1997.VIII.23. Vasas Danubius Hotels – Ferencváros 3-1

A Ferencváros csupán a harmadik angyalföldi gól után uralta a pályát, akkor, amikor a Vasas játékosai a biztos vezetés tudatában kicsit leeresztettek. Megérdemelt angyalföldi siker született. Az FTC először szenvedett vereséget azóta, hogy Varga Zoltánt Nyilasi Tibor váltotta fel a kispadon.

Vasas Danubius Hotels – Ferencváros 3-1 (1-0)
Fáy utca, 6.000 néző, V: Puhl

Vasas DH: Végh – Mónos, Geress, Juhár, Aranyos – Szilveszter (Herczeg 92.), Galaschek, Váczi, Maczó (Simon A. 90.) – Hámori, Pál (Gricajuk 82.)

Ferencváros: Udvarácz – Dragóner (Miriuta 46.) – Hrutka, Lipcsei – Nyilas, Albert (Schultz 70.), Jagodics (Páling 79.), Vincze, Nagy N. – Nicsenko, Zavadszky

Gól: Hámori (35., 46.), Váczi (67.) illetve Vincze (80.)
Sárga lap: Juhár (43.), Gricajuk (85.)
Jók: Juhár, Váczi, Hámori

Az első negyedórában egyik együttes sem jutott el a kapura lövésig. A 16. percben Váczi bal oldali szabadrúgását védte a ferencvárosi kapus, Udvarácz. A 27. percben Lipcsei próbálkozott távoli lövéssel, a zöld-fehérek középpályása azonban jóval a kapu bal oldala mellé tüzelt. Sikertelen ferencvárosi akciók után, a 35. percben vezetést szerzett a Vasas. Maczó a bal oldalról középre í­velt, Hámori hat méterről a jobb sarokba fejelte a labdát (1-0). Bár mentek előre a ferencvárosiak, nem veszélyeztették igazán Végh kapuját, mivel az angyalföldi védelem rendre mentett. A 45. percben Vincze egy 18 méteres szabadrúgásból kevéssel a bal felső sarok mellé csavart.

A második félidő első támadásából növelte előnyét a Vasas. A 46. percben Váczi ugratta ki Aranyost, aki kapura lőtt, de Udvarácz kiütötte a labdát. A kipattanóra érkezett Hámori, aki éles szögből a kapuba helyezett (2-0), í­gy megszerezte második találatát. Az 58. percben Vincze újabb í­géretes szabadrúgást végzett el, ezúttal nem sokkal a bal felső sarok mellett szállt el a labda. A 67. percben már 3-0-ra vezetett a hazai együttes. Ebben a gólban is főszerepet játszott Hámori. Az angyalföldi csatár a tizenhatos jobb oldalánál vezette a labdát, elfektette a kapust, majd sarokkal középre passzolt, az érkező Váczi pedig közelről a kapuba továbbí­tott (3-0). Időközben elkezdett zuhogni az eső. A 69. percben Nicsenko Véghbe lőtt, majd Zavadszky két méterről fölé fejelt. Nagyobb gólhelyzetet hagyott ki Szilveszter, aki a 76. percben egyedül futott a kapu felé, de ennek ellenére közelről a bal sarok mellé lőtt. Szépí­tésre azért futotta a Ferencváros erejéből: a 80. percben Nyilas a jobb szélről középre í­velt Vinczéhez, aki nyolc méterről a kapu közepébe helyezett (3-1). A hajrában a Ferencváros kapujához szegezte ellenfelét, de újabb gól nem született.

18. Zalahús ZTE FC 4 – – 4 2- 9 0

A Gázszer FC Agárd – Zalahús ZTE FC mérkőzés félbeszakadt.

6 gólos: Illés (MTK FC)
5 gólos: Hámori (Vasas)
4 gólos: Szanyó (ÚTE), Tieber (Gázszer FC Agárd), Váczi Z. (Vasas), Mracskó (Győri ETO FC), Kovács S. (Haladás VFC)
3 gólos: Vayer, Fehér M. (Győri ETO FC), Orosz, Kenesei (MTK FC), Plókai M. (Haladás VFC), Lévai (Vác FC), Kovács Z. (ÚTE)