1997.IV.5. Ferencváros – BVSC 2-1

bg-19970405-bvsc-nyilasVarga Zoltán vezetőedző pokoli perceket élhetett át ezen a bajnokin. A Ferencváros mestere a második félidő első negyedórájában csak nehezen látta meg, hogy vészes lyuk tátong csapata jobb oldalán. Amire cserével Varga megoldotta a vészhelyzetet, Vasile Miriuta klasszisbeadásával, Zavadszky varázsgóljával az eredmény is “megoldódott”. Az első félidőben még passzí­v BVSC akár nyerhetett is volna, ha Egressy “észnél van”. A csatár kihagyott, a zöld-fehérek véres verí­tékkel hozták a mérkőzést. Egyszersmind gyorsan szobrot is állí­thatnak Miriutának, aki gólt lőtt, majd előkészí­tett egyet, összességében megmentette az alapvető szerkezeti bajokkal küszködő csapatát a csődtől.

Aki “császárfit” kí­vánt köszönteni, megtehette szerda reggel a Ferihegyi repülőtéren. A magyar futballsport egyik legnagyobb egyénisége, Albert Flórián – fénykorában is ezt tették, de még ma is “Császárként” becézik Albertet – fia családjával együtt hazaérkezett Izraelből. A papa, a “Császár”, a ferencvárosi futballisták szakosztályi elnökhelyettese nem is rejtette véka alá, rendkí­vüli módon örül.

– Jó érzés ismét idehaza tudni a fiamat, a családját, és persze az általam annyira szeretett unokát – mondta idősb Albert Flórián.

– Hogyan tovább, ifjabb Albert Flórián?
– Volt játékosunk valóban megérkezett, hamarost bekapcsolódik a fölkészülésbe, tudniillik június harmincadikáig a Ferencváros szerződést kí­nál neki. Remélem, hasznos csapattag lesz, azt a rutinját is beveti, amit izraeli vendégjátéka során gyűjtött – mondta el Novák Dezső, a zöld-fehér futballisták szakosztály-igazgatója.

(1997. április 2.)

*

Ferencváros – BVSC 2-1 (1-0)
Üllői út, 7.500 néző, V: Kiss G.

Ferencváros: Udvarácz – Vámosi Cs. – Hrutka, Korol (Milovanovic 74.)  – Nyilas, Miriuta, Szűcs M. (Hajnal 46.), Zavadszky – Schultz (Jagodics 64.), Nicsenko, Horváth F.

BVSC: Végh Z. – Dragóner – Bondarenko, Komlósi – Csiszár (Füzi 46.), Erős, Rósa D. (Kiss I. 65.), Zováth, Farkas J. – Bükszegi – Egressy

Gól: Miriuta (22.), Zavadszky (76.) illetve Kiss I. (65.)
Sárga lap: Hrutka (26.), Szűcs M. (38.), Miriuta (71.) illetve Zováth (2.), Dragóner (22.), Csiszár (37.), Farkas J. (75.)
Jók: Udavarácz, Miriuta, Zavadszky illetve Dragóner, Erős, Bükszegi

A vasutas szakvezetés amolyan “lássuk, mire viszi a hazai pálya előnyével a Ferencváros” alapgondolatból fakadóan mindent a biztonságra tett föl, amit jelzett, hogy a középpályán “nyüzsögtek” a BVSC-játékosok. Ugyanakkor Egressy egyszem ékként próbált zavarórepüléseket végrehajtani, mögötte pedig Bükszegi szabadon próbálkozhatott, feladatként azt kapta, hogy a középpályáról érkező labdákkal vagy egyedül veszélyeztessen, vagy Egressyt szolgálja ki. Bükszegi sokat is vállalt magára, tetszett neki a kötetlenség. A Ferencváros bizony olykor ólomlábakon kombinált, úgy festett, az igencsak szokatlan összeállí­tás nem í­zlik a zöld-fehér legénységnek. így azután nem sok oka volt idegességre a vendégnek. Egészen a 22. percig, amikor Miriuta 22 m-es pontos szabadrúgása a kapu jobb oldalában landolt (1-0). Véghnek esélye sem volt a mentésre. Kérdés, miért nem készült fel egy volt válogatott kapus a román klasszis lövéseire, hiszen köztudott, Miriuta szabadrúgásai életveszélyesek. A szí­nvonal nem volt éppen feledhetetlen, a hazaiak rohamozgattak, de kellő átütőerő nélkül. A BVSC ugyan olykor eljutott a Ferencváros kapuja körzetébe, de a Békéscsabáról érkezett Udvarácz Milan kapusnak csak a 35. percben volt alkalma ismeretséget kötni a labdával, amikor Egressy balról gyengécskén meglőtt labdáját könnyen magához ölelte. A 36. percben Zavadszky középre keveredett, 18 méterről í­velten lőtt, a felső kapufáról visszapattant labdát nehezen tisztázták a vendégek.

Fordulás után hirtelen nagyon sebezhetővé vált a zöld-fehérek jobb oldala. Schultz mellett az ifjú Hajnal tüsténkedett, de bizony a két aprótermetű fiatal nem nagyon tudta föltartani a vasutas-rohamokat. Az 51. percben Dragóner hatméteres fejesét Udvarácz csodás mozdulattal a gólvonalról bokszolta vissza, majd az 56. percben Egressy öt méterről melléfejelt. Négy perc múlva Schultz labdájával Zavadszky ugrott ki, öt méterről emelt, alig fölé. Nem sokkal később Egressy egyedül húzott kapura, de ahelyett, hogy az ötösig menetelt volna, távolról a bal sarok mellé lőtt. Csúnya tán a jellemzés, de valósággal vergődött a Ferencváros. A 65. percben – még jószerével meg sem ismerkedett a pályával – Kiss I., a cserejátékos kihasználta Korol bizonytalankodását, mintegy 8 méterről, jobbról pompás félmagas lövést zúdí­tott a kapu bal oldalába (1-1). A közönség hangosan tüntetett, a BVSC győzelemre játszott, a ferencvárosiak kapkodtak. Dehát a legendás Fradi-szí­v segí­tett. A 76. percben Miriuta varázsos beadását Zavadszky magyar pályán ritkán látható mozdulattal, mintegy nyolc méterről akrobatikus mozdulattal, félig oldalt és hanyattvetődve bombázta a bal felső sarokba (2-1). A gól után huszárosan támadott a Ferencváros, talán engesztelni kí­vánta hí­veit. Aligha sikerült, bár a három pont végülis három pont.

1. MTK FC 24 21 2 1 65-14 65 pont
2. Ferencváros 24 17 5 2 52-27 56
3. Újpesti TE 24 17 4 3 55-23 55
4. Vasas Danubius Hotels 24 17 3 4 37-17 54
5. Kispest-Honvéd FC 24 10 6 8 30-31 36
6. DVSC-Epona 24 9 8 7 35-24 35
7. BVSC 24 10 4 10 30-26 34
8. Videoton FC Fehérvár 24 8 7 9 26-26 31