1998.VII.25. Ferencváros – Haladás-Milos 1-0

A Ferencváros lelkes és időnként jó játékkal megérdemelt győzelmet aratott a szombathelyi csapat ellen.

Ferencvárosi TC – Haladás-Milos 1-0 (1-0)
Üllői út, 8.441 néző, V: Hanacsek

FTC: Udvarácz – Telek – Szűcs M. (Vámosi 59.), Mátyus – Kriston (Jagodics 72.), Nyilas, Lendvai, Schultz (Kovács B. 71.), Nagy N. – Fülöp Z., Selimi

Haladás: Németh – Tóth – Varga, Zugor – Bonchis (Kecskés 46.), Kovács, Balassa (Vidóczy 85.), Balog, Kocsis – Fehér, Bodor (Plókai 66.)

Gól: Mátyus (31.)
Sárga lap: Fülöp Z. (61.), Nagy N. (78.), illetve Kecskés (49.), Fehér (76.)
Jók: Mátyus, Kriston, Nyilas, Fülöp Z. illetve Kovács, Fehér

A Ferencváros veszélyeztetett először. A 6. percben Kriston éles jobb oldali beadásából Selimi 12 méterről a felső lécre fejelte a labdát. Az első félidőben jelentős mezőnyfölényben játszott a Ferencváros, de igazi gólhelyzetet nem tudtak kialakí­tani a hazaiak a Haladás kapuja előtt. A 31. percben Nyilas í­velt be jobbról szögletet, Mátyus remekül mozdult a labdára, s 5 méterről védhetetlenül fejelt a vendégek kapujába (1-0). A szombathelyiek nem tudtak ritmust váltani, továbbra is defenzí­vnek bizonyultak. A 39. percben, szintén egy szögletrúgást követően, Fülöp fejesét hárí­totta Németh, majd a félidő utolsó percében Nyilas kecsegtető helyzetből, 10 méterről kicsivel a kapu mellé lőtt.

Az 51. percben Kocsis 10 méterről a bal alsó sarokba lőtt, a játékvezető azonban les miatt érvénytelení­tette a találatot. A 60. percben Nyilas cselezte ki szinte a teljes vendégvédelmet, de tiszta helyzetből, 8 méterről a kivetődő Németh kezébe lőtte a labdát. A vendég zöld-fehérek bátran, támadó szellemben játszottak, í­gy élvezetes lett a mérkőzés, de igazi gólhelyzetet nem tudtak kialakí­tani a csatárok egyik kapunál sem. A 84. percben Selimi leshelyzetből fejelt a Haladás kapujába. A 88. percben Fülöp a gólvonalon álló Németh kezébe fejelt 5 méterről.