1998.III.29. DVSC-Epona – Ferencváros 1-0

A harcosan játszó Debrecen megérdemelten győzött.

Debrecen: Nagy Z. – Gojan – Pető, Szatmári – Vadicska, Szanyó (Ilea 59.), Szabó J. (Stupar 39.), Szabó T., Böőr (Ulveczki 76.) – Dombi, Sira

Ferencváros: Hajdu – Dragóner – Milovanovic (Vámosi 63.), Jagodics (Schultz 46.), Szűcs M. – Páling (Nicsenko 46.), Vincze, Miriuta, Nagy N. – Horváth F., Zavadszky

Gól: Szabó T. (43.)
Sárga lap: Szabó T. (3.), Gojan (6.) illetve Szűcs M. (19.), Páling (28.), Nagy N. (73.), Vámosi (86.), Miriuta (90.),
Kiállí­tva: Szűcs M. (76.)
Jók: Pető, Gojan, Vadicska, Szatmári, Szabó T., Dombi Sira illetve Nagy N., Horváth F., Milovanovic

A 6. percben jobb oldali bedobás után Pető 20 m-ről lőtt, a felső lécről vágódott vissza a labda a játéktérre. Két perccel később bal oldali szögletet követően Gojan az ötösről fejelt, Hajdu bravúrral védett. A 21. percben Vadicska szöktette Dombit, aki elhúzta a kifutó Hajdu mellett a labdát, majd kisodródva, a 16-os vonalán még egyszer becsapta a vendégek kapusát, de lövését a gólvonalon álló Szűcs mentette. A 24. percben Miriuta í­velt keresztbe a jobb oldalra, Zavadszky 16 m-ről a kapu mellé lőtt. A 30. percben Szanyó szabadrúgása után Hajdu a kapufára tolta a labdát. Az ellentámadásból Zavadszky a balösszekötő helyéről egyedül törhetett kapura, de aztán a jó ütemben kimozduló Nagy hárí­tott. A 42. percben Vincze indult el a hazai térfél jobb oldaláról. A 16-oson belül a kifutó Nagy mellett is elgurí­totta a labdát, de Bede játékvezető les miatt érvénytelení­tette a találatot. Egy perccel később Szabó T. cselezgetett a vendégek 16-osának bal oldalánál, aztán felnézett, és a kint álló Hajdu fölött a bal felső sarokba csavarta a labdát (1-0).

A 48. percben bal oldali beadás után Nagy N. lőtt kapásból, s telibe találta a jobb kapufát. Az 50. percben Pető végezhetett el szabadrúgást 25 m-ről, a jobb sarok fölött szállt el a labda. Az 55. percben Dombi lódult meg saját térfeléről, majd Sirához passzolt, akinek lövését Hajdu védte, a kipattanót pedig Böőr lőtte mellé. A 75. percben Szűcs mezénél fogva visszahúzta Dombit, és mivel a ferencvárosi játékosnak már volt egy sárga lapja, a játékvezető kiállí­totta. A 92. percben Szabó indí­totta Dombit, aki középre adott, Sira lövésébe még Hajdu beleért, a labda a kapufáról pattant ki.

11 gólos: Hámori (Vasas DH)
10 gólos: Balla M. (Tiszakécske), Orosz (MTK)
9 gólos: Ilea (DVSC-Epona), Vincze O. (Ferencváros), Fehér M. (Győr), Illés (MTK), Kámán (Zalahús ZTE FC)
8 gólos: Kovács S. (Haladás-Milos), Herczeg (ÚTE)
7 gólos: Kiss I. (BVSC-Zugló), Djurisics (DVSC-Epona), Horváth F. (Ferencváros), Korsós A. (Videoton FCF 5, ÚTE 2), Szanyó (ÚTE 5, DVSC-Epona 2.), Casoltan, Sebők J. (Zalahús ZTE)