1998.IV.4. Ferencváros – Vác-Zollner 3-2

A második félidő közepéig a ferencvárosiak játszottak fölényben, de aztán a váciak szorossá tették a mérkőzést.

Ferencváros – Vác-Zollner FC 3-2 (2-0)
Üllői út, 9.000 néző, V: Ábrahám

Ferencváros: Hajdu – Dragóner – Milovanovics, Lipcsei – Zavadszky (Vámosi 83.), Albert (Schultz 60.), Miriuta, Jagodics, Vincze O. – Horváth F., Nicsenko (Potemkin 75.)

Vác: Hámori – Strasser – Lévai, Boda – Vojtekovszki, Babos, Schwarcz, Vén, Nyikos (Sipeki 46.) – Andrássy, Horváth P. (Rob 46.)

Gól: Horváth F. (15., 63. – 11-esből), Nicsenko (20.) illetve Rob (71.), Lévai (74.)
Sárga lap: Milovanovics (12.), Jagodics (84.), Horváth (90.) illetve Lévai (47.), Strasser (85.)
Jók: Horváth, Miriuta illetve Lévai, Vojtekovszki

A mérkőzés elején sok szögletet végzett el Miriuta, s az egyikből vezetést szerzett a Ferencváros. A 15. percben a román középpályás sarokrúgása után Horváth F.-hez került a labda, s a csatár 12 m-ről a felső léc alá lőtt (1-0). Öt perccel később újabb gólt ért el a hazai együttes: Miriuta ugratta ki Horváth F.-et, aki befutott a tizenhatoson belülre, majd önzetlenül Nicsenkóhoz passzolt, aki 3 m-ről a hálóba továbbí­totta a labdát (2-0).

Az 59. percben Andrássy futott el a bal szélen, de a váci csatár lövését Hajdu könnyen védte. Nem sokkal később növelték előnyüket a zöld-fehérek. A 62. percben a csereként pályára lépett Schultz a büntetőterületen belül helyezkedő Miriutához í­velt, Schwarcz szabálytalankodott a középpályással, ezért Ábrahám játékezető 11-est í­télt. A büntetőből Horváth F. a kapu jobb oldalába lőtt (3-0). A 68. percben Schulcz egyedül tört kapura, Hámori azonban jól futott ki, í­gy megakadályozta a ferencvárosi játékost a gólszerzésben. A 71. percben szépí­tett a Vác. Babos indí­totta Robot, aki 8 m-ről a kapu közepébe helyezett (3-1). Három perc múlva ismét eredményes volt a vendégegyüttes. Vojtekovszki jobb oldali szabadrúgása után Lévai 6 m-ről a felső léc alá fejelt (3-2). A 80. percben Vojtekovszki végzett el szabadrúgást 20 m-ről, s kevéssel a kapu fölé lőtt.

18. Ilzer-Stadler FC 24 3 7 14 19-45 16

13 gólos: Tiber (Gázszer), Hámori, Váczi (Vasas DH)
11 gólos: Orosz (MTK)
10 gólos: Ilea (DVSC-Epona), Fehér (Győr), Kovács S. (Haladás-Milos), Balla M. (Tiszakécske)
9 gólos: Horváth F., Vincze O. (Ferencváros), Illés (MTK), Kámán (ZTE)
8 gólos: Kenesei (MTK), Herczeg (ÚTE), Korsós (Videoton 5, ÚTE 3), Casoltan (ZTE)
7 gólos: Kiss I. (BVSC-Zugló), Kulcsár (Diósgyőr), Djurisics (DVSC-Epona), Szanyó (ÚTE 5, DVSC-Epona 2.), Ördög (Siófok), Róth (Videoton), Sebők J. (Zalahús ZTE)