1995.V.10. Ferencváros – Csepel-Kordax 1-0

A gyenge szí­nvonalú összecsapáson a Ferencváros, Lisztes és Kopunovic vezérletével körülbelül 15 percet játszott jól, ám í­gy is megérdemelte az egygólos győzelmet.

Ferencváros – Csepel-Kordax 1-0 (0-0)
Üllői út, 8.000 néző, V: Márton

Ferencváros: Balogh – Telek – Hrutka (Czéh 46.), Szekeres – Nagy Zs., Lipcsei, Simon, Lisztes, Keller – Kopunovic, Neagoe (Kuznyecov 65.)

Csepel-Kordax: Hajdu – Váczi – Bereczki, Szalai, Ondrej, Puskás, Vancsa, Ács, Nagy T. (Süveges 78.) – Azoitei, Pena

Gól: Lisztes (56.)
Sárga lap: Ács (53.)
Jók: Lisztes, Kopunovic illetve Hajdu

Az első negyedórában egyetlen helyzetet sem sikerült kialakí­tania a két együttesnek. A ferencvárosiak birtokolták többet a labdát, de akárcsak a Csepel, ők is nagyon sok hibával játszottak. A 21. percben Lipcsei í­velt a jobb oldalon helyezkedő Lisztes elé, aki levette a labdát és 20 méterről a léc fölé lőtt. A 27. percben lőtt először kapura a Csepel. Nagy T. 22 méteres, erőtlen lövése méterekkel szállt mellé. Nagyon gyenge szí­nvonalú játékot láthatott a közönség. A zöld-fehérek kapujának előterébe szinte nem is került a labda, de a másik oldalon Hajdunak is alig volt dolga. A 44. percben Simon beadását Szekeres fejelte hat méterről a léc fölé.

A második félidő elején, az 50. percben vállalkozott először távoli lövésre Lipcsei. A 22 méterről kapura küldött labdát Hajdu kitornázta. A 56. percben vezetéshez jutott a hazai csapat. Lisztes a félpályától indult el az ellenfél kapuja felé, a 16-osnál jobbra, Kopunovichoz passzolt, majd a szerb csatár beadását öt méterről a jobb alsó sarokba fejelte (1-0). A gól után ismét visszasüllyedt a szí­nvonal. A 79. percben Czéh 20 méterről elvégzett szabadrúgása után a labda a felső kapufáról a gólvonalra pattant, ám Süveges tisztázni tudott. Két perccel később Kopunovic két gyönyörű csel után 14 méterről a kapu jobb oldala mellé lőtt. A találkozó végén a zöld-fehérek uralták a mezőnyt, de helyzeteket már nem tudtak kialakí­tani.

16. Nagykanizsai O. SE 24 6 5 13 21-48 23

A DVSC – Vasas találkozót (a mérkőzés 0-0-nál a 85. percben félbeszakadt) 3-0-ás gólkülönbséggel az MLSZ Fegyelmi, majd Fellebbviteli Bizottsága a Vasas javára í­rta jóvá, a három pontot a vendéggárda kapta.

A Győri FC – BVSC-Dreher mérkőzés eredményét (1-3) változatlanul hagyta az MLSZ Fegyelmi, majd Fellebbviteli Bizottsága is, de a Győr összteljesí­tményéből három bajnoki pontot elvontak.

Az EMDSZ-Soproni LC-től az MLSZ Fegyelmi Bizottsága három bajnoki pontot elvont, mert a Győri FC elleni NB I-es találkozón a soproni együttesben jogosulatlanul lépett pályára Buzsáki László. A döntést a Fellebbviteli Bizottság is jóváhagyta.

19 gólos: Preisinger (ZTE)
14 gólos: Kovács K. (Kispest-Honvéd FC)
13 gólos: Füle (Vác FC-Samsung), Lipcsei (Ferencváros), Sándor T. (Debreceni VSC)
12 gólos: Bognár (BVSC-Dreher)
11 gólos: Egressy (ÚTE-Novabau)
10 gólos: Bükszegi (BVSC-Dreher)