1998.IV.25. Ferencváros – Kispest-Honvéd 4-1

Az első félidei játékával a Ferencváros megérdemelt győzelmet aratott.

Ferencváros – Kispest-Honvéd FC 4-1 (4-0)

Ferencváros: Hajdu – Dragóner (Milovanovic 66.) – Szűcs M., Lipcsei – Zavadszky, Jagodics (Pomper 75.), Vámosi, Miriuta, Nagy N. (Sitku 75.) – Nicsenko, Horváth F.

Kispest: Vezér – Csábi – Plókai, Hahn (Medgyesi 46.), Mátyus – Dubecz, Bárányos, Kovács B., Urbányi (Calin 46.) – Csertői, Borgulya

Gól: Lipcsei (7.), Nicsenko (30.), Horváth F. (36., 42.) illetve Borgulya (86.)
Sárga lap: Nicsenko (38.), Vámosi (84.) illetve Csertői (45.)
Jók: Miriuta, Lipcsei, Horváth F. illetve Plókai, Bárányos

A kezdőrúgást követően a közeli napokban elhunyt Deák Ferenc örökös gólkirályra emlékeztek a stadionban.

Jó iramban kezdtek a csapatok, a 7. percben egy ritkán látható góllal a hazaiak szereztek vezetést. Vezér öklözött ki egy éles beadást, a labda a kaputól mintegy 20 m-re álló Lipcsei elé pattant, aki kapásból bombázott, s a labda a felső lécről vágódott a hálóba (1-0). A 30. percben Miriuta lőtt balról a kapu elé, Nicsenko jó ütemben érkezett, és 5 m-ről a kapuba passzolt (2-0). A 36. percben Lipcsei önfeláldozóan vetődött egy felszabadí­tó rúgásba, majd okosan passzolt Horváth elé, aki 7 m-ről a jobb alsó sarokba lőtt (3-0). A 42. percben Vámosi lépett ki a védők vonalából, jól adott középre, és Horváth 8 m-ről gurí­tott az üres kapuba (4-0).

Hajdu-bravúrral kezdődött a második játékrész. A zöld-fehérek válogatott kapusa Bárányos 10 m-es emelését hárí­totta látványosan. A cserékkel támadóbbá vált a Kispest, a hazaiak pedig az első félidő lendületével folytatták, í­gy mozgalmas, változatos mérkőzést láthatott a közönség. A 72. percben Calin csökkenthette volna a hátrányt, de tiszta helyzetből, 14 m-ről mellé lőtt. A 86. percben Borgulya váratlanul lövésre szánta el magát 20 m-ről, a labda a ferencvárosi kapu jobb alsó sarkába vágódott (4-1).

18. Ilzer-Stadler FC 27 3 7 17 19-52 16

15 gólos: Váczi (Vasas DH), Tiber (Gázszer FC)
14 gólos: Hámori (Vasas DH)
13 gólos: Fehér (Győr)
12 gólos: Orosz (MTK)
11 gólos: Horváth (Ferencváros), Ilea (DVSC-Epona)
10 gólos: Vincze O. (Ferencváros), Kovács S. (Haladás-Milos), Kenesei (MTK), Balla M. (Tiszakécske), Herczeg (UTE)
9 gólos: Illés (MTK), Casoltan, Kámán (ZTE)
8 gólos: Kulcsár (Diósgyőr), Korsós (Videoton 5, ÚTE 3)