1996.V.11. Ferencváros – Csepel 2-1

A Ferencváros jóval több helyzetet dolgozott ki ellenfelénél, de leginkább a remekül védő Bí­ró jóvoltából sokáig úgy tűnt, hogy döntetlen lesz a végeredmény. A vendégeknek azonban nem sikerült a bravúr, í­gy megérdemelt hazai siker született.

Jubileumi találkozóra készülődött a két együttes, hiszen a Ferencváros és a Csepel 100. egymás elleni bajnoki mérkőzését ví­vta.

Ferencváros – Csepel SC 2-1 (1-1)
Üllői út, 12.000 néző, V: Gergely

Ferencváros: Hajdu – Telek – Jagodics, Szűcs – Páling (Nagy Zs. 76.), Albert (Nyilas 21.), Arany (Kopunovic 78.), Lisztes, Nagy N. – Kuntic, Nicsenko

Csepel SC: Bí­ró – Váczi – Tyukodi, Ács – Bereczki, Medgyes, Vancsa (Kámán 87.), Zombori (Tikosi 80.), Szekeres – Nagy T., Baranyi

Gól: Nicsenko (8.), Jagodics (82.) illetve Baranyi (46.)
Sárga lap: Szűcs (29.), Lisztes (67.) illetve Medgyes (10.), Váczi (33.)
Jók: Arany, Telek, Jagodics, Nicsenko illetve Bí­ró, Baranyi

Első veszélyes támadásából megszerezte a vezetés az FTC: Nagy N. balról í­velt középre és az érkező Nicsenko 5 m-ről a kapu jobb oldalába fejelt (1-0). A gól után kissé lelassult a játék, a hazaiak nyugodtan passzolgattak, de arra nem tellett erejükből, hogy helyzetet alakí­tsanak ki ellenfelük kapujánál. A csepeliek sem remekeltek támadásban, csupán Zombori és Nagy T. egy-egy gyenge lövése késztette figyelemre Hajdu kapust. A 37. percben nagy gólszerzési lehetőséget hagytak ki a zöld-fehérek: a vendégek 16-osán belül Kuntic, Arany és Nicsenko egyaránt tétlenkedett. A félidő utolsó tí­z percében mennydörgés és zuhogó eső közepette futballoztak a játékosok. A 44. percben Lisztes erőtlen lövését fogta Bí­ró, majd egy perccel később Arany bombájánál öklözött a csepeliek kapusa. Amikor már a szünetre összpontosí­tottak a ferencvárosiak, egyenlí­tett a Csepel: Baranyi a 46. percben 13 m-ről a jobb alsó sarokba helyezett (1-1).

A második játékrész első emlí­tésre méltó mozzanata Jagodics távoli bombája volt, ennek hárí­tása azonban nem okozott különösebb gondot Bí­rónak. Nem sokkal később Váczi 30 méteres szabadrúgásból célozta meg a vendégek kapuját, de a jobb sarok mellett szállt el a labda. Egyre inkább fölényben játszottak a hazaiak, de akcióik egyelőre nem hoztak eredményt, mivel az utolsó pillanatokban rendre mentett a csepeliek védelme. Az 58. percben Jagodics óriási helyzetben, nyolc méterről a jobb sarok mellé lőtt. Két perc múlva Arany tüzelt a bal felső sarokra, de Bí­ró bravúrral védett. Szinte csak ferencvárosi támadások futottak végig a pályán, a vendégek ritkán lépték át térfelüket. Kicsit görcsösen játszottak azonban a zöld-fehérek, a vendégek pedig szervezetten védekeztek, és a szerencsével sem álltak hadilábon. A 80. percben a csereként beállt Nagy Zs. lövésénél már gólt kiáltottak a hazai szurkolók, de a bal sarok mellett gurult el a labda. Jagodics viszont már nem hibázott, a 82. percben hat méterről fejelt a csepeliek kapujába (2-1).

16. Pécsi MFC 24 6 2 16 22-41 17

Az MLSZ Fegyelmi Bizottsága három büntetőpontot levont a PMFC csapatától, mert a Pécsi MFC – BVSC-Dreher (0-2) mérkőzésen Dienes András jogosulatlanul szerepelt a hazai együttesben.

14 gólos: Nicsenko (Ferencváros – korábban: Stadler FC)
12 gólos: Sándor T. (DVSC-Epona)
11 gólos: Orosz (BVSC-Dreher), Horváth F. (Fehérvár Parmalat ,96 FC)
10 gólos: Vincze I. (BVSC-Dreher)
9 gólos: Baranyi (Csepel SC), Illés (MTK FC), Németh (Zalaegerszegi TE), Szarvas (Békéscsabai EFC)
8 gólos: Jeremejev (Innstadt Stadler FC)
7 gólos: Arany (Ferencváros – korábban: DVSC-Epona), Borgulya (Vác FC-Samsung), Bükszegi (BVSC-Dreher), Csertői (MTK FC)