1996.VIII.3. Panathinaikosz – Ferencváros 3-1

TFU_19960730_FU_001 -0018-19960803-2

Vereséggel ért véget a Ferencváros labdarúgó gárdájának szombati görögországi fellépése.

Panathinaikosz – Ferencváros: 3-1 (1-1)

Gól: Horváth F.

A bajnokcsapat az egyik legjobb hellén együttessel, a Panathinaikosszal találkozott, és a barátságos mérkőzés vége zöld-fehér szempontból 1-3 lett. A zöld-fehérek az első félidőben még jól tartották magukat, a Székesfehérvárról az új bajnoki idényre igazolt Horváth Ferenc góljának köszönhetően 1-1-gyel vonulhattak pihenőre.

A második játékrészben viszont már csak két görög gólt láthatott a közönség.

Novák Dezső: – Ha röviden kellene összegeznem véleményemet, akkor csak annyit mondanék, hogy a célnak megfelelt a mérkőzés. Messzemenő következtetést nem lehet levonni. Figyelembe kell venni, hogy a görög játékvezető két olyan tizenegyest is megí­télt, amelyet nemzetközi porondon nem szoktak befújni. Ráadásul, amikor megállapodtunk a görögökkel, akkor még úgy volt, hogy az angol Blackburn ellen is játszhatunk egy félidőt. Ez most nem jött össze, bár jó lett volna, hiszen a svédek hasonlóan keményen küzdenek.