1998.III.18. Haladás-Milos – Ferencváros 1-2

Haladás-Milos: Németh – Varga, Gabala, Balassa, Zugor – Fehér, Kovács, Nagy Cs. (Tóth P. 65.), Balogh – Baumgartner, Negrau (Király E. 75.)

Ferencváros: Udvarácz – Szűcs M., Dragóner, Nagy N. – Páling (Potemkin 56.), Jagodics, Miriuta, Lipcsei, Vincze O. – Zavadszky, Horváth F.

Gól: Kovács (52.) illetve Horváth F. (57.), Miriuta (69.)
Sárga lap: Balassa (24.), Balogh (48.), Varga (58.) illetve Jagodics (37.), Szűcs M. (51.), Vincze O. (64.)
Jók: Balassa, Kovács, Baumgartner illetve Dragóner, Miriuta, Horváth F.

Nagy lendülettel kezdett mind a két csapat. A 12. percben adódott az első gólszerzési lehetőség a fővárosi csapat előtt, amikor a jobb oldalon Vincze O. húzott kapura, de 14 m-es lapos lövése nem sokkal elkerülte a jobb alsó sarkot. A hazai csapat a megszerzett labdákkal megpróbálta gyorsan átjátszani a középpályát, és az előretolt két éket megjátszani. Ez azonban nem nagyon sikerült, mert a vendéggárda védői nagyszerűen fedezték a szombathelyi csatárokat, és megakadályozták őket a helyzet kialakí­tásában. A 28. percben ismét Vincze O. veszélyeztetett, de most sem sikerült neki betalálni Németh hálójába. A 44. percben szabadrúgáshoz jutott a Ferencváros, Miriuta 18 m-es nagyerejű lövése a felső kapufáról vágódott vissza. Utána a védők felszabadí­tottak.

Az 52. percben vezetést szerzett a hazai csapat. Nagy Cs. kiugratta a balösszekötő helyén Kovácsot, aki 15 m-ről a jobb alsó sarokba lőtt (1-0). Nem sokáig örülhetett azonban a szombathelyi közönség a vezető gólnak, mert az 57. percben egyenlí­tett a Ferencváros. Nagy N. futott el a bal oldalon, az alapvonal közeléből középre emelt, és a jó ütemben érkező Horváth F. 5 m-ről a kapu jobb oldalába fejelt (1-1). A 69. percben a hazaiak 16-osa előtt szabadrúgást harcolt ki a Ferencváros. Miriuta végezte el, 18 m-ről kapura lőtt labdája megpattant a sorfalon, és í­gy a jobbra vetődő Németh mellett a kapu közepébe került (1-2). Ezután megpróbálták a hazaiak kiharcolni az egyenlí­tő gólt, de mivel játékosai egyre jobban fáradtak, í­gy több hiba csúszott a játékukba. Hiába próbálkoztak, nem kí­sérte szerencse ezeket a támadásokat.

A határozottabban és tervszerűbben játszó Ferencváros egygólos győzelme megérdemelt.

11 gólos: Hámori (Vasas DH)
10 gólos: Balla M. (Tiszakécske), Váczi Z. (Vasas DH)
9 gólos: Ilea (DVSC-Epona), Vincze O. (Ferencváros), Fehér M. (Győr), Illés, Orosz (MTK), Kámán (Zalahús ZTE FC)
8 gólos: Kovács S. (Haladás-Milos)
7 gólos: Djurisics (DVSC-Epona), Horváth F. (Ferencváros), Herczeg M. (Újpesti TE), Szanyó (ÚTE 5, DVSC-Epona 2), Sebők J. (Zalahús ZTE)