1997.V.3. Ferencváros – Békéscsaba 4-0

A Békéscsaba mindvégig szinte csak védekezett, a Ferencváros ugyanakkor szinte mindvégig támadott, ennél fogva a végeredmény se nem meglepő, se nem túlzott.

Ferencváros – Békéscsabai EFC 4-0 (0-0)
Üllői út, 8.700 néző, V: Márton

Ferencváros: Udvarácz – Vámosi – Lőrincz A., Szűcs M. – Bekő (Páling 74.), Forrai, Miriuta, Nagy N. – Zavadszky, Nicsenko (Schultz 46.), Horváth F.

Békéscsabai EFC: Baji – Raducu – Medgyesi, Nagy L., Balogh Z., Kovács T. – Belvon (Kiss J. 67.), Major, Stoica, Kasik – Kulcsár

Gól: Miriuta (62., 70., 73.), Zavadszky (75.)
Sárga lap: Forrai (54.), illetve Major (17.)
Jók: Miriuta (a mezőny legjobbja), Udvarácz, Schultz, Forrai, Vámosi

A menekülésjelleg következtében – az FTC a dobogóra kerülés céljával, a Békéscsaba pedig a kiesőjelöltektől való “távolságtartás” végett akarhatta a sikert – izgalmas csatára számí­tottak a szurkolók szombaton este az Üllői úton.

A harmadik perc hozta az első mutatós ferencvárosi támadást: Miriuta a bal oldalon pazar szöktetéssel hozta helyzetbe a felfutó Nagy N.-t, aki az 5 és feles magasságából próbálta beadni a labdát, az azonban elakadt a jókor vetődő Bajiban. A 16. percben maga Miriuta léphetett volna elő főszereplővé, ám Nicsenko visszagurí­tása után a tar fejű román idegenlégiós a tizenhatos vonalának közeléből a bal kapufa mellé küldte a labdát. Akárcsak a 27. percben az ukrán vendégmunkás Nicsenko, aki egy kavarodást követően az elékerült játékeszközbe már csak reflexszerűen tudott belekaszálni, í­gy az “elcsorgott” a kapu előtt. A 31. percben Miriuta Horváth fejére varázsolta a jobb szélről a labdát, amelyet azonban a hazaiak kilencese a háló helyett a léc fölé irányí­tott. A 37. percben Horváth szöktette Zavadszkyt, aki a kapus mellett elgurí­tott, ám a csabai védelem végül tisztázott, majd nem sokkal ezután Horváth közeli fejesét védte biztosan Baji.

A második félidőben a 48. percet mutatta a villanyóra, amikor Horváth a frissen beállt Schultz elé tálalt remekül, a fiatal csatár közeli lövése a változatlanul biztos kezű csabai kapusban akadt el. Válasz gyanánt Belvon – Medgyesi – Belvon összjáték végén – talán az első igazi vendéglehetőség volt ez – utóbbi 6 m-ről, igaz, szoros védőőrizettől zavarva, a jobb kapufa mellé továbbí­tott. A 60. percben a csalódott moraj helyett tetszést jelző zúgás volt a publikum reakciója, amikor az addig rendre a leadást választó Forrai 20 m-ről a lövést választotta, bombája nem sokkal tévesztett célt. A 62. percben viszont góllá érett a hazai fölény. Miriuta befelé cselezett, majd 17 m-ről ballal kilőtte a békéscsabai kapu jobb oldalát (1-0). Három perccel később Horváth ismét pontatlan volt, merthogy ekkor Schultz nagyon is pontos beadását fejelte mellé két lépésről. Okkal dühöngött utána, mérgében még a kapufába is belerúgott… A 70. percben Miriuta viszont újfent a megfelelő célpontot, vagyis a hálót választotta. Ekkor Bekőtől kapott Horváth közreműködésével jó labdát, s az FTC játékmestere 15 m-ről a kapu bal oldalába helyezett (2-0). Ugyanő a 73. percben mesterhármas-birtokossá lépett elő. Ezúttal 18 m-ről talált be, szinte ugyanoda, ahová a második góljánál (3-0). A 75. percben Nagy – Páling – Zavadszky kombináció végén, utóbbi 6 m-ről estében vágta be a negyedik ferencvárosi találatot (4-0). A 83. percben szépí­thettek volna a vendégek, Nagy L. végig szlalomozott a hazai védősoron, de lövését Udvarácz látványos mozdulattal tenyerelte az alapvonalon túlra.

15 gólos: Ilea (DVSC-Epona)
13 gólos: Nicsenko (Ferencváros), Fodor T. (Győri ETO FC), Kenesei K. (MTK), Kovács Z. (Újpesti TE)
12 gólos: Szanyó (Újpesti TE)