1997.IV.16. Ferencváros – Videoton 2-2

Az első félidő alapján biztos győztesnek tűnt a Ferencváros, a szünetben még vastaps kí­sérte az öltözőbe a hazai csapatot. Többen még azt sem tartották lehetetlennek, hogy akár újabb gólokat szerez a Ferencváros. Ehhez képest a második félidő hatalmas fordulatot hozott, a Videoton feljavult, s az egyenlí­tő gól után már fütyült a ferencvárosi közönség. A döntetlen az FTC labdarúgó szakosztályának keddi döntése értelmében azt jelentette, hogy a szerdai volt Varga Zoltán utolsó mérkőzése az FTC kispadján.

Ferencváros – Videoton FC-Fehérvár 2-2 (2-0)
Üllői út, 7.280 néző, V: Varga S.

Ferencváros: Udvarácz – Vámosi – Schultz, Hrutka, Milovanovic – Nyilas, Miriuta, Albert (Forrai 83.), Zavadszky – Nicsenko (Touati 81.), Horváth F.

Videoton FCF: Bí­ró – Csordás (Monye 46.), Makrickij, Tóth A. (Dulic 46.) – Pető, Horváth A., Dvéri, Vancsa (Róth 77.) – Takács, Korsós, Tóth N.

Gól: Horváth F. (29., 34.), illetve Korsós (52.), Takács (80.)
Sárga lap: Nyilas (36.), illetve Tóth N. (14.), Makrickij (20.), Korsós (36.)
Jók: Schultz, Miriuta, Nyilas, Horváth F. illetve Bí­ró, Dvéri, Korsós, Takács

Varga Zoltán, a Ferencváros mestere abban a tudatban ült le a kispadra, hogyha csapata nem nyer a Videoton ellen, akkor befejeződött vezetőedzői pályafutása az Üllői úton.

Ferencvárosi fölény után a 11. percben előbb Horváth F. 16 m-es jobb sarokra tartó lövését, majd Nicsenko fejesét hárí­totta Bí­ró, a vendégek kapusa. Két perccel később a másik oldalon egy jobbról belőtt labdát Hrutka kis hí­ján a saját kapujába vágott. Nem sokkal később Nicsenko jól cselezte be magát a kapu előterébe, 10 m-es lövését Bí­ró éppen Horváth F. elé ütötte, ő azonban 3 m-ről hatalmas helyzetből fölé lőtt. A 25. percben Tóth N. jobb oldali szöglete veszélyesen csavarodott a Ferencváros kapujára, de Udvarácz kiütötte a labdát. Az egyik közelben álló Videoton játékos azt reklamálta, hogy a labda már túlhaladt a gólvonalon. A 29. percben a ferencvárosiak megszerezték a vezetést: Nicsenko indí­totta Albertet, ő elrobogott a jobb szélen, lágy középre adását pedig Horváth F. három méterről előrevetődve fejelte a kapu közepébe (1-0). A 34. percben egy hazai szöglet után ott pattogott a labda a Videoton kapuja előtt, a vendégvédők, majd Nicsenko is elvétette a játékszert, de aztán Horváth F. – az egykori fehérvári csatár – három lépésről a hálóba helyezte (2-0). A félidő utolsó másodperceiben majdnem megszületett a harmadik hazai találat is. Miriuta átí­velését Nicsenko az alapvonalról centikkel bólintotta a bal kapufa mellé. A sokat és ötletesen támadó Ferencváros megérdemelten szerzett kétgólos előnyt az első félidőben a szellősen védekező és a támadásban kevés emlékezeteset nyújtó Videotonnal szemben.

Szünet után nem sokkal váratlanul gólt szereztek a vendégek. Takács a jobb szélról beadott, Korsós pedig 4 m-ről a hosszú sarokba csúsztatott (2-1). A gól hasonlí­tott a Ferencváros első találatára. Ezután Miriuta hajszállal csavart a kapufa mellé. A szünetben Disztl László, a vendégek edzője alaposan leteremthette játékosait, mert a második félidőben feljavult a Videoton védekezése, és kiegyenlí­tettebb lett a játék. A 67. percben Horváth F. egy mozdulattal két védőn is áthámozta magát, de aztán a gólhelyzetben csúnyán keresztbe gurí­tott a kapu előtt. Két percre rá baloldali szöglet után Hrutka 6 m-ről milliméterekkel fejelt a jobb kapufa mellé. A kimaradt ferencvárosi lehetőségek után a 80. percben egyenlí­tett a Videoton. Nicsenko gólhelyzetből valósággal kicselezte magát, s az ellentámadásból Takács 13 m-ről a jobb sarokba helyezett (2-2). Sőt, három perccel a vége előtt a fehérvári csapat még a győzelmet is megszerezhette volna. Monye 16 m-es hatalmas bombája két kapufát érintve vágódott vissza a mezőnybe.

1. MTK FC 26 22 3 1 70-18 69 pont
2. Újpesti TE 26 18 5 3 58-24 59
3. Vasas Danubius Hotels 26 18 4 4 40-19 58
4. Ferencváros 26 17 6 3 54-30 57
5. DVSC-Epona 26 10 9 7 38-25 39
6. BVSC 26 11 5 10 31-26 38
7. Kispest-Honvéd FC 26 10 6 10 30-33 36
8. Vác FC 26 9 7 10 32-35 34