1995.VIII.14. Ferencváros – Újpesti TE 2-0

TFU_19950815_FU_003 - 0011-19950814Gyengébb első félidőt egy változatosabb, jobb szí­nvonalú második követett. Szünet után egy ötperces zöld-fehér vihar megérdemelt hazai győzelmet eredményezett.

Ferencváros – Újpesti TE 2-0 (0-0)
Üllői út, 15.000, V: Puhl

Ferencváros: Hajdu – Telek – Simon, Kuznyecov – Páling, Nyilas, Albert (Vincze 66.), Lisztes (Nagy Zs. 70.), Kecskés – Kuntic, Kopunovic (Fatusi 46.)

Újpesti TE: Szűcs – Füzesi – Tomka, Sebők – Jenei, Bérczy, Szanyó, Turi (Szili 70.), Szlezák – Tiefenbach (Wukovics 70.), Egressy

Gól: Nyilas (49. – 11-esből), Kuntic (54.)
Sárga lap: Fatusi (77.) illetve Sebők (34.), Tomka (48.), Füzesi (78.)
Jók: Telek, Páling, Nyilas, Kuntic illetve Jenei, Bérczy

TFU_19950810_FU_002 - 0010-19950814Már a rangadó előtt háromnegyed órával hangos szópárbajt ví­vott egymással a két szurkolótábor, majd dübörgő taps fogadta a bemelegí­tésre kifutó csapatokat, melyek remekül vették a rajtot az európai kupákban. Sérülések egyik oldalon sem nehezí­tették az edzők dolgát, í­gy talán a legjobb összeállí­tásban kezdhette a találkozót az elmúlt évad bajnoka és ezüstérmese.

Simon átadása után Kuntic lépett ki a jobb oldalon 4. percben, kisodródott helyzetből leadott négyméteres lövésébe jól léptek bele a lila-fehér védők. A következő zöld-fehér támadásnál Szűcs bravúrosan védte Kuntic tí­zméteres lövését. A negyedórás ferencvárosi rohamot követően bátrabbá vált az újpesti legénység, kiegyenlí­tődött a küzdelem, a bosszantó technikai hibák miatt azonban folyamatos játék nem alakult ki. A 18. percben Kuntic fordult le jól a védőjéről, ügyesen passzolt Kopunovic elé, akinek hétméteres lövése után Tomkáról pattant az alapvonalon túlra a labda. A 24. percben Egressy húzta meg jól a bal oldalon, beadása Hajduról kipattant, lila-fehér támadó azonban nem kí­sérte középen az akciót. A 29. percben Turi í­velte középre a labdát, Tiefenbach öt méterről fölé fejelt. A félidő befejező harmadában többet kezdeményezett az ÚTE, a ferencvárosiak nem találták a játék ritmusát. A találkozó szí­nvonala ekkor a közepest sem érte el.

TFU_19950815_FU_003 - 0011-19950814-2A hazai közönség érezte, hogy buzdí­tásra szorul a csapata, ezért óriási hangerővel küldték csatába a zöld-fehéreket. Hamarosan meg is jött az eredmény. A 48. percben egy ügyes kiugratás után Kuntic lépett ki a védők közül, Tomka azonban a nyomába eredt, utol is érte a ferencvárosi csatárt, aki a 16-oson belül földre került. Puhl határozottan mutatott a 11-es pontra. A büntetőt Nyilas biztosan lőtte a jobb alsó sarokba (1-0). Öt perccel az első ferencvárosi gól után Füzesi utolsó emberként könnyelműsködött, s a sarkáról a saját kapuja felé pattant a labda. Kuntic rácsapott, majd kicselezte Szűcsöt, és a kapu közepébe helyezte a labdát (2-0). Jól játszott az FTC, az újpestiek csak húsz perc elteltével tértek némileg magukhoz, ezután legalábbis szervezettebben védekeztek. A 78. percben Kecskés sistergős 20 méteres lövését látványosan védte Szűcs.

16. Haladás VSE 2 – – 2 2-8 0

3 gólos: Hamar (MTK), Baranyi (Csepel), Borgulya (Vác FC-Samsung)
2 gólos: Szarvas (Békéscsabai EFC), Arany (Debreceni VSC), Nyilas (Ferencváros), Preisinger (ZTE)