1995.IX.23. Ferencváros – Győri ETO 2-0

A Ferencváros végig irányí­totta a találkozót, céltudatos győzniakarásának méltó eredménye a 2-0-ás siker.

Ferencváros – Győri ETO FC 2-0 (0-0)
Üllői út, 12.000 néző, V: Varga S.

Ferencváros: Hajdú – Szűcs M. (Milovanovic 89.), Telek, Kuznyecov – Nyilas, Vincze O., Lisztes, Simon, Kecskés – Kopunovic (Zavadszky 78.), Fatusi (Kuntic74.)

Győri ETO FC: Csaban (Jakab 83.) – Lantai (Bordás 52.), Jagodics, Radics – Lakos, Korsós, Miriuta, Agics (Pető 30.), Füzi – Hámori, Moke

Gól: Kopunovic (74.), Kuntic (90.)
Sárga lap: Fatusi (58.), Telek (89.) illetve Jagodics (17.), Radics (59.), Bordás (60.)
Kiállí­tva: Radics (69.)
Jók: Nyilas, Vincze O., Kopunovic illetve Miriuta

A házigazdák léptek fel támadólag, a 4. percben mégis Hajdúnak kellett először gólveszélyt hárí­tania: Hámori 22 m-ről célozta meg a ferencvárosi kaput, de a labda könnyű zsákmánynak bizonyult. A másik oldalon a 8. percben a rendkí­vül agilis Fatusi lőtt az oldalhálóba. Ezzel mintha el is lőtte volna mindkét csapat a puskaporát az első félórában, mert a következő emlí­tésre méltó helyzet már csak a 34. percben adódott. Ekkor Fatusi kapott remek labdát Vincze Ottótól, de a győri ötös sarkáról pontatlanul célzott, a labda elkerülte a kaput. Két perccel később Nyilas robogott el a jobb oldalon, középre adása Kopunovicot találta el, a szerb idegenlégiós lábáról az egyik győri védőre pattant a labda, onnan pedig pontosan Lisztes elé, aki azonban 15 m-ről a kapu mellé lőtt. A 40. percben Hajdú bravúrja mentette meg a ferencvárosiakat a góltól. Miriuta indí­totta Hámorit, ő senkitől sem zavartatva vehette célba a kaput, a bal alsó sarokba tartó labdáját azonban a hálóőr ujjheggyel az alapvonalon túlra tolta.

A fordulás után a Ferencváros a kapujához szegezte a vendéggyőrieket, majd az 51. percben, nagy kavarodás után, Nyilas erős lövése alig suhant el a jobb sarok mellett. Négy perccel később Fatusi hozta helyzetbe Kopunovicot, aki azonban ismét pontatlanul célzott. Az 58. percben elszabadultak az indulatok: előbb Fatusi kapott sárga lapot Csaban testi épségének veszélyeztetéséért, majd a győriek kezdtek módszeres törlesztésbe. Ez addig fajult, hogy Radicsot a 69. percben kiállí­totta a játékvezető. A tí­z emberre fogyatkozott vendégekre ekkor talán még nagyobb erővel rontott rá a Ferencváros. Ennek a 73. percben meg is lett az eredménye, Vincze Ottó a jobb oldalról adott középre Kopunovic pedig állí­tgatás nélkül a jobb sarokba perdí­tett (1-0). Tí­z perccel később Vincze Ottó olyan szerencsétlenül ütközött Csabannal, hogy a győri kapust le kellett cserélni. Már minden ferencvárosi szurkoló az egygólos győzelmet ünnepelte, amikor az utolsó percben, a csereként beállt Kuntic bebiztosí­totta a három bajnoki pontot érő sikert: Zavadszky átadásából határozottan lőtt a jobb alsó sarokba (2-0).

16. Haladás VSE 8 1 1 6 6-20 4

(Az MLSZ Fegyelmi Bizottsága három büntetőpontot levont a PMFC csapatától, mert a Pécsi MFC – BVSC-Dreher (0-2) mérkőzésen Dienes jogosulatlanul szerepelt a baranyaiaknál.)

5 gólos: Baranyi (Csepel SC)
4 gólos: Hamar (MTK), Borgulya (Vác FC-Samsung), Vincze I., Orosz (BVSC-Dreher), Szarvas (Békéscsabai EFC)
3 gólos: Arany (DVSC-Epona), Kuntic (Ferencváros), Dárdai (Pécsi MFC), Nicsenko, Jeremejev (Stadler FC), Preisinger (Zalaegerszegi TE), Illés (MTK), Azoitei, Hámori (Győri ETO FC), Jenei (ÚTE)