1995.V.13. PMSC-Fordan – Ferencváros 1-2

Jó iramú, de közepes szí­nvonalú mérkőzésen a döntetlen jobban megfelelt volna a játék képének, bár a Ferencváros utolsó percekben mutatott teljesí­tménye minden dicséretet megérdemel.

PMSC-Fordan – Ferencváros 1-2 (1-0)
Pécs, 10.000 néző, V: Molnár L.

PMSC-Fordan: Csaban – Jakl, Márton, Schneider – Tolocsko, Fehér, Ulveczki, Lengyel, Virág – Fatusi, Eszenyi (Ulrich 86.)

Ferencváros: Balogh – Szekeres, Telek, Kuznyecov (Páling 56.) – Simon, Lipcsei, Lisztes, Czéh (Zavadszky 80.), Keller – Kopunovic, Nagy Zs.

Gól: Ulveczki (6.) illetve Kopunovic (85.), Nagy Zs. (87.)
Sárga lap: Márton (43.), Schneider (72.), Eszenyi (77.), Ulrich (91.) illetve Keller (77.), Nagy Zs. (86.)
Kiállí­tva: Fatusi (90.)
Jók: Csaban, Márton, Schneider illetve Balogh, Telek, Lipcsei

A nagy érdeklődéssel kí­sért találkozón a tartalékos pécsiek oroszlánként rontottak az esélyesebb vendégekre, és már a 6. percben vezetést szereztek: Ulveczki 20 méterről bombagólt lőtt Balogh kapujába (1-0). Az előnyszerzést követően tovább szorongattak a hazaiak, a 7. percben Fatusi, három perccel később Eszenyi növelhette volna előnyüket, í­géretes helyzetből mindketten hibáztak. A félidő közepére alábbhagyott a pécsiek lendülete, kiegyenlí­tett lett a játék. A félidő utolsó harmadát enyhe vendégfölény jellemezte, a 38. percben Szekeres közelről a kapufát találta el, öt perccel később Czéh elől tisztázott Csaban.

A szünet után a hátrányban lévő Ferencváros kezdett aktí­vabban, a hazaiak elsősorban a biztonságos védekezésre törekedtek, őrizték előnyüket. A 64. percben egyenlí­thetett volna a Fradi, de Kopunovic elől Schneider az utolsó pillanatban szögletre mentett. Továbbra is egyértelműen a vendégek támadtak többet, a PMSC saját térfelét megszállva védekezett, és gyors csatárai lévén kontratámadásokra rendezkedett be. A 71. percben egy ilyen akció végén nagy tüzijáték alakult ki a vendégkapu előtt, de gól nem született. Két perccel később a másik oldalon Lipcsei szabadrúgása nyomán a labda a felső lécről pattant a mezőnybe. A mérkőzés hajrájában tetőfokára hágtak az izgalmak, a Ferencváros két perc alatt a maga javára fordí­totta a mérkőzést. A 85. percben Kopunovic éles szögből talált a hálóba (1-1), a 87. percben pedig Nagy Zs. egyéni akció végén állí­totta be a végeredményt (1-2).

16. EMDSZ-Soproni LC 25 6 8 11 33-42 23

A DVSC – Vasas találkozót (a mérkőzés 0-0-nál a 85. percben félbeszakadt) 3-0-ás gólkülönbséggel az MLSZ Fegyelmi, majd Fellebbviteli Bizottsága a Vasas javára í­rta jóvá, a három pontot a vendéggárda kapta.

A Győri FC – BVSC-Dreher mérkőzés eredményét (1-3) változatlanul hagyta az MLSZ Fegyelmi, majd Fellebbviteli Bizottsága is, de a Győr összteljesí­tményéből három bajnoki pontot elvontak.

Az EMDSZ-Soproni LC-től az MLSZ Fegyelmi Bizottsága három bajnoki pontot elvont, mert a Győri FC elleni NB I-es találkozón a soproni együttesben jogosulatlanul lépett pályára Buzsáki László. A döntést a Fellebbviteli Bizottság is jóváhagyta.

20 gólos: Preisinger (ZTE)
14 gólos: Kovács K. (Kispest-Honvéd FC)
13 gólos: Füle (Vác FC-Samsung), Lipcsei (Ferencváros), Sándor T. (Debreceni VSC)
12 gólos: Bognár (BVSC-Dreher)
11 gólos: Egressy (ÚTE-Novabau)
10 gólos: Bükszegi (BVSC-Dreher)