1997.IV.21. Vasas Danubius Hotels – Ferencváros 1-1

A küzdelmes mérkőzésen igazságos döntetlen született, mivel mindkét együttes nagyjából ugyanannyi gólhelyzetet dolgozott ki.

Vasas Danubius Hotels – Ferencváros 1-1 (1-0)
Fáy utca, 12.000 néző, V: Hanacsek

Vasas DH: Sáfár – Mónos, Geress, Juhár, Aranyos – Szilveszter, Galaschek, Simon (Herczeg 66.), Maczó – Fischer, Hamar (Pál 76.)

Ferencváros: Udvarácz – Vámosi – Hrutka, Szűcs M. – Schultz, Zavadszky, Nyilas, Miriuta, Milovanovic – Horváth F., Nicsenko

Gól: Fischer (21. – 11-esből) illetve Nyilas (76. – 11-esből)
Sárga lap: Aranyos (58.), Juhár (87.) illetve Milovanovic (45.), Schultz (75.), Nyilas (83.)
Jók: Sáfár, Fischer, illetve Nyilas, Vámosi

A találkozó előtt egyperces gyászszünetet tartottak a hétfőn elhunyt válogatott labdarúgó, s kiváló ferencvárosi edző, Mészáros József emlékére.

Geress rögtön az első percben befutott a 16-oson belülre, majd középre í­velt, de a beadásra nem érkezett senki, í­gy a Vasas-lehetőség kihasználatlan maradt. A 14. percben a ferencvárosi Zavadszky lőtt kapura 20 méterről, a labda kevéssel a felső léc felett szállt el. A 21. percben vezetést szerzett az angyalföldi csapat. Szűcs a 16-oson belül értelmetlenül szabálytalankodott Hamarral szemben, Hanacsek 11-est í­télt, Fischer pedig magabiztosan értékesí­tette a büntetőt (1-0). A gól után már inkább a Vasas térfelén folyt a játék, de igazi gólhelyzetet nem tudtak kialakí­tani a ferencvárosiak. Nyilas a 32. percben 18 méterről tüzelt kapura, Sáfár pedig hárí­tott. Három perccel később Hamar 12 méterről, kapásból Udvarácz kapujának bal oldala mellé lőtt. A hazaiak jórészt védekezésre összpontosí­tottak, ezt sikeresen tették, hiszen Horváthék nem igazán jutottak el ellenfelük kapujáig. A 41. percben Hrutka 35 méterről végzett el szabadrúgást, s a kapu jobb oldala mellé lőtt.

A szünetben Harcsár István államtitkár, az OTSH elnöke – aki a közelmúltban latin-amerikai látogatáson vett részt – a brazil sportminiszter, Pelé ajándékát, egy dedikált futballmezt nyújtott át Puskás Ferencnek, aki a közelmúltban ünnepelte 70. születésnapját.

A második félidő legelején í­géretes szabadrúgáshoz jutott a Ferencváros. Miriuta állt a labda mögé, s a román középpályás 22 méterről nem sokkal lőtt a felső léc fölé. A Vasas a vezetés tudatában kontratámadásokkal próbálkozott. Az 53. percben egy ilyen akció végén tüzelt kapura 17 méterről Fischer, de a gyenge lövést könnyedén védte Udvarácz. Ennél jóval nagyobb gólhelyzetet hagyott ki Szilveszter, aki az 56. percben Simon kiugratása után a ferencvárosi kapu bal oldala mellé talált. Kissé görcsösen játszottak a zöld-fehérek, továbbra sem forgott igazán veszélyben Sáfár kapuja. Aztán mégiscsak sikerült gólt szereznie a Ferencvárosnak. A 76. percben Nyilas értékesí­tette azt a tizenegyest (1-1), amelyet azok után í­télt meg Hanacsek játékvezető, hogy Fischer lerántotta Hrutkát. Az utolsó percekben természetesen mindkét csapat a gólszerzésre törekedett, de ekkor már csak gyenge akciókra futotta mind a Ferencváros, mind a Vasas erejéből.

1. MTK FC 27 22 4 1 70-18 70 pont
2. Újpesti TE 27 19 5 3 60-25 62
3. Vasas Danubius Hotels 27 18 5 4 41-20 59
4. Ferencváros 27 17 7 3 55-31 58
5. BVSC 27 12 5 10 33-26 41
6. DVSC-Epona 27 10 9 8 38-27 39
7. Kispest-Honvéd FC 27 10 7 10 32-35 37
8. Videoton FC Fehérvár 27 9 9 9 35-30 36