1996.X.26. PMFC-Titán – Ferencváros 1-2

NS-19961027-01-19961026Jó iramú, küzdelmes mérkőzésen a pécsiek fegyelmezetten játszottak, sokáig jól tartották magukat, az utolsó negyedórára azonban láthatólag elfáradtak. Így összességében a jobb játékerőt képviselő és a találkozó nagy részében többet támadó FTC megérdemelten nyert.

PMFC-Titán – Ferencváros 1-2 (1-1)
Pécs, 13 000 néző, V: Arany

PMFC-Titán: Babócsy – Brindas, Tomka, Dienes – Pest, Szabados, Farkas, Győri, Schneider – Szabó Cs. (Ví­g 65.), Azoitei

Ferencváros: Szeiler – Kuznyecov (Jagodics 78.), Telek, Hrutka – Nyilas, Miriuta, Lisztes (Arany 34.), Szűcs M., Nagy N. – Nicsenko (Holló 67.), Horváth F.

Gól: Azoitei (30.) illetve Hrutka (37.), Nyilas (78. – 11-esből)
Sárga lap: Brindas (11.), Schneider (45.), Farkas (76.), Tomka (80.) illetve Szűcs M. (25.)
Jók: Babócsy, Brindas, Tomka, Azoitei, illetve Telek, Hrutka, Nyilas, Szűcs

A nagy érdeklődéssel kí­sért találkozón a várakozásnak megfelelően az esélyesebb Ferencváros kezdett jobban, már a 2. percben Hrutka 25 m-es szabadrúgását kellett bravúrral védenie Babócsynak. Válaszul, hét perccel később Azoitei lőtt közelről, ám Szeiler menteni tudott. Továbbra is a vendégek irányí­tották a játékot, de a pécsi védelem szilárdan állt a lábán, sőt erejükből néhány kontratámadásra is futotta. A 30. percben egy hazai ellenakció végén Azoitei elé került a labda, aki 10 m-ről, a kifutó Szeiler mellett talált a kapuba (1-0). A gól után kapujához szegezte ellenfelét az FTC, érezhető volt, csak idő kérdése, mikor születik meg az egyenlí­tő gól. Ez a 37. percben esett, mikoris Nagy N. szabadrúgását Hrutka fejelte a pécsi kapuba (1-1). A félidő hátralévő perceiben is a vendégek voltak aktí­vabbak, de az eredmény nem változott.

Szünet után kiegyenlí­tett, küzdelmes volt a játék. A vendégek igyekeztek támadószellemben futballozni, de a PMFC fegyelmezett játékkal tartotta az eredményt. A 61. percben Nicsenko beadását Horváth F. gyönyörű mozdulattal küldte kapura, de lövése célt tévesztett. Négy perccel később Nicsenko került helyzetbe, de közelről ő is hibázott. A félidő második felére a vendégek kerültek fölénybe, a pécsi csapaton a fáradtság jelei mutatkoztak. A 78. percben a kitörő Nyilast Dienes fellökte, a megí­télt büntetőt a sértett értékesí­tette (1-2). A hajrá tí­z percére ritmust próbált váltani a hazai csapat, de ez már nem sikerült, sőt gólszerzési lehetőség is csak a fővárosiak előtt adódott.

1. MTK FC 12 12 – – 36- 7 36 pont
2. Ferencváros 12 10 1 1 23-11 31
3. Újpesti TE 12 9 2 1 29-10 29
4. DVSC-Epona 12 7 2 3 27-16 23
5. Vasas Casino Vigadó 12 7 2 3 16- 9 23
6. Zalaegerszegi TE 12 6 1 5 15-18 19
7. BVSC 12 5 3 4 18-13 18
8. Haladás VFC 12 5 3 4 17-12 18