1996.XI.24. III. ker. TVE – Ferencváros 4-3

Egyértelmű, hogy a Ferencváros sokkal jobb játékosokkal rendelkezik, de az óbudaiak óriási lelkesedésüknek és a zöld-fehér védelem – találkozó végén elkövetett – hibáinak köszönhetően megérdemelten nyertek.

III. ker. TVE – Ferencváros 4-3 (1-2)
Fáy utca, 7.000 néző, V: Juhos

III. ker. TVE: Lippai – Földvári, Varga L., Gáspár, Szamosi – Kiss I., Tordai (Szeitl 65.), Bencze (Novák 65.), Perger, Király J. – Jankov (Aubel 68.)

Ferencváros: Szeiler – Hrutka – Milovanovic, Szűcs – Nyilas, Limperger (Holló 84.), Lisztes (Zavadszky 46.), Miriuta, Nagy N. – Horváth F., Nicsenko

Gól: Bencze (39.), Szeitl (72.), Aubel (86.), Kiss I. (88.) illetve Horváth F. (1., 80.), Nyilas (43. – 11-esből)
Sárga lap: Király (32.), illetve Limperger (8.)
Jók: Bencze, Földvári, Király illetve Horváth F., Nyilas

A mérkőzés első támadásából gól született, mégpedig a zöld-fehéreknek sikerült villámgyorsan a kapuba találniuk. Nyilas az 1. percben szabadrúgást végzett el a jobb oldalról. A kapujából kimozduló Lippait zavarták, í­gy Horváth F. öt méterről a hálóba helyezhetett (0-1). Az óbudaiakat láthatóan megzavarta a bekapott gól, sorozatban következtek a ferencvárosi támadások. Nicsenkóék elügyetlenkedték a további lehetőségeket. Nagy N. például a találkozó ezen szakaszában két nagy helyzetet is kihagyott: előbb a 13. percben fölé, majd a 26. percben mellé lőtt a ferencvárosiak bal oldali középpályása. A III. ker. TVE ritkán vezetett akciókat, ám a 39. percben mégis sikerült egyenlí­tenie a kék-fehér együttesnek. Akkor Bencze egy bal oldali beadás után, öt méterről Szeiler kapujába fejelt (1-1). Nem sokáig örülhettek az óbudaiak az egyenlí­tő találatnak, mivel a Ferencváros négy perccel később újra előnyt szerzett. Miriutát buktatták a 16-oson belül. A Juhos játékvezető által megí­télt tizenegyest Nyilas értékesí­tette (1-2).

A pihenő után nehezen lendültek bele a játékosok – talán a hideg miatt. A második félidő első tí­z percében jóformán semmi sem történt. A ferencvárosi csapat tagjai ekkor “észbekaptak”, és felgyorsí­tották a játékot. Miután Lisztest a szünetben lecserélte Varga Zoltán vezetőedző, most Miriuta irányí­totta a zöld-fehér együttest. A 68. percben Nyilas ijesztett rá Lippaira, a 16-os jobb oldaláról a kapu mellé bombázott. Az óbudaiak nagyon igyekeztek, de a ferencvárosi védők ekkor még nem engedték őket helyzetbe kerülni. Kiss, akit a kerületiek egyik legveszélyesebb támadójának tartanak, ezúttal nem nagyon “élt”, rendszerint alulmaradt a Szűccsel ví­vott küzdelemben. Szeitl révén a 72. percben ismét egyenlí­tett a “hazai” gárda. A csereként beállt játékos egy 25 méteres szabadrúgásból Szeiler kapujának bal oldalába talált (2-2). A zöld-fehérek a győzelem érdekében azonnal támadásba lendültek. Igyekezetük eredményt hozott, a 80. percben egy kapu előtti kavarodás után Horváthhoz került a labda, aki kilenc méterről a hálóba továbbí­tott (2-3). Az óbudaiak továbbra sem adták fel. A 86. percben Aubel mozdult ki a védők közül, tí­z méterről a kapuba gurí­tott – í­gy hát harmadszor is döntetlen volt a találkozó állása (3-3). Két perccel később óriási fordulatot vett az összecsapás. Az addig gyengélkedő Kiss István egy cselsorozat végén Szeiler mellett is elvitte a labdát, majd egészen közelről a ferencvárosiak kapujába gurí­tott (4-3).

18. Pécsi MFC-Titán 16 1 3 12 11-36 6

A Ferencváros – Győri ETO FC (3-2) mérkőzés eredményét a győriek megóvták. Az MLSZ később dönt a három pont sorsáról.

14 gólos: Illés B. (MTK FC)
12 gólos: Ilea, Sándor T. (DVSC-Epona)
11 gólos: Szanyó (Újpesti TE)
10 gólos: Kovács Z. (Újpesti TE)
9 gólos: Nicsenko (Ferencváros), Kenesei K. (MTK FC)
8 gólos: Fodor T. (Győri ETO FC)
6 gólos: Negrau (Haladás VFC), Tököli (PMFC-Titán)
5 gólos: Szabados A. (Békéscsabai EFC), Nagy T. (Csepel), Arany, Horváth F. (Ferencváros), Tóth M. (Kispest-Honvéd FC), Zsivótzky (MTK FC), Bérczy (Újpesti TE), Váczi Z. (Vasas CV), Andrássy (Vác FC-Samsung)

Egy hozzászólás a(z) 11111001100ejegyzéshez

• “Kimaradt -- technikai okokból -- a vasárnapi III. Kerületi TVE-Ferencváros mérkőzés tudósításából a a III. Kerületi TVE kapusának Lippainak a 2. percben kapott sárga lapja”