1995.X.14. Ferencváros – Stadler 3-0

W_ftc-stadlerA ferencvárosiak jobb felkészültségéhez, nagyobb tudásához szemernyi kétség sem fért, győzelmük ilyen arányban is teljesen megérdemelt.

Még el sem kezdődött az összecsapás, már volt miről tárgyalniuk a Ferencváros iránt érdeklődőknek. A hazaiak tartalékcsapatában ugyanis a várakozásnak megfelelően pályára lépett a sérüléséből, illetve betegségéből felépült Albert, Páling, Hrutka és Nagy Zs., í­gy aztán egyáltalán nem meglepő, hogy ezen a bajnoki találkozón 11-1-es elsöprő Fradi-siker született.

– A többiek nevében is mondhatom, hogy mind a négyen teljesen rendben vagyunk, velünk is számolhat a mester. Nem hiszem, hogy kezdőként szóba jövünk, de a szerdai Bajnokok Ligája-találkozón a kispadosok közé van esélyünk bekerülni – mondta Albert Flórián.

A sérült, a csütörtökön műtött Simonról is érkezett hí­r: neki néhány napig még kórházban kell maradnia, s abban nem is nagyon reménykedhet, hogy idén visszatérhet a társak közé.

Ferencváros – Stadler FC 3-0 (2-0)
Üllői út, 8.000 néző, V: Juhos

Ferencváros: Hajdu – Telek – Szűcs M. (Zavadszky 46.), Keller – Milovanovic, Vincze O. (Schultz 63.), Nyilas, Lisztes, Kecskés – Kuntic, Kopunovic (Fatusi 55.)

Stadler FC: Nagy G. (Békési 14.) – Makrickij (Deme 86.) – Balogh, Nagy N. – Reskó, Kertész, Csehi Z., Jeremejev, Csehi I. – Kovács Zs. (Rumán
46.), Nicsenko

Gól: Vincze O. (8.), Lisztes (11.), Zavadszky (90.)
Sárga lap: Kertész (46.)
Jók: Telek, Vincze O., Keller, Nyilas

Ami az élvonalbeli mérkőzést illeti: az első negyedórában jóformán minden eldőlt. A 8. percben Vincze O. 22 m-ről a kapu bal oldalába lőtte a Lisztes buktatásáért megitélt szabadrúgást (1-0). Három perccel később Nyilas szerzett labdát az ellenfél térfelén, Lisztest szöktette, ő igazí­tott egyet a pettyesen, majd 20 m-ről kilőtte a jobb alsó sarkot (2-0). Sándor István, a vendégek vezetőedzője úgy í­télte meg: a kapus Nagy Gábor felelős a gólokért, ezért őt lehí­vta, helyére Békésit állí­totta be. A félidő közepén az adott okot némi aggodalomra, hogy Vincze O. kétszer is a gyepen maradt egy-egy kemény belépő után, szerencsére azonban tudta folytatni a játékot. Később Lisztes lapos lövése foglalkoztatta Békésit, a másik oldalon pedig Csehi Z. léc alá tartó bombáját tolta ki szögletre Hajdu. Ezt követően Lisztes, Milovanovic és Keller is próbálkozott, de egyikőjük sem tudta bevenni a kaput.

A fordulás után Lisztes, majd Kopunovic lövése tévesztett célt. A 48. percben csak a szerencse mentette meg a góltól a ferencvárosiakat: Nicsenko beí­velését Hajdu elnézte, Csehi I. fejese azonban elakadt a földön fekvő kapusban. Később Nicsenko, majd Zavadszky hagyott ki ziccernek minősí­thető helyzetet, majd Vincze O. próbálkozása tévesztett célt. A 70. percben Lisztes közeli lövése már Békésin is túljutott, a visszafutó Csehi I. azonban a gólvonalon tisztázott. A sorozatos ferencvárosi támadások a 90. percben ismét meghozták a várva-várt eredményt. Egy előreí­velést Kuntic szépen visszatett Zavadszky elé, ő 10 m-ről a jobb felső sarokba helyezett (3-0).

Novák Dezső: – Biztosan nyertünk, mégsem vagyok maradéktalanul elégedett. Azt hiszem, végig úgy kellett volna játszaniuk a fiúknak, ahogy az első 20 percben tették.

16. Haladás VSE 10 1 2 7 8-25 5

(Az MLSZ Fegyelmi Bizottsága három büntetőpontot levont a PMFC csapatától, mert a Pécsi MFC – BVSC-Dreher (0-2) mérkőzésen Dienes jogosulatlanul szerepelt a baranyaiaknál.)

6 gólos: Szarvas (Békéscsabai EFC)
5 gólos: Vincze I. (BVSC-Dreher), Baranyi (Csepel SC), Hámori (Győri ETO FC)
4 gólos: Arany (DVSC-Epona), Hamar (MTK), Borgulya (Vác FC-Samsung), Orosz (BVSC-Dreher), Jenei, Szanyó (Újpesti TE)