1997.III.1. Ferencváros – Siófok 3-2

Legfeljebb az róható fel a vendéglátóknak, hogy ha csak kicsit is jobb a helyzetkihasználásuk, akkor gólzáporos sikerrel kezdhették volna a tavaszt.

Ferencváros – Siófoki Bányász 3-2 (1-0)
Üllői út, 15.000 néző, V: Kurmai

Ferencváros: Szeiler – Milovanovic – Hrutka, Jagodics (Arany 73.), Szűcs M., Nagy N. – Nyilas, Zavadszky, Miriuta – Horváth F. (Schultz 76.), Nicsenko

Siófoki Bányász: Posza – Bimbó – Kriston, Kolovics (Juhász 65.), Virág – Ördög, Bozsér, Szabadi, Perger – Filipovic, Szabó

Gól: Hrutka (8.), Nicsenko (59.), Miriuta (89.) illetve Perger (84.), Filipovic (90.)
Jók: Milovanovic, Nicsenko, Miriuta, Hrutka illetve Posza, Virág

Hűvöskésre fordult időben indult el az Üllői úton első 90 perces tavaszi útjára a futball-labda, amikoris a bajnoki tabella második helyezettje, a Ferencváros a rangsorban alulról második Siófokot látta vendégül, mindhárom pont besöprésének reményében. Hrutka fejesénél zúgott fel először teljes hangerővel a ferencvárosi szurkolóhad, a termetes hátvéd felhőfejese azonban magasan a kapu felett, a felhők irányába távozott a játéktérről. Aztán a 8. percben már az irányzékkal sem volt baj: Hrutka a szabadrúgásból beí­velődő labdát a 16-oson belülről elementáris erővel fejelte a kapu bal oldalába (1-0). Utána Nicsenko gyarapí­thatta volna az előnyt, előbb azonban ha nem is sokkal, de mellé gurí­tott, majd az öt és felesről mutatta be a már-már bravúrt: az elronthatatlannak tűnő helyzetből a háló helyett az égbe lőtt. Igaz, a gólszerzésben csatártársa Horváth zavarta, aki jómaga is befejezte volna az akciót. A 33. percben teljesen váratlan ellentámadás végén egyenlí­thetett volna a Siófok. Ám, a remek labdával kiugratott Szabó a sakk-matt szituációt elpuskázta, de úgy is lehet fogalmazni, hogy Szeiler bravúrosan hárí­tott szögletre.

TFU_19970315_FU_003 - 0001-19970301A második félidő első emlí­tendő eseményére két percet kellett várni, ekkor Zavadszky beadásából Nicsenko fejelt remekül, ám Posza ujjheggyel a léc fölé tolta a hálójába tartó labdát. Bár az FTC dominanciája jellemezte a második játékrészt is, egy-két siófoki kí­sérlet azt mutatta, hogy a Balaton-partiak nem adták fel. Az 54. percben például Virág távoli lapos bombája centiméterekkel füstölt el a bal kapufa mellett. Már öt perc múlva érdemi választ adott az FTC: Nyilas parádésan szlalomozott végig, már gólhelyzetbe került, de önzetlenül Nicsenkóhoz tálalt, akinek 13 méterről leadott lövése a bal kapufáról jutott a hálóba (2-0). Nagy fölénybe kerültek a hazaiak, Nyilas, Horváth, Nicsenko technikailag is magas szintű alakí­tásainál joggal hördült fel a tömeg, más kérdés, hogy csak a szépségnek örülhetett, újabb gólnak nem. Pedig a 72. percben egészen kevés hiányzott a harmadik találathoz: Jagodics az alapvonalig robogott, visszagurí­tását Nicsenko egyből rálőtte, ám a labda a jobb oldali kapufán landolt. A 84. percben viszont már a hálóban kötött ki, igaz, a hazaiakéban. Szögletet követően Szeiler hibázott, s Perger közelről a kapuba küldte a labdát (2-1). Izgalmasabbá vált a hajrá, különösen, hogy a zöld-fehérek csaknem minden esélyüket kihasználatlanul hagyták. Egyet kivéve: a 89. percben szabadrúgásból, 21 méterről Miriuta bevette a jobb alsó sarkot (3-1), í­gy az FTC-hí­vek is megnyugodhattak, hiszen hiába válaszolt Filipovic révén szinte azonnal a Siófok (3-2), a három pont az Üllői úton maradt.

1. MTK FC 18 16 1 1 50-13 49 pont
2. Ferencváros 18 14 2 2 42-22 44
3. Vasas Danubius Hotels 18 13 2 3 30-12 41
4. Újpesti TE 18 12 4 2 40-18 40
5. Kispest-Honvéd FC 18 9 3 6 26-24 30
6. DVSC-Epona 18 8 5 5 33-21 29
7. BVSC 18 8 4 6 24-17 28
8. Győri ETO FC 18 7 4 7 22-27 25