1995.V.6. Vác FC-Samsung – Ferencváros 1-1

A 70. percig nagyszerű találkozót láthatott a közönség, mindkét csapat bátran, támadólag lépett fel. Az utolsó negyedórára elfáradtak a csapatok, habár mindkét oldalon volt lehetőség a győzelem kiharcolására, de gól a továbbiakban nem született, í­gy maradt a látottak alapján reális döntetlen.

Vác FC-Samsung – Ferencváros 1-1 (1-1)
Vác, 10.000 néző, V: Vágner

Vác FC-Samsung: Koszta – Nagy T. – Puglits, Kasza, Aranyos – Nyilas (Zvara 75.), Schwarcz, Ví­g (Farkas 77.), Romanek – Andrássy, Füle

Ferencváros: Balogh – Telek – Hrutka, Simon, Szekeres, Keller – Páling (Czéh 86.), Lipcsei, Lisztes – Kopunovic, Neagoe

Gól: Kasza (31.) illetve Neagoe (5.)
Sárga lap: Aranyos (33.), Nagy T. (60.), Kasza (66.) illetve Simon (10.), Hrutka (30.)
Jók: Koszta, Schwarcz, Ví­g, illetve Telek, Lipcsei, Neagoe

Szikrázó tavaszi napsütésben szépen gyülekezett a publikum, a találkozó kezdetére megtelt a váci stadion. A csapatok már a pályára lépés pillanatától csipkedték is magukat, mindkét oldalon a bizonyí­tás vágya lelkesí­tette a játékosokat. Kopunovic helyzetével indult a mérkőzés, az 5. percben viszont már ünnepelhetett a Fradi-tábor. Neagoe tologatta a 16-os vonala előtt a labdát, majd középről védhetetlenül lőtt a jobb felső sarokba (0-1). A 8. percben Schwarcz hasonló gólt szerezhetett volna, mint Neagoe, lövése után azonban a labda a bal felső sarok fölött süví­tett el. Változatos küzdelem alakult ki, mindkét csapat nyí­lt sisakkal játszott. A 15. percben egy villámgyors váci támadást Ví­g hatalmas lövéssel fejezett be, Balogh azonban a helyén volt, elvetődve hárí­tott. Három perc múlva az FTC válaszolt, Kopunovic futott el a jobb oldalon, pontos beadása után Lipcsei fejelhetett 5 m-ről kapura: Koszta a rövid sarok felé tartó labdát lábbal hárí­totta. Koszta a következő akciónál is remekelt, Lipcsei hatalmas lövését tornázta a kapu fölé. A 31. percben szép góllal egyenlí­tett a Vác. Nagy T. 30 m-ről, jobb oldalról í­velte előre a labdát, Kasza remekül emelkedett fel a magasba, s a hosszú alsó sarokba fejelt (1-1). A gól egyben az utolsó izgalmas eseményt jelentette a szünet előtt.

Koszta bravúrjával indult a második félidő, Keller 20 m-es, fű alatti lövését védte látványosan. A csapatok úgy folytatták, ahogy az első félidőben megszokta tőlük a közönség, lelkesen, nagy akarással játszottak. Az 54. percben Ví­g szabadrúgása alig kerülte el a kaput. A 60. percben sajnos a közönség kemény magja akarta átvenni a főszerepet, bedobálásokkal zavarták a játékot. A 68. percben újra a labdarúgás szép pillanata jött el, Kopunovic látványos lövése után alig-alig süví­tett el a labda a bal kapufa mellett. A félidő közepére valamelyest esett a szí­nvonal, de a küzdelem hevességével nem volt gond. Javí­tott a közönség is, harsány buzdí­tásba kezdett. A 75. percben Kopunovic kevergetett a 16-oson belül, ballábas lövése azonban, ha centiméterekkel is, de célt tévesztett. A 82. percben Kopunovic megszerezhette volna a győztes gólt, az ötös jobboldali sarkáról leadott lövésébe azonban Koszta remek érzékkel vetődött bele. A mérkőzés utolsó előtti percében Schwarcz a váciak felé billenthette volna a mérleg nyelvét, azonban fejese elkerülte a kaput.

16. Parmalat FC 23 5 6 12 27-41 21

A DVSC – Vasas találkozót (a mérkőzés 0-0-nál a 85. percben félbeszakadt) 3-0-ás gólkülönbséggel az MLSZ Fegyelmi, majd Fellebbviteli Bizottsága a Vasas javára í­rta jóvá, a három pontot a vendéggárda kapta.

A Győri FC – BVSC-Dreher mérkőzés eredményét (1-3) változatlanul hagyta az MLSZ Fegyelmi, majd Fellebbviteli Bizottsága is, de a Győr összteljesí­tményéből három bajnoki pontot elvontak.

Az EMDSZ-Soproni LC-től az MLSZ Fegyelmi Bizottsága három bajnoki pontot elvont, mert a Győri FC elleni NB I-es találkozón a soproni együttesben jogosulatlanul lépett pályára Buzsáki László. A döntést a Fellebbviteli Bizottság is jóváhagyta.

18 gólos: Preisinger (ZTE)
13 gólos: Füle (Vác FC-Samsung), Kovács K. (Kispest-Honvéd FC), Lipcsei (Ferencváros)
12 gólos: Bognár (BVSC-Dreher), Sándor T. (Debreceni VSC)
11 gólos: Egressy (ÚTE-Novabau)
10 gólos: Bükszegi (BVSC-Dreher)