1995.X.2. Csepel – Ferencváros 1-2

M-csepel-ftcAz első félidőben a Ferencváros nagy fölényben játszott, a második játékrész már kiegyenlí­tettebb volt, de a zöld-fehérek í­gy is megérdemelték a győzelmet. Jó iramú, izgalmas mérkőzésen a Csepel elvesztette veretlenségét, a Ferencváros pedig győzelmével feljött a második helyre.

Csepel SC – Ferencváros 1-2 (0-1)
Csepel, 8.000 néző, V: Tóth V.

Csepel SC: Bí­ró – Váczi D. – Ács, Tyukodi – Puskas, Zombori, Vancsa (Bereczki 75.), Medgyes (Burillák 85.), Nagy T. – Jakab, Baranyi

Ferencváros: Hajdu – Telek – Milovanovic, Keller – Nyilas, Vincze O., Simon, Lisztes (Zavadszky 82.), Kecskés – Kuntic, Kopunovic

Gólszerzők: Nagy T. (83.) illetve Milovanovic (30.), Vincze O. (81.)
Sárga lap: Puskas (27.), Váczi D. (31.), Tyukodi (58.)
Kiállí­tva: Puskas (73.)
Jók: Bí­ró, Vancsa illetve Milovanovic, Simon, Nyilas, Lisztes, Vincze O.

A tabella második és negyedik helyezettjének mérkőzésén már a 9. percben két nagy helyzet adódott a vendég ferencvárosiak előtt. Előbb Kuntic az alapvonalról visszagurí­tott Nyilas elé, aki 11 m-ről a felső lécet találta telibe. Nem sokkal később a bal oldalon egyedül kiugró Kopunovic emelt a kapu fölé. A következő percben Vincze Ottó 22 m-es szabadrúgását csak másodszorra fogta Bí­ró. Továbbra is a zöld-fehérek akarata érvényesült a pályán, a hazaiak többnyire védekezésre kényszerültek. A 24. percben ismét Vincze lőtt 25 m-ről, a labda alig kerülte el a bal alsó sarkot. Fél órája játszottak a csapatok, amikor vezetést szerzett a Ferencváros: Nyilas baloldali szögleténél Bí­ró kapus leragadt, Milovanovic pedig 6 m-ről akadálytalanul fejelhetett a kapu bal oldalába (0-1). A gól után nem sokkal Keller 20 m-es bombáját ütötte ki a jobb felső sarokból Bí­ró. A csepeliek baloldali védelme igen sebezhetőnek bizonyult, í­gy szinte minden ferencvárosi támadás ott futott. A 36. percben Vincze Ottó remek beadása alig suhant el a bevetődő Kopunovic előtt. Egy perccel később lehetett feljegyezni az első csepeli kapuralövést. Ekkor Vancsa 20 m-ről középről alig suhintotta a jobb alsó sarok mellé a labdát. A 44. percben Nyilas került gólhelyzetbe a jobb oldalon, de sokat cselezett, í­gy odalett a lehetőség. A következő támadásnál Vincze Ottó ugrott ki a bal oldalon, 13 m-es bombáját Bí­ró szögletre ütötte.

Az első félidei játék alapján a Ferencváros több góllal is vezethetett volna.

Fordulás után sem változott a helyzet a pályán, a ferencvárosi akciók után gyakran akadt munkája Bí­rónak, a hazaiak kapusának. Az 59. percben Tyukodi lökte fel hátulról Nyilast a 16-os előtt, de megúszta egy sárga lappal. A szabadrúgást Kecskés centiméterekkel csavarta a felső sarok mellé. Most már aktí­vabb lett a Csepel, és ez helyzetekben is megmutatkozott. A 63. percben Jakab 20 m-es, veszélyes lapos lövését fogta Hajdu. Kedvet kapott a szigeti csapat a lövésekhez. Váczi célozta meg három perccel később 30 m-ről a jobb felső sarkot, de Hajduról szögletre pattant a labda. A 68. percben Nagy Tamás 13 m-ről, í­géretes helyzetből a hosszú sarok mellé tüzelt. A 73. percben Puskas akasztotta Kecskést a bal oldalon, s mivel már volt egy sárgája, Tóth Vencel játékvezető kiállí­totta. A 80. percben ajtó-ablak helyzet maradt ki a hazai kapu előtt. Kecskés középreadását Kopunovic elvétette, Kuntic pedig a jobb oldalról az oldalhálót találta telibe. A 81. percben növelte előnyét a Ferencváros. Simon hozta helyzetbe Vincze Ottót a jobb szélen, aki egyedül lépett ki, s 12 m-ről félmagasan a kapu bal oldalába lőtt (0-2). Rákapcsolt a Csepel, és két perccel később szépí­tett. Nagy Tamás kényszerí­tőzött a 16-osnál Baranyival, és a visszakapott labdát 10 m-ről laposan a kapu bal oldalába helyezte (1-2). A 87. percben újabb Bí­ró-bravúr következett: ezúttal Kuntic 13 m-es bombáját hárí­totta szögletre. A hosszabbí­tásban a csepeliek egyenlí­tési lehetőséghez jutottak. Váczi 30 m-es szabadrúgása a sorfalon megpattant, de Hajdu résen volt, biztos kézzel megfogta a labdát.

16. Békéscsabai EFC 9 1 1 7 10-20 4

(Az MLSZ Fegyelmi Bizottsága három büntetőpontot levont a PMFC csapatától, mert a Pécsi MFC – BVSC-Dreher (0-2) mérkőzésen Dienes jogosulatlanul szerepelt a baranyaiaknál.)

5 gólos: Szarvas (Békéscsabai EFC), Vincze I. (BVSC-Dreher), Baranyi (Csepel SC), Hámori (Győri ETO FC)
4 gólos: Hamar (MTK), Borgulya (Vác FC-Samsung), Orosz (BVSC-Dreher), Jenei (Újpesti TE)