1998.V.23. Diósgyőr – Ferencváros 0-2

19980523-dvtkKüzdelmes találkozót ví­vtak a csapatok. Mindvégig a Ferencváros szabta meg a játék menetét, a diósgyőriek láthatóan tisztelték ellenfelüket. Az óriási kapushibából esett gól megfogta a hazaiakat. A szünet után a DFC mindent egy lapra tett fel, mezőnyfölényt harcolt ki, de lehetőségeit kihasználatlanul hagyta, mí­g a másik oldalon a Ferencváros nem tévesztett. A látottak alapján reális a zöld-fehérek győzelme.

Diósgyőri FC – Ferencváros 0-2 (0-1)
Diósgyőr, 23.000 néző, V: Piller

Diósgyőr: Nota – Téger – Volár, Kiser, Kovács – Ternován, Farkas J. (Turóczi 46.), Buzás (Domokos 71.), Kákóczki (Lipták 81.) – Jakab, Kulcsár

Ferencváros: Hajdú – Dragóner – Szűcs M., Lipcsei, Nagy N. – Zavadszky, Schultz, Albert (Simon 83.), Vincze O. – Horváth F., Nicsenko

Gól: Vincze O. (32.), Nicsenko (62.)
Sárga lap: Volár (29.), Téger (65.) illetve Albert (27.), Schultz (80.)
Jók: Volár, Kiser illetve Hajdu, Dragóner, Szűcs, Horváth, Vincze O.

A 8. percben Ternován lódult meg a jobb oldalon, pontosan adott középre, de Kulcsár a kaputól 8 m-re rosszul találta el a labdát, és a bal sarok mellé lőtt. Lagymatag játék folyt a pályán, a csapatok láthatóan tartottak egymástól. A 13. percben Vincze 20 m-ről leadott szabadrúgása a léc fölött zúgott el. Két perccel később Kákóczki csapta be Zavadszkyt, beadott, Jakab mellel levette a labdát, majd a kapu fölé ollózott. A 19. percben Schultz 18 m-es lövése foglalkoztatta Notát. A 32. percben megszerezte a vezetést a Ferencváros. A vendégek szabadrúgáshoz jutottak a diósgyőri kaputól mintegy 30 m-re. Lipcsei Vincze O. elé gurí­tott, aki félmagas lövést zúdí­tott kapura. Nota elkésett a vetődéssel, í­gy a labda akadálytalanul surrant be a bal sarokba (0-1). A félidő hajrájában Nagy N. lövése csúszott el a bal sarok mellett, a másik oldalon pedig Kulcsár lövésébe léptek bele a védők. Mind a két csapat derekasan küzdött, ám a kapuk meglehetősen ritkán kerültek veszélybe.

A szünet után Kulcsár szinte azonnal egyenlí­thetett volna, de közelről leadott lövését Hajdu megfogta. A 62. percben a vendégek másodszor is gólt értek el. Horváth F. 10 m-es lövése kijött Notáról, Nicsenko pedig 6 m-ről az üres kapuba helyezett (0-2). Ezt követően lüktetett a játék a két 16-os között, a kapuk azonban ritkán kerültek veszélybe. A 73. percben Kovács laposan leadott erős lövése nyomán a bal sarok mellett zúgott el a labda.

1. Újpesti TE 32 21 8 3 59-23 71 pont
2. Ferencváros 32 20 6 6 60-37 66
3. Vasas Danubius Hotels 32 18 6 8 60-36 60
4. Győri ETO FC 32 16 9 7 44-30 57
5. MTK Hungária FC 32 15 7 10 51-34 52
6. Gázszer FC 32 12 12 8 53-41 48
7. Vác FC-Zollner 32 14 6 12 42-44 48
8. Zalahús-ZTE FC 32 14 5 13 56-41 47