1997.IX.21. Ferencváros – Videoton 4-1

A Ferencváros különösen a második 45 percben nyújtott teljesí­tményével megérdemelten tartotta otthon a három bajnoki pontot.

Ferencváros – Videoton FCF 4-1 (2-1)
Üllői út, 6.000 néző, V: Juhos

Ferencváros: Udvarácz – Dragóner – Páling, Szűcs M. – Lipcsei – Nyilas, Albert (Schultz 66.), Miriuta, Nagy N. (Vincze O. 62.) – Horváth F., Nicsenko

Videoton: Bí­ró – Dulic, Makrickij, Schindler – Tóth, Dvéri, Horváth A., Urbonas (Schneider 70.), Róth (Miklós 70.) – Takács, Korsós (Waltner 79.)

Gól: Horváth F. (19.), Nicsenko (43.), Vincze (64., 81.) illetve Róth (11.)
Sárga lap: Albert (32.), Dragóner (34.), Vincze (64.), illetve Schindler (23.), Dvéri (35.), Horváth A. (65.)
Kiállí­tva: Dvéri (64.)
Jók: Vincze, Horváth F. illetve Bí­ró

A kezdeti ferencvárosi mezőnyfölény ellenére a 11. percben a Videoton szerzett vezetést. Dvéri remek ütemben ugratta ki Róthot, aki a kiinduló Udvarácz mellett félmagasan lőtt a kapu bal oldalába (0-1). Kisvártatva egyenlí­tettek a hazaiak. Lipcsei szabadrúgását Bí­ró csak kiütni tudta, Nyilas megkaparintotta a labdát, keresztbe í­velt, és Horváth F. közelről a hálóba fejelt (1-1). Támadásban maradt a zöld-fehér gárda. Horváth F. remekül tálalt Lipcsei elé, aki nagy erővel a bal kapufára lőtt. A 31. percben újra a kapufa lett a főszereplő. Albert kiugratása után Nicsenko lőtt, Bí­ró a keresztléc segí­tségével hárí­tott. A fehérváriak előtt is adódott helyzet. Horváth A. jobboldali lövését Udvarácz visszalépve tolta szögletre. A félidő végén már a Ferencvárosnál volt az előny. Miriuta lövését Bí­ró kissé suta mozdulattal kitenyerelte, és a berobbanó Nicsenko a kapu jobb alsó sarkába helyezett (2-1).

A második játékrész elején Lipcsei a 16-oson belül buktatta Korsóst, a megí­télt büntetőt Dvéri lőtte, azonban Udvarácz gyors vetődéssel hárí­tott. Megjegyzendő, hogy Lipcsei az ilyenkor kijáró sárga lapot nem kapta meg. A kivédett 11-es ténye feltüzelte a Ferencvárost, gyorsan két nagy helyzetet alakí­tott ki Bí­ró kapujánál, azonban a fehérvári hálóőr – igaz, egyszer a védőtárs segí­tségével – résen volt. A 64. perctől emberhátrányban játszott a Videoton, ugyanis Dvéri megkapta második sárga lapját is. Az előnyt gyorsan kihasználták a hazaiak, a két perccel korábban pályára lépett Vincze 22 m-ről a fehérvári kapu jobb felső sarkába bombázott. Szépségdí­jas gól volt (3-1). Szinte csak a vendégek térfelén pattogott a labda, percenként alakult ki helyzet Bí­ró kapuja előtt. A 76. percben Páling szöglete kivágódott a védőkről, Miriuta kapásból tüzelt, a Videoton portása ujjheggyel tolta ki a labdát. Később ugyancsak egy ferencvárosi sarokrúgás okozott veszélyt, azonban Horváth F. fejesét Bí­ró a levegőben úszva ütötte ki. Amit közelről védeni tudott a vendégkapus, az távolról ismét beakadt. A 81. percben Vincze 25 m-ről vállalkozott, a labda mintha zsinóron húzták volna, a kapu bal felső sarkában kötött ki. Ez a találat is élményszámba ment (4-1).

18. Kispest-Honvéd FC 9 1 – 8 7-23 3

(A Gázszer FC – Zalahús-ZTE mérkőzés félbeszakadt, a találkozót október 12-én, vasárnap pótolják.)

9 gólos: Hámori (Vasas DH)
8 gólos: Tieber (Gázszer FC)
7 gólos: Balla M. (Tiszakécske)
6 gólos: Ilea (DVSC-Epona), Illés (MTK FC), Vincze O. (Ferencváros)
5 gólos: Váczi Z. (Vasas DH), Kovács S. (Haladás), Kovács Z. (UTE)