcsei (70.)
Sárga lap: Kovács K. (9.), Mátyus (23.), Duró (26.), Forrai (29.), illetve Lipcsei (26.)
Jók: Bárányos, Brockhauser illetve Simon, Lisztes, Lipcsei, Kopunovic

A Ferencváros előtt adódott az első gólszerzési lehetőség, Lipcsei szabadrúgása után Szekeres fejelt 6 m-ről kapura, de Brockhauser kiütötte a labdát. Csaknem negyedórát kellett várni az első találatra. A 14. percben Lisztes remekül adott középre, a labda elgurult a kispesti védők előtt, és a csereként beállt Kopunovic 10 m-ről a jobb alsó sarokba lőtt (0-1). Az iram nem volt nagy, a két együttes játékosai viszont érthetetlenül egyre idegesebbek lettek, sokat szabálytalankodtak, Piller játékvezető sorra osztotta a sárga lapokat. A 30. percben Lisztes labdáját Kopunovic 12 m-ről a fölső léc fölé vágta. Három perccel később Bárányos játszotta magát tisztára, és 14 m-ről a jobb kapufát találta el. A 38. percben Lisztes lőtt 14 m-ről kapura, a kispesti hálóőr kiütötte a labdát, Nagy Zs. ismételhetett, de fölé durrantott.

Az 50. percben ismét a zöld-fehérek jobbszélsője veszélyeztette a Kispest kapuját. Nagy Zs. azonban most nem hibázott, gyönyörű cselek után 12 m-ről, jobbról a kapufa érintésével a jobb sarokba talált (0-2). Az 53. percben Lipcsei ugyanonnan bombázott kapura, mint a második gólnál Nagy Zs., de a bal oldalra tartó lövést Brockhauser kiütötte. A 65. percben Lisztes jobboldali szöglete után az előrehúzódó Hrutka mintegy 10 m-ről a jobb sarokba fejelt (0-3). Öt perccel később negyedszer is a piros-feketék hálójában landolt a labda. Lipcsei cselezte be magát a 16-oson belülre, s öt méterről a kapu bal sarkába helyezett (0-4). A 74. percben szépí­tett a Honvéd. A kispestiek középcsatárát, Kovács Kálmánt buktatták a kapu előterében. A büntetőt a sértett a kapu jobb oldalába lőtte (1-4). A 79. percben a piros-feketék fiatal középpályása, Báronyos teljesen egyedül maradt középen, s 10 m-ről a kapuba helyezett (2-4). A 87. percben Kovács ment el a balszélen, átgurí­tott a túloldalon helyezkedő Hamarhoz, aki 5 m-ről lőtt a kapuba (3-4).

16. Parmalat FC 21 3 6 12 19-39 15

A DVSC – Vasas találkozót (a mérkőzés 0-0-nál a 85. percben félbeszakadt) 3-0-ás gólkülönbséggel az MLSZ Fegyelmi, majd Fellebbviteli Bizottsága a Vasas javára í­rta jóvá, a három pontot a vendéggárda kapta.

A Győri FC – BVSC-Dreher mérkőzés eredményét (1-3) változatlanul hagyta az MLSZ Fegyelmi, majd Fellebbviteli Bizottsága is, de a Győr összteljesí­tményéből három bajnoki pontot elvontak.

14 gólos: Preisinger (ZTE)
13 gólos: Füle (Vác FC-Samsung), Kovács K. (Kispest-Honvéd FC)
12 gólos: Bognár (BVSC-Dreher), Lipcsei (Ferencvárosi TC)
11 gólos: Egressy (ÚTE-Novabau), Sándor T. (Debreceni VSC)
9 gólos: Kulcsár (Békéscsabai EFC), Wukovics (UTE-Novabau), Bükszegi (BVSC-Dreher)
8 gólos: Arany (Debreceni VSC), Miriuta (Győri FC)