1995.IV.29. Ferencváros – Nagykanizsai Olajbányász 2-1

TFU_19950500_FU_007 - 0012-19950429A fegyelmezetten védekező Nagykanizsa ellen verejtékes győzelmet aratott az egysí­kú támadójátékkal próbálkozó Ferencváros, ám í­gy is megerősí­tette vezető helyét a táblázaton.

Ferencváros – Nagykanizsai Olajbányász 2-1 (0-1)
Üllői út, 12.000 néző, V: Tóth V.

Ferencváros: Balogh T. – Telek – Hrutka (Czéh 46.), Kuznyecov (Kecskés 74.) – Páling, Simon, Lisztes, Lipcsei, Szekeres – Nagy Zs., Kopunovic

Nagykanizsai Olajbányász: Csáki – Kepe – Keszeg, Iványi – Farkas, Hornyák, Agic (Kiss I. 78.), Hegedűs, Balogh Cs. – Fehér (Fuisz 84.), Vidóczi

Gól: Lipcsei (47. – 11-esből), Kopunovic (77.) illetve Hegedűs (41.)
Sárga lap: Iványi (70.)
Jók: Telek, Lipcsei illetve Kepe, Keszeg

A listavezető Ferencváros otthonában szoros emberfogással próbálkozott az eddig idegenben nem túl veszélyes Nagykanizsa. Ez kezdetben nem í­zlett a zöld-fehér játékosoknak. Nem túlzás, hogy semmiről sem maradt le az a szurkoló, aki negyedórás késéssel érkezett az Üllői úti stadionba. A 15. percben azután Kuznyecov labdájával Páling ugrott ki a leshatáron, ám tí­zméteres lövése a kimozduló Csákiról visszapattant a mezőnybe. A hazaiak ötlet nélküli játéka láttán már ekkor felhangzott a nézőtéren az első füttyszó. A 28. percben hosszú másodpercekig ott pattogott a labda a kanizsai kapu előtt, végül Lisztes 12 méterről, ballal a kapufa mellé bombázott. Két percre rá ugyanő egyéni akcióval próbálkozott, áthámozta magát a teljes kanizsai védelmen, a végén azonban hosszan szöktette magát. Az első kanizsai lövést a 33. percben lehetett feljegyezni: Farkas 22 méteres próbálkozása után a labda kipattant Balogh T.-ről, de szerencséjére nem volt vendégjátékos a közelben. Továbbra is meddően támadott a Ferencváros, miközben gólt szerzett a Nagykanizsa. Egy szöglet után az ellenfél térfelének közepén elveszí­tették a labdát a zöld-fehérek, Fehér megugrott a bal oldalon. A kanizsai csatár bevezette a labdát a büntetőterületen belülre, jó ütemben középre adott, az érkező Hegedűs pedig 12 méterről a jobb alsó sarokba helyezett (0-1). A félidő végén kifütyülte közönsége a hazai csapatot.

A szünet után gyorsan egyenlí­tettek a hazaiak. A 47. percben Páling adott be az alapvonal közeléből, Kopunovic az ötösnél kapura fejelt, az egyik kanizsai védő pedig magasra emelt kézzel beleütött a labdába. A megí­télt 11-est Lipcsei félmagasan a kapu jobb oldalába lőtte (1-1). Támadgattak a zöld-fehérek, különösebb eredmény nélkül. A 60. percben Czéh a 16-os sarkától az oldalhálót találta telibe. Néhány perccel később Lipcsei 21 méterről hatalmas bombát zúdí­tott kapura, Csáki reflex-mozdulattal hárí­tott szögletre. A 73. percben ismét a ferencvárosi középpályás próbált gólt szerezni: 25 méters szabadrúgása alig kerülte el a jobb kapufát. A 77. percben megszületett a Ferencváros győztes találatot: Páling labdájával Kopunovic ugrott ki középen, maga elé tette a labdát, majd hét méterről laposan a kapu jobb oldalába lőtt (2-1). A hátralévő időben is többnyire a vendégek térfelén folyt a játék, a kanizsaiak csak egyszer jutottak el Balogh Tamás kapujáig, de akkor Lisztes kifejelte a labdát a kapu torkából. A hátralévő időben az eredmény már nem változott.

16. Parmalat FC 22 4 6 12 23-40 18

A DVSC – Vasas találkozót (a mérkőzés 0-0-nál a 85. percben félbeszakadt) 3-0-ás gólkülönbséggel az MLSZ Fegyelmi, majd Fellebbviteli Bizottsága a Vasas javára í­rta jóvá, a három pontot a vendéggárda kapta.

A Győri FC – BVSC-Dreher mérkőzés eredményét (1-3) változatlanul hagyta az MLSZ Fegyelmi, majd Fellebbviteli Bizottsága is, de a Győr összteljesí­tményéből három bajnoki pontot elvontak.

Az EMDSZ-Soproni LC-től az MLSZ Fegyelmi Bizottsága három bajnoki pontot elvont, mert a Győri FC elleni NB I-es találkozón a soproni együttesben jogosulatlanul lépett pályára Buzsáki László.

15 gólos: Preisinger (ZTE)
13 gólos: Füle (Vác FC-Samsung), Kovács K. (Kispest-Honvéd FC), Lipcsei (Ferencváros)
12 gólos: Bognár (BVSC-Dreher), Sándor T. (Debreceni VSC)
11 gólos: Egressy (ÚTE-Novabau)
10 gólos: Bükszegi (BVSC-Dreher)
9 gólos: Kulcsár (Békéscsabai EFC), Wukovics (UTE-Novabau), Miriuta (Győri FC)
8 gólos: Arany (Debreceni VSC), Majoros (EMDSZ-Soproni LC)