1996.VIII.10. Siófok – Ferencváros 2-3

A nagy meleg ellenére végig jó iramú, változatos volt a mérkőzés, és a rutintalan hazaiakat a bajnok ferencvárosiak könnyen győzték le, sikerük megérdemelt.

Siófoki Bányász SE – Ferencváros 2-3 (1-1)
Siófok, 8.000 néző, V: Kiss G.

Siófoki Bányász SE: Posza – Kriston, Bimbó, Kolovics, Szabadi – Soós, Koltai (Takács 70.), Tóth – Szabó, Földes (Fisseas 84.), Kirchmayer

Ferencváros: Hajdu – Simon (Szűcs M. 12.), Telek, Páling (Aranyos 84.), Nagy N. – Limperger, Jagodics, Miriuta – Horváth F., Arany, Nicsenko
(Touati 88.)

Gól: Soós (35.), Szabó (68.) illetve Arany (30., 47. – 11-esből), Nicsenko (58.)
Sárga lap: Posza (47.), Tóth (79., 85.) illetve Jagodics (37.), Limperger (63.)
Kiállí­tva: Tóth (85.)
Jók: Bimbó, Kolovics, Szabadi illetve Telek, Arany, Miriuta

Rekkenő hőségben, élénk érdeklődés mellett kezdődött a mérkőzés, s meglepetésre az első harminc perc a hazaiaké volt. Három kecsegtető gólhelyzet is kimaradt. Ezután, ami mindig szokás, egy előrevágott labdával Arany meglépett, s a kimozduló kapus mellett megszerezte az FTC vezető gólját (0-1). A vendégek nem sokáig örülhettek a vezetésnek, mert Soós a 35. percben kiegyenlí­tett (1-1).

A szünet után nagyon rosszul folytatódtak a dolgok a hazaiak számára, mert a 47. percben Posza kapus egy fölösleges szabálytalanság után 11-eshez juttatta a Ferencvárost (1-2). A hazaiak nem adták fel, igyekeztek, s ennek sok kimaradt helyzet lett az eredménye. Nem í­gy a vendégeknél, amikor egy kapufáról kipattant labdát Nicsenko közelről a kapuba helyezett (1-3). A lelkes hazaiaknak még egy szépí­tő gólra tellett erejükből: Szabó a 68. percben állí­totta be a végeredményt (2-3).

1. Győri ETO FC 1 1 – – 3-1 3 pont
2. MTK FC 1 1 – – 2-0 3
Zalaegerszegi TE FC 1 1 – – 2-0 3
4. Ferencvárosi TC 1 1 – – 3-2 3
Újpesti TE 1 1 – – 3-2 3
6. Békéscsabai EFC 1 1 – – 2-1 3
7. Haladás VFC 1 1 – – 1-0 3
8. Csepel SC 1 – 1 – 1-1 1