1997.III.22. Vác – Ferencváros 1-1

M-vác-ftcIgazságos döntetlen született. A Ferencváros képtelen volt kihasználni azt az előnyét, hogy már korán megszerezte a vezetést. Támadásaik rendre elakadtak a hazai védelmen, nem csoda, hogy a váciak magukra találtak.

Vác FC – Ferencváros 1-1 (0-1)
Vác, 10.000 néző, V: Piller

Vác FC: Tóth – Lévai, Nagy T., Strasser, Kovács – Nyikos, Babos Á., Szoboszlai (Andrássy 61.), Sándor (Sipeki 71.)- Füle, Horváth P. (Veres 92.)

Ferencváros: Szeiler – Korol – Szűcs M. (Vincze G. 46.), Hrutka – Zavadszky, Jagodics, Vámosi, Miriuta, Nagy N. – Horváth F. (Schultz 70.), Nicsenko (Touati 70.)

Gól: Andrássy (63.) illetve Nyikos – öngól (19.)
Sárga lap: Strasser (38.), Sándor (66.), illetve Vincze G. (91.)
Jók: Sándor, Horváth P., Andrássy illetve Jagodics, Miriuta

Népes ferencvárosi szurkolótábor gyülekezett a mérkőzés előtt Vácott. Érthető volt, hiszen a fővárosi gárda az utóbbi időben alaposan megjárta a dunapartiakkal. A Magyar Kupában a Vác FC egy Üllői úti döntetlennel (2-2) és egy hazai fölényes sikerrel (3-0) sok borsot tört Varga Zoltán vezetőedző taní­tványainak az orra alá. Dukált a zöld-fehér visszavágás.

Az FTC játékosai nem bí­ztak semmit a véletlenre, azonnal megnyitották rohamsorozatukat. A 11. percben Vámosihoz került a labda, aki 28 méterről lőtt, s a felső lécet találta el. A kipattanó Nicsenko elé került, de már csak Tóth kapus kezébe tudott emelni. A 17. percben Füle Horváthot ugratta ki, aki lövőhelyzetet harcolt ki, a labda a bal kapufa tövén csattant. A 19. percben megszerezte a vezetést a vendégcsapat. Nagy N. bedobása után Jagodics előtt adódott helyzet. A középpályás 14 méterről tüzelt, a labda a védők sűrűjében utat talált a hálóba (0-1). A 25. percben Babos Á. 20 méterről lőtt, Szeiler védett. Az ellenakcióból Miriuta í­velt középre, előbb Hrutka fejelt, majd a védőkről kipattanó labdát Nicsenko küldte kapura fejjel, Tóth szögletre hárí­tott. A 34. percben Horváth P. gondolt egyet: a jobb oldalról elindult középre. Terve bejött, hiszen négy-öt FTC-védő között helyzetbe cselezte magát. Lövését azonban Szeiler bravúrral védte. A vendégek védői szinte “állva” követték szemmel az eseményeket. A 37. percben ismét Horváth P. villant. Meglátta, hogy Szeiler a szokásosnál messzebb kóborolt kapujából, 25 méterről lőtt, a budapesti hálóőr ujjheggyel tisztázott.

Az 54. percben Nagy N. hatalmas bedobását a váci védők megpróbálták elfejelni. A labda Horváth F.-hez került, aki ollózni próbált, lövését Tóth kapus hárí­totta. Két perccel később Miriuta szemfüles mozdulattal pöccintett Nicsenko elé, az ukrán egy az egyben mehetett kapura. A szőke támadó nem figyelt, biztos góltól fosztotta meg csapatát: az inaszakadtából visszarohanó Strasser hátulról szerelt. A 63. percben egyenlí­tett a Vác. A két perccel korábban beállt Andrássy Nyikos szögletét 8 méterről vágta be Szeiler kapujába (1-1). Óriási védelmi hiba volt. Varga Zoltán vezetőedző a 70. percben megelégelte a sok kihagyott helyzetet, mindkét támadóját egyszerre lecserélte. A csatársorba Zavadszkyt és az algériai Touatit küldte. A 74. percben mégis újfent a váci szurkolók szorí­thattak csapatukért. Miriuta a saját 16-osán elvesztette a labdát. Horváth P. a 11-es pontnál ácsorgó Babos Á.-hoz adott, aki Szeiler mellett nem tudott betalálni a hálóba, csúnyán mellé lőtt. Ezt követően sorozatos váci kontrák következtek. Az FTC kapkodó játékával képtelen volt emlí­tésre méltó gólhelyzetet kidolgozni. A 92. percben megszerezhette volna még a győzelmet is a hazai együttes, Nagy T. bal oldalról, mintegy 20 méterről végzett el szabadrúgást. Szeilernek igencsak nyújtózkodnia kellett, hogy hárí­tani tudjon.

1. MTK FC 21 18 2 1 59-14 56 pont
2. Újpesti TE 21 15 4 2 48-20 49
3. Ferencváros 21 15 4 2 46-24 49
4. Vasas Danubius Hotels 21 14 3 4 33-16 45
5. DVSC-Epona 21 9 7 5 34-21 34
6. BVSC 21 10 4 7 29-21 34
7. Kispest-Honvéd FC 21 9 4 8 27-29 31
8. Győri ETO FC 21 7 5 9 26-33 26