1998.III.9. BVSC-Zugló – Ferencváros 0-1

A gyenge szí­nvonalú mérkőzésen a Ferencváros szerencsével szerzett győzelmet.

BVSC-Zugló FC – Ferencvárosi TC 0-1 (0-0)

BVSC: Koszta – László – Zováth, Komlósi – Usvat, Csiszár, Erős, Farkas, Füzi (Csillag 63.) – Csordás (Anghel 63.), Kiss I.

Ferencváros: Udvarácz – Dragóner – Szűcs M., Jagodics – Páling, Lipcsei, Vincze O. (Albert 80.), Mlinkovics (Nagy N. 55), Miriuta – Horváth F., Nicsenko (Zavadszky 67.)

Gól: Horváth F. (89.)
Sárga lap: Erős (45.) illetve Dragóner (26.), Vincze (43.), Jagodics (69.)
Jók: Csiszár illetve Dragóner

Hideg, szeles időben kezdődött a mérkőzés. A BVSC a 14. percben kis hí­ján gólt szerzett Usvat, 18 méteres lövése után a bal kapufa belső oldaláról pattant ki a labda. A zuglóiak valamivel jobbak voltak ellenfelüknél, két távoli lövéssel is veszélyeztették Udvarácz kapuját. A Ferencváros támadásban igencsak gyengélkedett. A 33. percben Vincze 20 méterről kapura emelt, de a pont jó helyen álló Koszta leszedte a labdát. A 45. percben Miriuta jobboldali szöglete után Dragóner a jobb sarok mellé fejelt.

Az 51. percen Jagodics távoli lövését védte Koszta, majd hét perccel később Csordás lőtt a kapu mellé. Öt perc múlva Miriuta jobb felső sarok mellé csavarta a labdát. Veszélyes helyzeteket nem dolgoztak ki a játékosok, í­gy a kapusoknak alig akadt dolguk. A 79. percben egy BVSC támadás végén a csereként beállt Csillag a bal sarok mellé tüzelt. A 89. percben váratlanul gólt szerzett a Ferencváros: Miriuta jobboldali beadása után Horváth 6 méterről a kapu baloldalába helyezett (0-1).

1. Győri ETO FC 19 12 5 2 30-15 41 pont
2. Újpesti TE 19 12 4 3 33-16 40
3. MTK Hungária FC 19 11 4 4 37-18 37
4. Vasas Danubius Hotels 19 11 3 5 37-27 36
5. Ferencváros 19 10 4 5 32-23 34
6. Diósgyőri FC 19 9 3 7 30-17 30
7. Vác-Zollner FC 19 9 3 7 27-32 30
8. DVSC-Epona 19 8 4 7 28-23 28