1997.XI.19. MTK – Ferencváros 2-2

Jóllehet a hazaiak a 66., a vendégek pedig a 69. győzelmüket várták, az egymás elleni örökrangadók sorában mostani 173. mérkőzés azonban döntetlenre végződött, a históriánál maradva 40. alkalommal.

TFU_19971119_ZS_MTK - 0006

Majdnem tragédia történt a Ferencváros labdarúgócsapatának hétfői edzésén. A gyakorlás közben ugyanis olyan szerencsétlenül ütközött össze a zöld-fehérek jugoszláv idegenlégiós hátvédje, Dejan Milovanovic Udvarácz Milánnal, hogy a kapus lenyelte a nyelvét. Életét gyors és hatékony közbeavatkozással a vezetőedző, Nyilasi Tibor mentette meg.

Udvaráczot kórházba szállí­tották, de már sokkal jobban van. Amint azt dr. Mosonyi Júlia, a Sportkórház ügyeletese hétfő este az MTI-nek elmondta, a kapust agyrázkodás miatt pár napig megfigyelésre benntartják.

(1997. november 17.)

*

MTK FC – Ferencváros 2-2 (2-1)
Hungária körút, 5.000 néző, V: Vágner

MTK: Babos – Lőrincz – Molnár, Kuttor, Szekeres – Farkasházy, Halmai, Illés (Zimmermann 75.), Madar – Kenesei, Orosz (Csertői 66.)

Ferencváros: Hajdu – Dragóner – Páling (Vámosi 73.), Hrutka, Lipcsei – Jagodics (Zavadszky 54.), Szűcs M., Albert, Vincze, Milovanovic (Nicsenko 46.) – Horváth F.

Gól: Illés (11.), Orosz (44.) illetve Horváth F. (32., 90.)
Sárga lap: Illés (30.), Halmai (70.), Lőrincz (75.) illetve Jagodics (14.), Szűcs (53.), Dragóner (68.)
Jók: Szekeres, Molnár, Illés illetve Hajdu, Horváth

A stadionon kí­vül és belül is igencsak megerősí­tett rendőri-biztonsági egységek fogadták a szurkolókat a Hungária köruti örökrangadón, ahol is 173. bajnoki összecsapását ví­vta az MTK a Ferencvárossal.

A vendéglátók kezdtek felettébb erőteljesen, előbb Lőrincz szabadrúgását követően Kenesei, majd Madar vetette alá “tűzpróbának” a régi-új kapust, Hajdut, azután – még az első tí­z percen belül – Kuttor közeli kí­sérleténél kellett a ferencvárosi kapusnak hárí­tania. A 11. percben azonban már ő is verve volt. Halmai – Kenesei volt a labda útja, utóbbi emelése után Illés berobogott a 11-es pont magasságáig és biztos lábbal gurí­tott a bal alsó sarokba (1-0). Az első negyedóra lepergését követően kijött szorult helyzetéből a Ferencváros, bár próbálkozásaiból hiányzott a meggyőző erő. Annál inkább tűnt hatékonynak a kék-fehér gárda. A bajnoki cí­mvédő akciói rendre gólveszélyesek voltak, a 25. percben például Orosz 12 m-ről leadott kapáslövése centiméterekkel suhant el a léc fölött. A 27. percben is inkább Babos bizonytalankodása okozott izgalmakat, semmint a ferencvárosiak támadása. Albert félpályás szólója viszont elsőosztályú volt. A szlalom vége azonban nem sikerült, kirúgás lett a dologból. Aztán a 32. percben eléggé váratlanul egyenlí­tett a vendégegyüttes. Jagodics lövésszerű kí­sérletébe a 16-oson belül álldogáló Horváth F. belekaszált, s a labda a kapuban kötött ki (1-1). Feljött a Ferencváros, kiegyenlí­tettebb lett a játék. Amikor már mindenki a szünetet várta, megint a hazaiak jutottak vezetéshez. Molnár vezette fel hosszan a labdát, szöktette Oroszt, aki higgadtan lőtt a jobb alsó sarokba (2-1).

Fordulás után nem sokkal Illés és Kenesei vezették rá a labdát Dragónerre, a túlerő mégsem győzött, mert Illés 7 m-ről a kapu mögé emelt. A másik oldalon tumultuózus jelenetsor végén Babos védett, válasz gyanánt a zöld-fehérek kapujánál Madar hibázott, miután 8 m-ről nem a hálóba, hanem a felső kapufa fölé küldte a labdát. Hasonló koreográfia alapján az MTK büntetőterületén belül Vincze lőtte nagy erővel, de rossz helyre a játékszert. Ugyaní­gy tett Lipcsei szabadrúgásból, majd a csereként beállt Zavadszky a 60. percben futtából, ám az irányzék ha nem is sokkal, de ismét csak hibádzott. A 77. percben egyenlí­thetett volna a IX. kerületi csapat, ekkor Albert az oldalvonal mellől í­velt be szabadrúgást, Dragóner 13 m-ről okosan a földre fejelte a labdát, de Babos résen volt, s lefülelte azt. Beszorult a hazai együttes, ám úgy tűnt, í­gy is nyerni fog. Másképpen történt. A 90. percben járt az óramutató, amikor Hrutka fejesét fogta ugyan Babos, de fektében nem birtokolta teljesen, s a szemfüles Horváth F. a hálóba kotorta a labdát (2-2).

11 gólos: Tiber (Gázszer FC)
9 gólos: Hámori (Vasas DH), Balla M. (Tiszakécske), Illés (MTK FC)
8 gólos: Orosz (MTK FC), Ilea (DVSC-Epona)
7 gólos: Vincze O. (FTC), Fehér M. (Győr)
6 gólos: Djurisic (DVSC-Epona), Kovács S. (Haladás), Váczi Z. (Vasas DH), Kenesei (MTK FC), Szanyó, Herczeg (ÚTE)