1998.VI.6. Gázszer – Ferencváros 2-2

Összességében álmos első félidőt követően mindkét csapat játékán látszott, hogy győzni akar, izgalmassá vált a mérkőzés, s végül is küzdelmes találkozón igazságos eredmény született.

Gázszer FC – Ferencváros 2-2 (0-0)
Székesfehérvár, 7.000 néző, V: Juhos

Gázszer: Kövesfalvi – Bukva, Szalay, Salacz Z. – Puskás, Árki, Nagy L., Bekő (Toldi 88.), Medvid – Szekeres (Király 72.), Tiber

Ferencváros: Hajdu – Simon, Vámosi, Nagy N. – Mogyorósi, Jagodics (Pomper 87.), Schultz, Vincze O., Sitku (Albert 54.) – Horváth F., Nicsenko (Zavadszky 46.)

Gól: Puskás (49.), Tiber (51.) illetve Zavadszky (72.), Albert (75.)
Sárga lap: Bukva (67.) illetve Vámosi (13.), Simon (22.)
Jók: Szalay, Bekő, Nagy L., Tiber illetve Jagodics, Schultz, Zavadszky

Az újonc Gázszer a jó helyezés megtartásának igényével fogadta az ezüstéremre aspiráló Ferencvárost. Az első emlí­tésre méltó esemény a 11. percben történt, amikor Puskás beadását Tiber lábáról szedte le Hajdu. A 14. percben Nagy L. szlalomozott át a vendégvédelmen, s 10 m-es lövését az oldalhálóba vágta. Többet támadott a hazai csapat, azonban a helyzetkihasználással adós maradt. Jobbára a küzdelem dominált, a szoros védőőrizetet kapott kulcsjátékosok nehezen tudtak elszakadni őrzőiktől. A 31. percben Vincze O. lövését hárí­totta szögletre Kövesfalvi. A 40. percben Hajdu egy jobboldali szöglet hárí­tása közben ütközött az egyik fehérvári játékossal, rövid ápolás után azonban folytathatta a játékot.

A második játékrészben nagyobb sebességre kapcsoltak a csapatok. A hazaiak kezdeti lendülete góllá érett, Medvid beadását a 49. percben Puskás 7 m-ről küldte a ferencvárosi kapu jobb sarkába (1-0). Az 51. percben egy jobboldali fehérvári támadás után Nagy L. beadását Medvid kapura lőtte, a Hajduról kipattanó labdát Tiber 2 m-ről a hálóba pofozta (2-0). A 67. percben Albert tört be a 16-oson belülre, ahol Bukva szabálytalanul szerelte. A jogos 11-est Vámosi a kapu jobb oldalára irányí­totta, Kövesfalvi bravúrral hárí­tott. Az FTC továbbra is rohamozott, s nem hiába: a 72. percben Jagodics jobb oldali szabadrúgását az állva maradt védők mellett Zavadszky 5 m-ről a kapuba fejelte (2-1). A 75. percben Horváth forgolódott a vendégvédelemben, labdáját a felfutó Alberthez továbbí­totta, aki 5 m-ről lőtt a hálóba (2-2).

20 gólos: Tiber (Gázszer FC)
17 gólos: Hámori, Váczi (Vasas Danubius Hotels)
16 gólos: Orosz (MTK Hungária FC)
15 gólos: Ilea (DVSC-Epona)
13 gólos: Kulcsár (Diósgyőri FC), Horváth F. (Ferencváros), Fehér (Győri ETO FC), Kenesei (MTK Hungária FC)
12 gólos: Vincze O. (Ferencváros), Herczeg (Újpesti TE), Kámán (Zalahús-ZTE FC)
10 gólos: Kiss (BVSC-Zugló FC), Kovács S. (Haladás-Milos), Borgulya (Stadler 5, Kispest-HFC 5), Balla M. (Tiszakécskei FC)
9 gólos: Vayer (Győri ETO FC), Illés (MTK Hungária FC), Korsós (Videoton 5, ÚTE 4), Róth (Videoton FCF), Casoltan, Sebők (Zalahús-ZTE FC)
8 gólos: Bárányos (Kispest-Honvéd FC), Szabó Z. (Siófoki Bányász), Tóth N. (Újpesti TE), Horváth (Vác FC-Zollner)
7 gólos: Bükszegi (BVSC-Zugló FC), Kákóczki (Diósgyőri FC), Djurisics (DVSC-Epona), Szanyó (UTE 5, DVSC-Epona 2), Nicsenko (Ferencváros), Földes (Gázszer FC), Károlyi R. (Ilzer-Stadler), Ördög, Pest R. (Siófoki Bányász), Pál, Szilveszter (Vasas Danubius Hotels), Dvéri, Vancsa (Videoton FCF), Arany (DVSC 2, Zalahús-ZTE 5), Németh (Zalahús-ZTE FC)